Конспект заняття "У казочки в гостях"

Про матеріал
Дане заняття спрямоване навчання дітей раннього віку будувати прості речення, узгоджувати слова у реченні в роді, числі і відмінку; правильно вживати прийменники: на, під. Продовжувати збагачувати словник дітей іменниками (вовк, заєць, їжак, лисиця, миша), прикметниками (довгі, сіренька, маленький). Розвивати логічне мислення, мовлення, увагу, пам’ять. Виховувати інтерес до художніх творів.
Перегляд файлу

У казочки в гостях

 

Програмовий зміст: вчити дітей будувати прості речення, узгоджувати слова у реченні в роді, числі і відмінку; правильно вживати прийменники: на, під. Продовжувати збагачувати словник дітей іменниками (вовк, заєць, їжак, лисиця, миша), прикметниками (довгі, сіренька, маленький). Розвивати логічне мислення, мовлення, увагу, пам’ять. Виховувати інтерес до художніх творів.

Матеріал: набір іграшок (Колобок, їжак, зайчик), ялинка, макет дерева, листя, хатинка, площинні картинки звірят, геометричні фігури.

Попередня робота: читання казки «Колобок», розгляд ілюстрацій, дидактичні ігри «Дикі тварини», «Хто що їсть?».

 

Хід заняття

Вихователь:

-         Погляньте, малята, хто до нас прийшов? (Колобок)

-         А чи знаєте ви, з якої казки він до нас прийшов? («Колобок»)

-         Від кого він утік? (Від діда, від баби, від зайця, від вовка, від ведмедя)

-         Колобок і від нас хоче втекти, але ми тихесенько підемо за ним в казкову подорож. Хочете? (Так)

Гра «По рівненькій доріжці»

(Разом з Колобком діти підходять до ялинки)

 

По рівненькій доріжці

Крокують наші ніжки.

Рівненькі в нас доріжки,

Раз, два, два, раз, два!

Вихователь:

-         Колобочку дуже сподобалася ялинка. Давайте  її уважно розглянемо.

-         Яка ялинка? (Гарна, зелена, пухнаста, колюча)

-         Що ви бачите на ялинці? (шишки, пташку)

-         Де ростуть шишки? (на ялинці)

-         Де сидить пташка? (на гілці)

-       Так, пташка сидить на гілці, а що ще вона вміє робити? (літати, дзьобати, стрибати)

-         Ой, який Колобок непосидючий. Що ще він побачив?

-      (Під ялинкою лежить купка листя, діти і вихователь піднімають по одному листочку і знаходять їжака)

 

У кущах щось шарудить –

Зазирнем туди на мить.

Подивіться, що ми бачим?

Це ж летить колючий м’ячик… (їжак)

 

Вихователь:

-         А що ж це він тут робить? (спить)

-         А чому їжак спить? (до зими готується)

-         Де спить їжак? (під ялинкою)

-         Який їжак? (колючий, сірий)

-         А що робить їжак, коли він чогось боїться? (фиркає)

-         Як їжачок фиркає? (показ дітей)

-         Давайте його прикриємо листочками, хай далі собі спить.

 

(Колобок котиться далі і зупиняється біля пенька)

Вихователь:

-         Діти, де зупинився Колобок? (біля пенька)

-         Ой, а хто сидить на пеньку? (заєць)

-         Як лагідно можна назвати зайця? (зайчик)

-         Де сидить зайчик? (на пеньку)

-         Що тримає зайчик в лапках? (моркву)

-         А що ще він любе їсти? (гілочки, травичку, яблучка)

 

Вихователь: У зайчика великі вуха, які йому потрібні, щоб добре чути. А ще у зайчика є маленький хвостик, коли він злякається – хвостик тремтить. У нього сіренька шубка.

-         А чи завжди у нього сіра шубка? (зимою у нього біла шубка)

-         Чому? (щоб серед снігу його не побачили хижі звірі)

-         Так, дітки, зайчик дуже обережний, і тому міняє сіру шубку на білу.

-         А кого в лісі боїться зайчик? (лисицю, вовка, ведмедя)

-         А що зайчик вміє робити? (стрибати)

 

Фізхвилинка

Сірий зайчик сів і жде (Присідають)

Спритно вушками пряде

(Приклавши руки до голови, згинають і розгинають їх)

Зимно зайчику стояти,

Треба трішки пострибати (Стрибають)

Так стомились його ніжки (Ходьба на місці)

Відпочити б зайцю трішки.

Вихователь: А Колобок веде нас далі… (Зупиняються біля хатинки)

-         Яка гарна хатинка. Хто ж у ній живе?

 

Дидактична гра «Хто в будиночку живе?»

(Вихователь показує хвостики тварин – вовка, лисиці, миші)

-         Хто живе в будиночку? (вовк)

-         А тут хто сховався? (лисиця)

-         Хто показує вам свій хвостик? (мишка)

(вихователь виставляє тварин попереду будинка)

-         Правильно, малята, в цій хатинці живуть лісові звірята.

-         З ким у хатинці живе лисичка? (з мишкою і вовком)

-         З ким у хатинці живе вовк? (з лисичкою і мишкою)

-         Як ходить лисичка? (діти імітують лисицю)

-         Як говорить мишка? (пі-пі-пі)

-         Який вовк? (злий, голодний, сердитий)

 

Вихователь:  Вам сподобалась наша подорож? (відповіді дітей)

Але  нам час повертатися у групу, але спершу слід попрощатися з Колобком і звірятами. (Допобачення!)

Вихователь: (підходимо до столиків у групі)

-         Малята, а зараз я вам пропоную викласти з геометричних фігур тих тварин, яких ми зустріли у лісі.

-         То ж сідайте на місця і нумо до роботи!

-         Молодці, малята, як гарно ви сьогодні працювали! А що вам більш за все сподобалося на занятті? Що запам’яталося?  (відповіді дітей)

 

docx
Додано
30 березня 2023
Переглядів
371
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку