Конспект виховної години з ігровими моментами "Космос і люди"для учнів 5 - 7 класів. Мета виховної години ознайомити учнів з історією космонавтики , біографією Юрія Гагаріна; виховувати почуття гордості за своїх земляків – космонавтів.
К О С М О С І Л Ю Д И
( ВИХОВНА ГОДИНА З ІГРОВИМИ МОМЕНТАМИ)
МЕТ А : ознайомити учнів з історією космонавтики , біографією Юрія
Гагаріна; виховувати почуття гордості за своїх земляків – космонавтів.
ОБЛАДНАННЯ : портрети космонавтів, фотографії космічних кораблів,
станцій, супутників; слайди.
П Е Р Е Б І Г У Р О К У
Коли ви сьогодні виходили з дому, хто з вас дивився на небо? Я очікувала таку відповідь. Так, ми не звертаємо увагу на небо щодня. Але іноді нас вражає його краса. Ікар прагнув дістатися сонця. Це з нього починається ера мрійників, які прагнуть за всяку ціну дізнатися, що приховує ця блакитна безодня. Оглядаючи наше зоряне минуле, розумієш, скільки тяжкої праці вкладено, скільки втрачено людей!
Ми повинні розрізняти такі космічні швидкості: перша — 7,912 км/с, за якої ракета може рухатися навколо Землі по колу; друга — не менше 11,2 км/с (що так і називають другою космічною швидкістю), яка дозволяє подолати силу земного тяжіння й досягати інших планет Сонячної системи; третя космічна швидкість — 16,662 км/с, завдяки якій ракета може вийти за межі Сонячної системи.
Ідея застосування ракет для польотів у міжпланетних просторах була обґрунтована в класичних працях радянського вченого Костянтина Ціолковського.
Перший корабель з людиною на борту було запущено 12.04.1961 р. о 9 годині 07 хвилині за московським часом, він перебував у космосі відповідно до запланованої програми, проте конструкція корабля давала можливість літати на ньому довше. Зокрема запас їжі, води, регенераційних речовин і ємність джерел електричного струму розраховані були на 10 діб.
Перший політ людини в космос розпочав нову, космічну, еру в історії людства. Він став тріумфом усього прогресивного людства. Під час цього польоту всі радіостанції Радянського Союзу оголошували інформацію про те, як проходили політ і приземлення корабля та дані про фізичний стан космонавта. Після успішного приземлення кілька днів відбувалися мітинги в містах, селах СРСР; на адресу першого космонавта Гагаріна, учених, інженерів, техніків, робітників, причетних до створення й запуску космічного корабля «Восток-1», надійшло безліч вітань з усіх країн земної кулі. За успішне здійснення польоту Гагаріну присвоєно звання Героя Радянського Союзу і вручено орден Леніна й медаль «Золота Зірка». Так розпочалася космічна ера планети Земля. А зараз вже нікого не можна здивувати польотом у космос.
Але в освоєнні космосу є і трагічні сторінки. Не обійшлося й без людських жертв. Американський космічний корабель багаторазового використання «Челенджер» з вісьмома космонавтами на борту зірвався в небі на очах у багатьох свідків. Ця жахлива трагедія не сходила з екранів телебачення декілька днів. Сум, сльози, відчай у всіх, хто це бачив. Це сталося у 80-х роках XX ет., але це траплялося й раніше. Так, у 1967 р. загинув двічі Герой Радянського Союзу льотчик-космонавт Комаров Володимир Михайлович.
( Жуль Верн)
Поєднати події та дати з життя Юрія Олексійовича Гагаріна.Таблички
з датами та подіями життя закріплено на дошці хаотично.
1934 студент Оренбурзького льотного училища
1955 загибель Гагаріна під час тренувального польоту
1968 народження майбутнього космонавта
1961 перші кроки у загоні космонавтів
1960 політ у космос
1.Кого називають «батьком» космонавтики?
2.Хто створив першу космічну ракету?
3.Чи хотів ти коли-небудь стати космонавтом? Чому?
4.Якими чеснотами повинна володіти людина, щоб стати космонавтом?
5.Чи хотів би ти здійснити політ у космос? Чому?
6.Чи хотів би ти здійснити політ на Марс?