Конспект заняття
в першій молодшій групі
Вид: сенсорне виховання + математика
Тема: «Півник і двоє мишенят».
Група: І молодша
Програмовий зміст: Закріпити поняття: «один», «багато». Продовжувати вчити рахувати до 2. Вміти розрізняти і знаходити цифри 1 і 2 серед інших.
Розуміти і вживати у власному мовленні слова, які означають величину: великий півник, маленькі мишенята.
Матеріал: ляльки: півник, 2 мишенят; пшеничний колосок, печиво.
Хід заняття.
І. Вступна частина.
1. Психогімнастика:
- Подивіться, діти як яскраво світить сонце:
Світить нині сонечко
У моє віконечко.
Світить воно, гріє,
Дітки всі радіють.
В коло всі ставайте
В цікаву гру пограйте
2. Повідомлення теми.
- Діти, до нас сьогодні хтось прийшов, а хто це ви дізнаєтесь, коли відгадаєте
загадку.
Рано вранці він встає
Діточок будити йде
Хто це пісеньку таку
Нам співа: "Ку - ку - рі - ку?"
- Правильно, це півник.
Півник хоче привітатись з кожним із вас, а ви назвете йому своє ім’я.
ІІ. Основна частина.
- Дітки, давайте разом з півником заспіваємо його пісеньку.
"А я півник - молодець
Маю гарний гребінець
Рано - вранці півник встав
Крильцями помахав
Клювиком поклював
Голосисто заспівав:
Ку - ку - рі - ку - у - у"
(Діти виконують рухи, відповідно до слів).
- Малята, сідайте на стільчики.
- Дітки, подивіться, багато півників прийшло до нас чи один?
- Один (показують цифру 1).
- А хто жив разом з півником?
- Двоє мишенят.
- А де ж мишенята? Мабуть десь загралися.
- От півник знайшов колосок.
Скільки колосків? (один).
- Став півник гукати мишенят. Давайте допоможемо півнику і тихенько, пошепки погукаємо мишенят, почують чи ні?
(гукають: ми - ше - ня - та 2 р.).
- А тепер давайте голосніше (гукають 2 р.).
- Не чують. Мабуть загралися. Давайте пошукаємо (діти знаходить мишенят в будиночку).
- Ось і мишенята. Що вони робили? Мабуть спали?
- Давайте порахуємо їх.
- Один, два. (діти показують цифру 2 серед 3 інших).
- Півник з мишенятами стали молотити колосок і стало багато зерняток, (показую).
- Скільки зерняток стало? Багато.
- А скільки було колосків? Один
- Подивіться на півника і мишенят.
- Півник маленький чи великий? (великий)
- А мишенята? (маленькі)
- Дітки, півник напік багато пиріжків, а ми зараз спечемо хлібчик.
"Печу, печу хлібчик
Діткам на обідчик
Більшенькому - більший
Меншенькому - менший".
- Спекли хлібчик, витягли з печі - гарячий, подуємо, а тепер посмакуємо, який ви добрий хлібчик спекли.
- Діти, а мишенята наші не ледачі, стали півнику в усьому допомагати.
ІІІ. Заключна частина.
- Давайте ми пограємо з півником і мишенятами
"Ми як півники крокуємо
ніжки вище піднімаємо
Раз, два, раз, два
Ніжки вище піднімаємо.
А тепер як мишенята
На носочках будемо йти.
Тихо, тихо, бо нас півник
Може зараз всіх знайти.
- Дітки, а півник і мишенята приготували вам гостинці. За те, що на занятті ви дуже гарно відповідали і були молодці, півник і мишенята хочуть пригостити вас печивом.
- Подякуйте півникові.
Півник і мишенята прощаються з дітьми