Діти з особливими освітніми потребами часто самі стають причиною виникнення пожежі,наражаючи в першу чергу себе на страшну небезпеку. Саме тому надзвичайно важливо дати дітям з особливими освітніми потребами поняття про це та сформувати перші уявлення дітей про ази пожежної безпеки.безпеки життєдіяльності.Мета.Продовжувати формувати в дітей уявлення про поняття "Небезпека",знайомити з небезпечними ситуаціями,які можуть виникати вдома і на вулиці.
КЗО «Навчально-реабілітаційний центр «Мрія»
Дніпропетровської обласної ради»
Виховна година
в 2-Б класі
Вихователь Ярцева Н.В.
м.Кам’янське
2018р.
Тема. Пожежа – справжнє лихо.
Мета. Продовжувати формувати в дітей уявлення про поняття «небезпека», знайомити з небезпечними ситуаціями, які можуть виникати вдома і на вулиці.
Формувати розуміння необхідності дотримуватися певних правил під час користування сірниками, учити знаходити вихід зі складних ситуацій.
Розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам'ять .
Виховувати дисциплінованість, почуття поваги до людей, які забезпечують захист здоров’я і життя оточуючих.
Обладнання : ілюстрації, малюнки,картки, відеофільм «Уроки обережності тітоньки Сови», прислів’я,загадки.
Хід заняття
І. Підготовча частина
1.Організаційний момент
2.Нервово – психічна підготовка:
Вправа «Добрий день»
Добрий день, добрий день, -
Пальчики сказали, -
Ми сьогодні всіх людей
Зранку привітали.
Ось і школа, ось і клас!
Він давно чекає нас,
А прийшли ми всі сюди, щоб учитись і рости.
ІІ, Загально – корекційна частина
2.1 Повторення. Аналіз щоденника здоров’я.
- Які корисні справи для свого здоров’я ви робили на протязі тижня?
2.2 Гра «Який малюнок зайвий?» Чому?
2
- Не можна битися дітям. Якщо виникла суперечка, зверніться за допомогою до батьків,
вчителів, дорослих.
2.3Відгадування загадки :
Дерев’яні хлопці
Лежать у коробці.
Коли з ними граються,
То вогнем займаються.
Що це? ( Сірники)
2.4 Повідомлення теми виховної години
2.5 Бесіда з елементами розповіді
- Діти, а для чого потрібні сірники ?
- А гратися з сірниками можна ? Чому ?
Щоб не було біди , треба вміло користуватись сірниками.
Вихованець 1 - й :
Для розваги і для гри
Сірників ти не бери,
Бо з вогнем погані жарти –
Жартувати з ним не варто.
Вихованець 2 - й :
Розігрілась праска дуже.
Що робити будем друже ?
За гаряче не хапай.
І з розетки вимикай.
Вихованець 3- й :
Телевізор у роботі
Сам не залишай,
Йдеш на вулицю гуляти -
3
Телевізор вимикай.
Вихованець 4- й :
Не розпалюй сам багаття
Ані в лісі, ані в хаті.
Легко вогник запалити,
Та не просто погасити.
Вихователь : - Діти, то чого не можна робити ?
Якщо пожежа невелика , її можна загасити самому – залити вогонь водою чи накинути на нього ковдру.
Якщо вогонь відразу не згас , потрібно вибігти з квартири і покликати дорослих.
Фізхвилинка
Діти, уявіть, що всі ви пожежники ( дві команди)
Вихователь слідкує , щоб вода передавалась обережно.
2.5 Перегляд відеофільму «Уроки обережності тітоньки Сови»
2.6 Гра « Додаванки»
Якщо без нагляду плита.
То може статися … (біда)
І ще повинен кожен знати,
Із сірником - … (не пустувати )
Жар з – під заслінки упав.
4
В хаті вогонь запалав,
Не линися . не чекай,
А водою … ( заливай )
Якщо побачиш – десь горить ,
Мусиш ти в ту саму мить
До пожежників дзвонити,
Про пожежу … ( сповістити )
Запам’ятай , громадянин ,
Пожежний номер - … ( 101 ) !
Знає хай дитина кожна :
Жартувать з вогнем … ( не можна ) !
Сірники та запальнички вогник мають … невеличкий.
Та якщо за ним не стежиш – може статися … ( пожежа )
ІІІ. Заключна частина
5