Заняття з метематики (середня група)
Подорож в країну математики
Мета : учити дітей порядковій лічбі ; розвивати вміння давати порядковий номер ; закріпити вміння співвідносити цифри 1-4 з кількістю предметів ; закріпити вміння впізнавати частини доби :ранок день вечір ніч ; розвивати інтерес до математики .
Хід заняття
1.Психогімнастика
Встаньте дітки всі рівненько
Посміхніться всі швиденько
Новий день розпочинається
Сонечко нам посміхається
Привітаймось-Добрий день ,
Хай гарний настрій буде ввесь день.
Сьогоднішній наш день ,буде наповнений приємними сюрпризами ,загадками , цікавими іграми та вправами.
Ми вирушаємо подорожувати в країну математики . Щоб наші голівки добре працювали, пограєм в гру .
2.Гра «Дзеркало» (розвивати в дітей увагу та координацію рухів)
Зараз з вами будемо відгадувати загадки про частини доби.
Завітав до тітки – ночі,
Позіхнув, розплющив очі.
Всіх скликає на сніданок,
Прокидайтеся, вже …. (Ранок)
Я найдовший час доби
Всі граються, навчаються і радіють мені.
Хто я? (День)
І сутінки в віконце повзуть до нас поволі,
Вже тато й мама вдома – вечеряє малеча,
Людей долає втома – прийшов на землю… (Вечір)
Чому так темно в хаті?
І телевізор мовчить?
Поснули мама й тато
І хлопчик в ліжку спить.
Усіх приспала…. (Ніч)
3. Дид.гра «Частини доби» (На килимку)
(стук) Хтось до нас ще поспішає , працювати заважає .Піду подивлюсь ,хто там. Якась торбинка із сюрпризами, напевно це для нас. Давайте подивимось , що там.
4. Зацікавлюючий момент. Дітки, до нас завітали тваринки. (корівка ,поросятко, собачка ,котик) (За столиками)
Покажіть цифру , яка позначає кількість корівок.
- Хто це? (Поросятко) - Скільки поросяток?(1)
- Скільки тваринок разом? Покажіть цифру.(2)
- Що більше: 1 чи 2? (відповіді дітей)
- А це хто? (Собачка)
- Скільки було тваринок, доки не прийшла собачка?(дві)
- Скільки тваринок стало?(3) …
- Що більше: 2 чи 3? …..
- Хто це ще в нас тут сховався? (Котик)
- Скільки котиків?(1) …..
- Скільки тваринок було, доки не прийшов котик?(3) ….
- Скільки тваринок стало? (4) ….
- А що більше: 3 чи 4? ….
А тепер я перевірю вас на скільки уважні ви були:
За яким порядком приходили тваринки ,показуєте цифри корівка, поросятко собачка, котик.
- Молодці!
5. Дид.гра «Дай відповідь цифрою» (За столиками)
- Скільки сонечок на небі? (1)
- Скільки очок у собачки? (2)
- Скільки кольорів у світлофора? (3)
- Скільки лапок у котика? (4)
6. Гра «Порахуй» (За столиками)
(Діти закривають очі і рахують, скільки разів стукне дерев’яний молоточок.)
Молодці , гарно попрацювали. Напевно трішки стомились, давайте відпочинемо та зробимо фізкультхвилинку.
7.Фізкультхвилинка.(Під аудиозапис)
8.Дид.гра «Знайди половинку» (На килимку)
(Діти шукають цифри і до них половинки з предметами)
Ще не всі завдання ми виконали , давайте сядемо за столики.
Ой , а що це листочок? … Давайте почитаємо!
Ігри на індивідуальні завдання , робота в парах. (За столиками)
9. Гра «Розклади зернятко»
Приготуймо птахам частування, у нас є квадратики –уявіть, що це годівнички. А пригощення буде квасоля.
- Скільки у нас годівниць?(4)….(розкладіть годівнички в один рядочок)
- Знайдіть картку з цифрою 4
- У першу годівничку покладіть одну квасолинку , а в кожну наступну на одну квасолинку більше.
- Скільки квасолинок в другій, третій, четвертій годівничці?.....
І з цим завданням ви гарно впорались.
10.Підсумок.
Чудова подорож до країни математики підійшла до кінця! Сьогодні ми з вами:
Полічили багато цікавих речей, навчилися визначати, хто стоїть першим, другим, третім і четвертим.
З’ясували як цифри допомагають нам зрозуміти, скільки предметів навколо нас.
Пригадали, що день складається з ранку, дня, вечора та ночі.
Ви всі були дуже уважними і старанними мандрівниками! Завдяки вашим знанням і кмітливості ми успішно подолали всі математичні перешкоди.
Що найбільше запам’яталося тобі з нашої подорожі? Може, це було розв’язання складного завдання, або зустріч з цікавим математичним героєм? Поділися своїми враженнями!
А тепер давайте згадаємо:
Молодці! Ви справжні математики! Продовжуйте досліджувати світ чисел і форм, і нехай кожен день для вас буде захопливою подорожжю в країну математики!