Конспект заняття «Ми — маленькі українці»

Про матеріал
Формувати у дітей почуття любові до своєї країни — України. Ознайомити з державними символами (прапором, гербом, гімном) у доступній формі. Розвивати мовлення, мислення, уяву, емоційну сферу через ігрову діяльність. Виховувати гордість за рідну землю, пошану до українського народу, його традицій, мови, символів.
Перегляд файлу

✍️ Автор

Дазідова Галина Миколаївна
Посада: вихователь ЗДО

 

Конспект заняття з патріотичного виховання для дітей 4-го року життя

Тема:

«Ми – маленькі українці»

Вік дітей:

4-й рік життя (молодша група)

Освітня лінія:

«Дитина у світі культури», «Дитина у соціумі»

Тип заняття:

Пізнавально-ігрове

Тривалість:

15–20 хвилин

Мета заняття

Формувати у дітей почуття любові до своєї країни — України.

Ознайомити з державними символами (прапором, гербом, гімном) у доступній формі.

Розвивати мовлення, мислення, уяву, емоційну сферу через ігрову діяльність.

Виховувати гордість за рідну землю, пошану до українського народу, його традицій, мови, символів.

Обладнання та матеріали

Ілюстрації прапора, герба України, мальовничих краєвидів.

Кольорові стрічки синього та жовтого кольорів.

Аудіозапис жайворонків або української мелодії.

Кошик із макетами квітів (калина, ромашка, соняшник).

Дзеркальця або картки із зображеннями дітей у національному вбранні.

Хід заняття

1. Організаційний момент

(Діти сидять на килимку колом. Лунає спокійна українська мелодія.)

Вихователь:

— Доброго ранку, мої малята! Сьогодні до нас завітала незвичайна ранкова подорож — у країну добра і любові — Україну!

— Як називається наша країна? (Діти відповідають.)

— Так, Україна — наш дім, наша Батьківщина.

Діти беруться за руки, утворюють коло — «дружнє українське сонечко».

2. Ознайомлення з державними символами

Вихователь показує прапор.

— Це наш прапор України. Зверху — небо, а знизу — пшеничне поле. Разом вони символізують мир і добробут.

Показує герб.

— Це герб — Тризуб, стародавній знак сили й свободи.

Гра «Добери кольори» – діти беруть стрічки синього та жовтого кольорів, утворюють прапор, тримаючи їх високо.

3. Дидактична вправа «Що любимо в Україні?»

Вихователь демонструє картинки з краєвидами (поля, гори, річки, міста).

— Подивіться, яка гарна наша земля!

Діти вибирають і називають, що їм подобається:

«Гори», «Соняшники», «Наш рідний садок», «Річка», «Моє місто».

4. Руханка «Ми — українці»

Вихователь промовляє, діти повторюють рухи:

Ми — українці — крок вперед,

(крок уперед)

Сильні, спритні змалечку!

(показують «м’язи»)

Руки вгору — сонце сяє,

(піднімають руки вгору)

Серце Україну зігріває!

(кладуть руки на груди, усміхаються)

5. Гра «Квітковий віночок для України»

(На килимку лежать макети квітів.)

Вихователь:

— Кожна квітка у нашому віночку — символ любові до Батьківщини. Оберіть ту, яка вам до душі, і прикрасьмо віночок разом.

Діти вибирають по квітці, промовляючи:

— «Я дарую Україні калину!»

— «А я — соняшник, щоб сяяло сонце!»

6. Підсумок

— Хто ми? (Діти відповідають: українці.)

— Як називається наша країна?

— Що робити, щоб вона була кращою?

Вихователь:

— Любити Україну — це значить любити своїх друзів, природу, свою мову, пісню. Ви — маленькі українці, майбутнє нашої держави!

Під спокійну мелодію діти розглядають прапор і махають синьо-жовтими стрічками.

Очікувані результати

Діти розуміють значення понять «Україна», «Батьківщина».

Впізнають і називають основні державні символи.

Виявляють доброзичливість, гордість за свою країну.

Діють узгоджено в колективі, проявляють активність і позитивні емоції.

1

 

docx
Додано
18 грудня 2025
Переглядів
285
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку