Програмовий зміст: дати знання дітям про річку як водойму, хто проживає в ній, познайомити дітей з жителем річки – карасем, його зовнішнім виглядом, способом пересування та харчуванням, виховувати емоційне ставлення до природи, милуватись об’єктами, помічати їх красу і тендітність.
Словник: голова, тулуб, хвіст, мотиль, черви, водорослі, плаває, їсть, годувати, бережне ставлення.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Ранкова зустріч.
Треба дружно повернутись «Добрий день!»
Дружно, весело сказати «Добрий день!»
Вліво-вправо повернутись,
Туди-сюди усміхнутись
«Добрий день! Добрий день!»
-Діти, ви не бачили мого котика?
-Давайте його покличемо – кс-кс.
-Він шукав вудочку.
-Для чого вона потрібна?
-Розповідь казочки В.Сухомлинського «Як кіт рибу ловив».
(за ілюстраціями)
-Де сів котик?
-Що співав котик рибкі?
-Що відповіла рибка?
-Чому вона так сказала?
-Хто проходив?
-Де грався котик?
Прийшов котик голодний додому. Давайте погодуємо.
(налити молочко в блюдце)
-Як хлебче?
-Як облизався?
-Що заспівав?
-Куди ходив мій котик?
-Хто живе у річці?
Розгляд ілюстрацій, бесіда за ними.
-Що ви бачите, для чого миска?
(показати миску)
-Налити воду?
-Для чого налила?
-Закрийте очі, що ви бачите?
(Діти відкривають очі, милуються карасем)
-Кого ви бачите?
-Це срібний карась, він живе в річці, золотий карась живе в озері.
-Він вміє плавати (показ дітьми).
-В нього є голова, тулуб хвіст, пірця.
-Їсть мотиль, червячків (погодувати рибку мотилем).
-В гарну погоду карась випливає з води, бавиться. А зимою заривається в мул.
(розгляд карти-схеми)
Розповідь вихователя, розповідь дітей.
-Малята, слід рибок випустити до річки. Але вони мріють про літо, сонечко. Ми те ж хочем погратись на бережку, побачити рибок, зліпити пасочки. Давайте пограємо з піском.