Конспект з трудового виховання

Про матеріал
формувати у дітей позитивне ставлення до праці, бажання допомагати дорослим; учити дітей планувати та виконувати трудові дії послідовно; розвивати уважність, охайність, самостійність; виховувати працьовитість, відповідальність за доручену справу.
Перегляд файлу

 

           Конспект заняття з трудового виховання у старшій групі

          Тема: «Працелюбні дітки – помічники дорослих»

    Мета:

формувати у дітей позитивне ставлення до праці, бажання допомагати дорослим; учити дітей планувати та виконувати трудові дії послідовно;розвивати уважність, охайність, самостійність;виховувати працьовитість, відповідальність за доручену справу.

Матеріал: совочки, грабельки, лійки, серветки, ганчірки, ляльковий посуд, квіти в горщиках, картинки із зображенням праці людей.

                                 Хід заняття:

1. Організаційний момент

Вихователь:

— Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про дуже важливу справу — працю.

Загадка:

Хто у хаті прибирає,

Посуд чисто вимиває,

Всім охайність додає —

(Діти відгадують слово «праця».)

Бесіда:

— Як ви розумієте, що означає працювати ?

— Хто вам допомагає вдома?

— А як ви допомагаєте своїм батькам або вихователям?

2. Основна частина

Бесіда з ілюстраціями «Праця дорослих і дітей»

Діти розглядають картинки із зображенням праці дорослих (кухар, двірник, лікар, вихователь) і розповідають, чим вони займаються.

Вихователь узагальнює:

— Кожна праця важлива. І навіть діти можуть робити маленькі, але корисні справи.

3.Практична частина .  Трудова діяльність.

Дидактична гра «Наведи порядок у куточку природи»

Розподіл обов’язків:

одні діти протирають листя кімнатних рослин;

інші поливають квіти; підпушують грунт у горщиках,

треті прибирають сміття, протирають підвіконня.

Вихователь допомагає, підказує, слідкує за правильністю виконання роботи.

Після завершення — обговорення:

— Що ми сьогодні робили?

— Як ви себе почували, коли працювали разом?

— Що змінилося в куточку природи?

4. Рухлива гра «Хто швидше допоможе?»

(Діти розкладають іграшкові предмети на місця, передаючи їх одне одному — змагання у швидкості та злагодженості.)

5. Підсумок заняття

— Якими ми сьогодні були?

— Чому важливо допомагати дорослим і працювати дружно?

— Що вам найбільше сподобалося?

docx
Додано
12 жовтня 2025
Переглядів
131
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку