Тема. Пошуки скарбу
Програмовий зміст: вчити дітей підлазити під дугу правим та лівим боком; удосконалити вміння стрибати з обруча в обруч із плоским ободом; закріпити вміння ходити по гімнастичній лаві з рухами рук вперед та в сторони; вправляти у виконанні комплексу загально розвиваючих вправ з різних вихідних положень; формувати розуміння необхідності берегти своє здоров’я, бажання зміцнювати і тренувати свій організм; розвивати увагу, пам'ять, спритність, швидкість, координацію рухів; виховувати витривалість, організованість, потребу у здоровому способі життя.
Обладнання: дуга заввишки 50 см, гімнастична лава завширшки 25 см, заввишки 30 см, 4 обруча із плоским ободом, скриня, яблука.
Спосіб організації дітей: потоковий
Хід заняття
Частина заняття |
Зміст |
Дозування |
Темп |
Організаційно-методичні вказівки |
||||
Вступна |
Ми веселі дошкільнята, любим бігати, стрибати. З фізкультурою ми дружимо, і тому-то спритні й дужі. Ми ніколи не нудьгуємо, бо весь час подорожуємо. Що ж, увага! Не дрімати! Давайте разом за новими пригодами вирушати!
|
|||||||
Шикування в колону по одному |
10с |
Шв. |
Шикуємося за Єгором. |
|||||
|
Звичайна ходьба по колу |
10с |
Сер. |
По колу за Єгором кроком руш.
|
||||
|
Ходьба на носках |
15с |
Сер. |
Руки на пояс, на носках руш. Спину тримаємо рівно. |
||||
|
Звичайна ходьба |
10с |
Сер. |
Звичайною ходьбою руш. Тримаємо дистанцію. |
||||
|
Ходьба на зовнішній стороні стопи |
15с |
Сер. |
На зовнішній стороні стопи руш. Йдемо обережно. Молодці! |
||||
|
Ходьба на внутрішній стороні стопи |
15с |
Сер. |
Діти, поставте руки за голову. На внутрішній стороні стопи руш. Ступаємо обережно , спину тримаємо рівно. |
||||
|
Звичайна ходьба |
10 |
Сер. |
Звичайною ходьбою руш. Тримаємо дистанцію. |
||||
|
Біг по колу |
20с |
Сер. |
Побігли по колу. Дихаємо носом. Біжимо обережно, не переганяємо одне одного. Зупинилися. |
||||
|
Звичайна ходьба. Відновлення дихання 1-вдих 2-видих |
15с |
Сер. |
Йдемо по колу спокійно, дихаємо носом. На 1-робимо вдих, руки піднімаємо вгору на 2-видих, руки опускаємо вниз. |
||||
|
Перешикування у 2 колони |
10с |
Швид. |
Єгор та Настя ведучі. Шикуємося за ними у дві колони. Ведучі на місці, руки в сторони, останні руки вперед, розімкнись.
|
||||
Підготовча |
Комплекс ЗРВ |
|||||||
1. |
Піднімання рук уперед, вгору та в сторони В.п.-о.с. 1-руки вперед 2-руки вгору 3-руки в сторони 4-о.с.
|
8р |
Сер. |
Перша вправа «Піднімання рук уперед, вгору та в сторони» На 1-підіймаємо руки уперед, на 2-вгору, на 3-руки розводимо в сторони, на 4- повертаємося у в.п. Вправу за мною починай. Вправу закінчили, молодці. |
||||
2. |
Нахили в сторони В.п.-ноги нарізно., руки на поясі 1-нахил вправо 2-нахил вліво 3-нахил вперед 4-в.п. |
8р |
Сер. |
Наступна вправа «Нахили в сторони» Ноги поставили нарізно, руки на пояс. На 1-нахилилися вправо, на 2-вліво, на 3-вперед, на 4 повернулися у в.п. В.п. прийняти Вправу за мною починай Вправу закінчили, молодці. |
||||
3. |
Повороти тулуба В.п.- ноги нарізно, руки за спину 1-поворот вправо(вдих) 2-в.п.(видих) 3-поворот (вдих) вліво(видих) 4-в.п. |
9р |
Сер. |
Наступна вправа «Повороти тулуба» Ноги нарізно, руки замкнули в замочок за спиною. На 1-повернулися вправо, на 2-повернулися у в.п., на 3-повернулися вліво, на 4-повернулися у в.п. В.п. прийняти Вправу за мною починай Вправу закінчили, молодці. |
||||
4. |
Піднімання ноги, зігнутої у коліні В.п.-о.с, руки за головою 1-підняти праву ногу, зігнути у коліні (вдих)
2-Опустити праву ногу (видих) 3-підняти ліву ногу, зігнути у коліні(вдих) 4-опустити ногу, повернутися у в.п (видих) |
9р |
Сер. |
Наступна вправа «Піднімання ноги, зігнутої у колініі» Стали рівно, руки поставили за голову. На 1-піднімаємо праву ногу, згинаємо у коліні, на 2-опускаємо праву ногу, на 3- піднімаємо ліву ногу, згинаємо у коліні, на 4- опускаємо ліву ногу В.п. прийняти. Вправу за мною починай. Тримайте рівновагу. Вправу закінчили, молодці. |
||||
5. |
Стрибки на місці на правій та лівій нозі В.п.-замкнута стійка, руки на поясі |
15р
|
Сер. |
Зараз ми будемо вправними стрибунцями. Стали рівно, руки поставили на пояс. Спочатку стрибаємо на лівій нозі, потім на правій, потім на двох ногах. Ноги міняємо, коли я плесну в долоні. В.п. прийняти. Вправу за мною починай . Вправу закінчили, молодці. |
||||
Основна |
Діти, а зараз ми з вами відправимося на пошуки скарбу. Для того щоб його знайти нам потрібно подолати перешкоди. Готові? |
|||||||
1. |
Підлізання під дугу правим та лівим боком. В.п.-о.с. |
8-12р. |
Сер. |
Спочатку ви повинні підлізти під «гілку». Вам потрібно підійти до (дуги) «гілки», повернутися правим боком до неї, зробити широкий крок вперед, нахилитися, просунути вперед голову й тулуб, а після цього-другу ногу. Коли ви знову повернетеся до цієї перешкоди вам треба зробити теж саме, але лівим боком. |
||||
2. |
Ходьба по гімнастичній лаві з рухами рук вперед та у сторони В.п.-о.с. |
8-12р. |
Сер. |
Наступна перешкода-«місточок». Для того, щоб його пройти вам треба обережно піднятися на лаву, стати рівно та пройти її з рухами рук вперед та в сторони , тримаючи рівновагу. З лави слід зійти спокійно та обережно. |
||||
3. |
Стрибки з обруча в обруч із плоским ободом В.п.-зімкнута стійка, руки назад |
8-12р. |
Сер. |
Після цього вам треба подолати купинки, стрибаючи з однієї на іншу. Для виконання вправи ноги треба напівзігнути, тулуб нахилити вперед, руки відвести назад, відштовхнуся та стрибнути. Приземлятися треба м’яко. Таким чином ви подолаєте всі купинки. |
||||
|
Шикування у 2 колони |
15с |
Швид. |
Єгор та Настя ведучі. Шикуємося за ними у дві колони. Ведучі на місці, руки в сторони, останні руки вперед, розімкнись. Показали мені свої оченята. |
||||
|
Рухлива гра «Миші та кіт» Мета: учити бігати у різних напрямках, не наштовхуючись одне на одного; виховувати увагу та вміння виконувати рухи за сигналом. |
3-5р. |
Сер. |
Молодці, ось ми і потрапили до місця, де знаходиться скарб. Діти, у скрині чарівні яблука, у яких містяться вітаміни, а вітаміни додають дітям сили та здоров’я. Їх ви з’їсте у групі. Але це ще не все, у сундуку схована ваша улюблена гра «Миші та кіт», пограємо? Даша, нагадай, будь ласка, дітям правила гри. Діти, а зараз ми з вами вибиремо кота за допомогою лічилки: Раз і два. В нас лічилка – лісова! В лісі – дерево дуплисте, А в дуплі живе сова, Що жовтаві очі має, Спить – удень. Вночі – літає. . З правого боку зали-нірки мишей, з лівого боку зали-дім кота. Готові, раз, два, три, гру почали. Промовляю: Ох і любить спать на сонці Котик наш муркотик, Цілий день він на віконці Гріє свій животик. Та як мишка зашкребоче, Котик вже пильнує, Не заплющить доти очі, Поки не вполює.
|
||||
Заключна |
Шикування у колону по одному за направляючим |
10с |
Швидкий |
Діти, станьте в одну колону за Єгором. Обережно, не штовхайтеся. |
||||
|
Ходьба по колу |
15с |
Сер. |
По колу, кроком руш. Йдемо спокійно, дихаємо носом. |
||||
|
Дихальна вправа «Квітка» 1-вдих 2-видих |
5 р |
Сер. |
Діти, давайте з вам уявимо, що ми у полі квітів, зупинилися, понюхали квітку носиком, видихнули ротиком та сказали: «Ох, яка запашна квіточка».
|
||||
- Діти, ви сьогодні молодці! Дуже гарно подолали усі перешкоди та знайшли скарб. - Вам сподобалася наша подорож? - Що вам сподобалося робити найбільше? Які вправи у вас викликали труднощі? - Пам’ятайте, головне у житті людини - буди здоровими. Отож, вам треба більше рухатися, бігати, стрибати, займатися спортом - Ви сьогодні були спритними, сильними, дисциплінованими! Дякую вам! Нехай з кожним днем У вас здоров’я зміцнюється І заповітні мрії здійснюються. На цьому наше заняття закінчено,
|
||||||||
|
Вихід з зали |
10с |
Сер. |
Спокійно виходимо з зали за направляючим.
|
||||