Маиеріал розширить уявлення дітей про те , чим корисний і чим шкідливий вогонь, навчить дітей протипожежним правилам, дасть початкові навички профілактики пожеж, уникати пожежного травматизму, виховувати обережність, уважність, сміливість.
Конспект заняття –розвага з формування знань правил пожежної безпеки для дітей старшого дошкільного віку «Будьте ж, діти, з вогнем обережні, вивчіть правила протипожежні»
Мета: розширити уявлення дітей про те , чим корисний і чим шкідливий вогонь, вчити дітей протипожежним правилам, дати початкові навички профілактики пожеж, уникати пожежного травматизму, виховувати обережність, уважність, сміливість.
Попередня робота: читання творів на протипожежну тему типу: С. Маршак: «Розповідь про невідомого героя», «Пожежа», «Кицин дім». Дидактична гра: «Горить - не горить». Обговорення проблемних ситуацій: «Що б ти зробив, якби сталася пожежа». Ознайомлення з інвентарем протипожежного куточка в ДНЗ. Зустріч з працівниками пожежної частини. Сюжетно-рольова гра: «Пожежники». Виставка малюнків.
Хід заняття-розваги:
I ведуча:
Зібрались сьогодні ми разом малята,
Щоб правила протипожежні вивчати.
Будьте уважними, все запам'ятайте,
Що з вогнем жартувати і гратись не варто.
Тому що від жартів й такої ігри дуже близько вже до біди.
II ведуча:
Скільки люди себе пам'ятають
Із вогнем вони дружбу вели,
Бо він в холоднечу не дасть нам загинуть,
Тож його завжди берегли.
Люди й досі шанують його,
Бо вогонь з давнини і до нині і
Помагає і служить людині.
Треба вміти поводитись з ним
Яку користь вогонь нам приносить
Хто з вас знає розповісти прошу:
Iдитина:
Як смеркає в кімнаті й надворі
Електричні засвічуєм зорі.
II дитина:
Ми щоденно у піч і на плити
ставим їжу для себе варити.
III дитина:
А в печі велетенській у домні
плавлять сталь сталевари невтомні.
IV дитина:
Ще вогонь свіжий хліб витікає
І від холоду нас захищає.
V дитина:
Його силу ні з чим не зрівняти
Зореліт може в космос підняти.
Ведуча:
Стала, діти, людина стосила,
Від тоді як вогонь приручила.
Але й іншим буває вогонь -
Злим як змій і жорстоким як ворог.
Не зігріє він ваших долоньок
Може все спопелити на порох.
Будьте ж, діти, з вогнем обережні
Вивчіть правила протипожежні
(Діти показують малюнки і розповідають правила)
I дитина:
Для розваги і для гри
Сірників ти не бери,
Бо з вогнем погані жарти,
Жартувати з ним не варто
II дитина:
Не розпалюй сам багаття
Ані в лісі а ні в хаті.
Легко вогник запалить,
Та не просто загасить
III дитина:
З грубки жару не беріть
Жар в собі вогонь таїть:
Хоч малесенька жарина -
Для пожежі все ж причина
IV дитина:
Телевізор, плитку, праску
Умикати нам не слід
Пам'ятайте це будь ласка,
Бо від цього стільки бід.
V дитина:
Пам'ятайте кожен з вас
Де бензин, мастило й газ
Там вогонь не підпускай –
Спалахне усе і край!
Дидактична гра: «Горить, не горить»
Ведуча:
Бачу всі ви молодці
Гляньте ж на малюнки ці
Що зображено на них
Ви нам, друзі, поясніть (Виставка дитячих малюнків на протипожежну тему, розповіді за їх сюжетами.)
Ведуча:
Все ж як трапиться біда,
Що тоді робити?
Діти (разом):
Не ховатись у куток,
А вогонь гасити.
Ведуча:
Так, але спочатку, хлопчики й дівчатка, Скористайтесь телефоном,
Якщо є поблизу він.
Номер цей усім відомий: Один - нуль - один!
Проводиться змагання:
«Хто швидше викличе пожежників на допомогу» (Діти повинні швидко набрати номер і правильно назвати своє ім'я і прізвище та домашню адресу.)
Ведуча:
Поки доїдуть пожежники, діти,
Треба і вам навчитись пожежу гасити
(показує плакати)
I дитина:
Як вогонь іще малий –
Кружкою води залий.
II дитина:
Чи піском засип, накрий,
Щоб не міг ожити він.
III дитина:
Гей виходь з вогнем на бій. Подолать його зумій.
Гра-змагання між командами:
«Хто швидше передасть воду, пісок»
IV дитина:
А якщо вогонь не згас
І багато диму
Вибігай з кімнати враз
Із дітьми малими.
V дитина:
Всіх, хто є у домі
Швидше клич на поміч.
Ведуча:
Тепер іще конкурс загадок для всіх:
відразу засинає».
його поливає».
5. «Сплять мирно сини і донечки у скриньці – коробочці,
у маленьких синів й донь в головах сидить вогонь»
6. «Спішить, сурмить: «Дорогу дай, мига зеленим оком
проїдеш вчасно і біда людей обійде боком»».
Вихователь:
Я бачу ви розумні, рішучі, кмітливі, гідні поваги, правила знаєте. Ми пишаємося вами.