Конспект заняття з логічно-математичного розвитку
«Сніжинка – чарівниця»
(математична пригода)
для дітей 4-го року життя
Підготувала вихователь молодшої групи
КаверінаВ.П.
Мета : Перевірити та узагальнити знання дітей за перше півріччя. Вчити правильно та чітко виконувати завдання виявляти рівень уявлення дітей про поняття «один», «багато», «рівність», «нерівність» груп предметів за кількістю елементів. Визначати вміння порівнювати предмети за розміром : великий, малий,довгий, короткий,користуючись прийомами накладання та прикладання. Систематизувати вміння розпізнавати геометричні фігури та визначати їх особливості. Формувати вміння орієнтуватися в просторі(вгорі, вниз, посередині).Розвивати увагу, вміння працювати самостійно, виховувати позитивне ставлення до занять з математики.
Обладнання: геометричні фігури, сніжинка,ялинки різної висоти, роздавальний матеріал зайчики та морквинки, кошик з морквою, сніжинки різного розміру.
Хід заняття.
Запрошую дітей пройти до групи та привітатися з гостями.
Малята ви добре спали,
Без плача сьогодні встали
Всі до мене поверніться
Усміхніться
В нас гостей сьогодні багато
Треба всіх їх привітати.
З неба зіронька упала
На віконце наше сіла
Щоб я вам її дістала
Ця сніжинка не проста
Ще й сюрприз нам принесла!
Завдання 1(зелений конверт)
Відгадайте загадку
Взимку та літом
Одним кольором.(ялинка)
Завдання 2(білий конверт)
Влітку сіренький
Взимку біленький
Довгі вуха має
По лісі стрибає.(зайчик)
«Один багато»
«Нагодуємо зайчат»(порівняння множин)
Завдання 3(коричневий конверт)
Хто тут спить під дубком
Ще й накрився кожушком
Тихо, тихо не шуміть
Це напевно спить (ведмідь)
Фізхвилинка
Руки вгору в кулачок
Розіжми та на бочок
Руки вперед в кулачок
Розіжми та на бочок
Руки вниз в кулачок
Розіжми та на бочок.
Руки в сторони в кулачок
Розіжми і на бочок.
Завдання 4(жовтий конверт)
Жовтогарячу шубку має
Та горішки полюбляє.(білка)
Завдання 5 (червоний)
Зараз пошукаємо ось вона чарівна торбинка
На цьому наші цікаві пригоди скінчилися дякуємо за увагу.