Конспект заняття з навчання грамоти для дітей старшого дошкільного віку «Зима-чарівниця»

Про матеріал
Мета: удосконалити вимову, артикуляцію голосних та приголосних звуків; закріплювати вміння виділяти звук у слові, ділити слово на склади, розвивати пам’ять, мислення, увагу.
Перегляд файлу

1

 

 

 

 

 

Конспект

заняття з навчання грамоти

для дітей старшого дошкільного віку

«Зима-чарівниця»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             Підготувала та провела:

      КУЩИК Світлана Василівна,             

      вихователь Нововолинського 

      закладу дошкільної освіти №6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

заняття з навчання грамоти

для дітей старшого дошкільного віку

«Зима-чарівниця»

 

Мета: удосконалити вимову, артикуляцію голосних та приголосних звуків; закріплювати вміння виділяти звук у слові, ділити слово на склади, розвивати пам’ять, мислення, увагу.

 

Обладнання: предметні картинки, сніжинки ручної форми, таблиці для читання, склади на картинках, фішки, готові форми предметів, ручки, зайчик, морквинки, сніжинки-позначення, зашифровані сніжинками букви.

 

Попередня робота: розучування віршів про зиму, розгляд картин, читання творів про зиму.

 

Хід заняття

 

   У нас сьогодні ніби свято,

   Зима вклонилася нам радо,

   А ну, ж на мене подивіться

   І веселенько посміхніться.

 

1. Організаційний момент

Звучить легка мелодія, тиха, спокійна. До дітей спустити сніжинку.

- Ось і завітала перша сніжинка. Подивіться який малюнок намалювала Зима на цій сніжинці.

Давайте, вказівним пальцем намалюємо в повітрі кожен свою сніжинку. А тепер покладіть свою «сніжинку» на руку і зігрійте її (діти дихають на долоньку в цей час доторкуюся крижинкою до долоні, на долоні залишається мокрий слід).

- Діти, яка сніжинка? (описують ознаки). Діти стоять по колу, передають сніжинку і підбирають слова-прикметники: холодна, легка, біла, гарна)

Діти розповідають вірші про зиму.

Роздати дітям сніжинки з позначеннями: сніг, дощ, град, крига, лід.

- Яка ознака характерна для зими?

- Як сказати одним словом:

Намети із снігу – снігові

Баба із снігу – снігова

Фігура із льоду – льодова

Кулька із льоду – сніжка.

Діти, за предметними картинками видають звуки – звуконаслідують.

- хуга завиває: в-в-в

- їдемо на лижах: чи-чи-чи

- сніг під ногами: рип-рип-рип

- завивання вовка у морозі: у-у-у

Діти, читають речення по сніжинках.

 

 

 

 

 

Катання на санках-ковзанах

Вставити слова і прочитати речення.

Сніжинки зашифрували букви, які (кожній дитині).

Гра «Плутанина»

Запрошую на загадкову галявину, де зустрілися усі «12 місяців». Вам потрібно взяти на свою сніжинку те, що підходить  до теми «Зима».

Пальчикова гімнастика

1, 2, 3, 4, 5

Вийшли пальчики гулять

1, 2, 3, 4, 5

Уже у будиночку сидять.

Звуковий аналіз слів по відгадках-словах

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я – Зима

Сам не біжить, а іншим стояти не дозволяє (Мороз).

Лід, сніг, санки – аналіз слів.

«Склади слово» сніжинка розрізана на частинки, в залежності від рівня знань.

 

 

 

 

 

Із складів складають слова.

Фізкультхвилинка. Заходить зайчик

Холодно зайчику стояти

Треба трішки пострибати

Скік-скік-скік-скік

Треба трішки пострибати.

Штрихування предметів. Зайчик приготував сюрприз, картинки – готові предмети зашифрувати.

Що на занятті ви запам’ятали більше всього?

Зайчик пригощає дітей морквинками

 

 

docx
Додано
12 липня 2025
Переглядів
366
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку