Тема: Зимові ігри і забави
Мета: розширити знання дітей про зимові ігри і розваги. Повторити правила безпеки під час ігор. Розвивати увагу, мислення. Виховувати дружелюбність, взаємодопомогу, активність, працелюбність.
Хід заняття
-
Організаційний момент
-
Створення позитивного настрою
-
Якщо ви хочете бути добрими і розумними , погладьте себе по голівці
-
Якщо ви хочете допомагати одне одному, потягніть руку товаришеві
-
Якщо ви хочете бути дружніми, візьміть один одного за руки
-
Якщо ви хочете бути працьовитими , підійміть руки вгору
-
Якщо ви хочете бути веселими і здоровими поплескайте в долоні
-
Малюємо настрій
Діти отримують жовтий кружечок і на ньому малюють свій смайли-настрій.
-
Основна частина
-
Відгадування загадки
На подвір’ї – біло-біло,
Ні стежиночки нема.
Завихрило, засвистіло
–Знов прийшла до нас…
-
Гра « Назви зимовий місяць»
Коли діти чують зимовий місяць плескають в долоньки.
Березень, лютий, червень, липень, січень, вересень, грудень жовтень, листопад, грудень, серпень, травень, січень, Квітень , лютий
-
Робота в групах. Гра «Назви зимову гру»
-
Діти діляться на команди. Кожна команда отримує пазл з зимовою грою.
-
Показують жестами її іншим командам.
-
На екрані з’являється картинка з грою.
-
Перегляд слайдів: Правила безпеки під час зимових ігор
-
Не грайтеся на тротуарах, поблизу проїжджої частини, щоб не потрапити під колеса транспортних засобів
-
Не можна з'їжджати із крутого берега на кригу : у разі навантаження вона може провалитися
-
Категорично забороняється кататися на тонкій кризі
-
Обходь місця з товстим шаром снігу, під снігом лід завжди тонший; також лід тонкий де розливаються джерела, швидка течія
-
Переходь річку тільки у встановлених місцях
-
Катайся на ковзанах в перевірених і обладнаних місцях
-
Якщо лід почав тріщати - негайно повертайся на берег
-
Узагальнення і систематизація знань
Виготовлення колективної аплікації « Сніговик»
-
Обвести свою долоньку.
-
Наклеїти на основу аплікації
-
Приклеїти шапочку, рукавички, моркву, очі, ротик, ґудзики
-
Підсумок заняття.