Конспект заняття з художньої літератури
Тема. Читання української народної казки «Рукавичка»
Мета:ознайомити дітей із змістом української народної казки «Рукавичка»;вчити уважно слухати твір, розуміти його зміст, характеризувати героїв;розвивати пам’ять, мовлення, інтонаційну виразність;виховувати любов до народної творчості, доброту, чуйність, вміння дружити та ділитися.
Матеріали: ілюстрації до казки, рукавичка (іграшка або макет), фланелеграф, картки з героями, аудіозапис звуків лісу.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Вихователь:
— Діти, послухайте, будь ласка, що це за звуки? (звучить аудіо: шелест лісу, спів пташок).
— Так, це ліс! А кого можна зустріти у лісі? (Відповіді дітей).
2. Мотивація діяльності
— Одного разу в лісі сталася цікава пригода. Хочете дізнатися, яка?
— Сьогодні ми прочитаємо українську народну казку «Рукавичка».
3. Читання казки вихователем
(Вихователь читає виразно, з показом ілюстрацій або театралізацією).
4. Бесіда за змістом
Хто загубив рукавичку?
Хто першим її знайшов?
Як усі тварини жили в рукавичці?
Чому їм довелося з неї вибігти?
Яка головна думка казки? (Відповіді дітей).
5. Фізкультхвилинка
Гра-руханка «Тварини з рукавички»
(Діти зображають, як бігає мишка, стрибає жабка, тупає ведмідь тощо).
6. Дидактична гра «Хто жив у рукавичці?»
Вихователь показує картки із зображеннями тварин — діти визначають, хто з них був у казці, а хто ні.
7. Творче завдання
— Уявіть, що рукавичка чарівна. Кого б ви запросили жити в ній? Чому?
(Діти висловлюють свої думки, складають короткі міні-оповідання або малюють).
8. Підсумок заняття
— Чого нас навчила казка?
— Які якості тваринок вам сподобались?
— Як потрібно жити з друзями?
Підсумок:
Діти зрозуміли, що добро, дружба і взаємодопомога допомагають долати будь-які труднощі.