Освітній напрям: «Дитина у природному довкіллі»
Тема: «Продукти харчування»
Мета:
-
розширювати уявлення дітей про продукти харчування; ввести в активне мовлення узагальнюючу назву «продукти харчування»;
-
удосконалювати вміння розрізняти корисну їжу та шкідливу;
-
формувати вміння розподіляти продукти на групи і називати їх (молочні, м’ясні, хлібобулочні тощо);
-
розвивати увагу, пізнавальний інтерес, пам'ять, зв’язне мовлення;
-
виховувати у дітей бажання правильно харчуватися та дбайливо відноситися до власного здоров’я.
Матеріали: презентація «Продукти харчування», інноваційна дидактична вправа
Хід заняття
І. Організаційний момент
(привітання (Слайд2))
Вірш (слайд 3)
Ложечка і вилочка, на столі лежать
Я сиджу на кріслечку – буду смакувать.
З’їм спочатку кашку я, потім пиріжок
Потім хліб із маслечком, іще галушок.
Полуницю з цукром, сметанки і сирку,
Все, досить, бо вже лопну, піду я ще посплю.
ІІ. Основна частина
-
Сьогодні, ми з вами познайомимося з незвичайними друзями з країни Продуктовії. Її мешканців називають «продуктами харчування».
Вихователь: Дітки, я запрошую вас до країни Продуктовії, де ми з вами зустрінемося з вже нам знайомими продуктами харчування і познайомимося з новими.
Давайте заплещемо оченята й чарівний вітер перенесе нам до країни Продуктовії.
(Слайд 4)
(Слайд 5)
-
Ось ми і на місці, в країні Продуктовії. Подивіться, хто нас зустрічає? (відповіді дітей)
-
Молодці, впізнали мешканців країни й познайомилися з новими
-
Давайте, пограємо з ними у гру. Вам потрібно у зелений квадрат помістити продукти які на вашу думку корисні для здоров’я, а в помаранчевий, ті що шкідливі для здоров’я
(Слайд 6 Дидактична гра «Корисний-Шкідливий»)
-
Які ви розумнички, добре впоралися з завданням від мешканців Продуктовії.
- Наші друзі продукти пропонують з ними станцювати. Давайте розважимо наші ніжки та ручки.
(Слайд 7. «Розминка танцюючі продукти»)
-
Поки ми танцювали, сталася біда. Налетів сильний вітер, й розкидав наші продукти, допоможіть їм знайти свої домівки
(Слайд 8. «Знайди домівку»)
-
Молодці, ви гарно впоралися й допомогли продуктам повернутися по своїх домівкам.
-
Відпочили? Розважилися? Тепер час повертатися нам додому (включити 4 слайд)
(Слайд 8 «Супермаркет»)
-
Подивіться, куди це ми потрапили? (відповіді дітей)
-
Так, це супермаркет . В ньому ми можемо знайти найрізноманітніші продукти харчування.
-
Давайте пограємо в гру «Магазин продуктів ». Я показую вам продукт, а ви кажете в якому відділі його можна придбати.
-
Нагадаю, у супермаркеті є декілька відділів з продуктами харчування:
М’ясний відділ - м'ясо, ковбаси.
Молочний відділ – молоко, сири, йогурти, кефір, та все що можна зробити з молока.
Хлібобулочний відділ – хліб, булочки, пиріжки, круасани.
Рибний відділ – риба, креветки, крабові палички, та всі інші дари моря. Кондитерський відділ – солодощі, торти, цукерки.
Овочевий відділ – овочі та фрукти.
Бакалія - крупи, макарони, борошно, цукор, сіль, олія, консерви.
Напої – вода, газована, солодка
ІІІ. Підсумок заняття
-
Дітки, ви молодці! Тепер, коли ви будете йти з батьками до магазину, ви зможете їм допомогти у виборі продуктів харчування.