МЕТА:
Познайомити дітей з властивостями води (чиста, брудна, без смаку, без запаху) за допомогою дослідів.
Закріпити знання дітей про використання води в житті людей.
Розвивати допитливість, зацікавленість, вміння робити найпростіші логічні висновки.
Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до води.
ОБЛАДНАННЯ:
Ноутбук (презентація), телевізор, крапля (з кольорового картону), 2 столики, стільці по кількості дітей, 2 великих стакани з водою, маленькі стакани та пензлики з набраною на них фарбою по кількості дітей, калюжки (з кольорового картону), ємність з водою, пластикові трубочки, ватні палички, ватман (для малювання), синя (блакитна) фарба,
ХІД ЗАНЯТТЯ:
-Дітки , подивіться, що світить нам у віконечко, таке лагідне, ласкаве, тепле? (Сонечко)
Дивиться сонечко у віконечко,
Світить нам в кімнату.
Ми поплескаєм в долоньки, ( плескаємо)
Дуже сонцю раді.
І у нас в кімнаті, дітки, зявилося сонечко. (На екрані зявляється сонечко)
Якого кольору сонечко? Яке сонечко ? ( Лагідне, ласкаве, тепле)
─ Аж ось зявилась на небі велика хмара! (Закриває частину сонечка.) Вона майже закрила наше сонечко! Ой а хто це з хмарки вистрибнув! (Показати краплинку.)
─ Подивіться, хто це до нас в гості прийшов? (Крапелька води).
─ Ця крапелька жила у хмаринці. А де ще можуть жити крапельки? (В джерельці, в річці, в калюжі… ).
─ Так, там, де вода, таких краплинок дуже, дуже багато. Малята, давайте краплинці розповімо, яка буває водичка.
Всі переходять до столу зі стаканчиками.
─ Діти, подивіться, що ви бачите? (Два великих стакани з водою). Але краплинка чомусь замислилася. Їй захотілося напитися водички, щоб підрости а вона не знає з якого стаканчика пити. Давайте їй допоможемо.
(2 стакани – чиста і брудна вода.)
Звідки ми можемо її взяти? (З крану, з бутилки, з джерела). Цю воду пють, готують суп, компот, чай.
─ А в цьому стаканчику яка водичка? (Брудна). А де у нас бува брудна вода? (В калюжі, на вулиці)
─ Яку воду можна пити? (Чисту.)
─ Давайте разом з краплинкою попємо водички? (Пють воду з маленьких стаканів.) Сподобалась вам чиста водичка? (Да.) Вона не солодка як чай, вона не солона, как суп. У чистої води немає смаку, але її дуже приємно пити. Правда? (Так.)
Вихователь роздає малятам пензлики з фарбою.
─ А ще чисту водичку можна розфарбувати в різні кольори. Занурьте кожен свій пензлик у стаканчик з водою. Що ви бачите? (Водичка стала кольоровою.) Правильно. Крапельці дуже сподобалося , яка красива у нас стала водичка! А тепер покладемо пензлики на рознос.
Малята зверніть увагу на небі знову зявилася хмара. А що буває , коли на небі багато хмарок? Що падає з неба? ( Дощик)
Правильно , іде дощик, з хмаринки падає багато, багато краплинок. Покажіть як капають краплинки води на долоньку? ( Вказівним пальцем ударяють по відкритій долоні).
Крап - крап, крап – крап!
(Вихователь включає музику та розкладає калюжки по підлозі.)
Подивіться, скільки калюжок дощик наробив! Давайте через них пострибаємо разом з краплинкою.( Під музику стрибають через калюжі.)
Вихователь запрошує дітей до куточку ігор з водою.
Подивіться дощик налив нам багато води, давайте з водичкою пограємо! Уявімо ось, що це у нас море. Коли на морі сильний вітер, на воді підіймаються хвилі, вода клокоче та бурлить. Ось вам кожному по трубочці, через неї ми будемо дути ,як вітер. Вітер дує тихо, потім трішки сильніше, та дуже сильно подув вітер.( Діти через трубочки дують у воду).
Малята, краплинці дуже сподобалося з нами гратися, але подивіться, вона трішечки засмутилася. Вона одна і їй сумно без своїх подружок, нас багато, а вона одна. Давайте їй допоможемо намалюємо багато краплинок подружок . Коли буває багато краплинок? (Коли іде дощ.) Ось зараз ми разом з вами і намалюємо дощик . ( Колективна робота. Малюємо дощик ватними паличками. Звучить музика.)
Малята давайте подаруємо наш малюнок краплинці, щоб вона більше не сумувала.
Хмаринка дякує та прощається з дітками, та обіцяє повернутися коли піде дощик.
ВЕСЕЛІ КРАПЛИНКИ.
(Ранній вік)