Бережи себе, малюк!
Програмовий зміст:
Дидактичний матеріал: малюнки з зображенням зимових розваг, а саме: у небезпечній ситуації, малюнки з зображенням природних явищ: ожеледиця, бурульки; малюнки із зображенням ковзанки.
Хід заняття
(Перед дітьми картина зими (перевернута))
Вихователь: Добридень, мої любі дітки!
У нас сьогодні, ніби свято,
Гостей зібралося багато,
Ану, на них ви подивіться
І веселенько посміхніться.
Вихователь: -Дітки, коли я вранці йшла на роботу, то на руку мені впала ось така гарна сніжинка.
А що трапиться із сніжинкою коли впаде на долоню? (вона розтане)
(під музику діти виконують рухи)
Діти, уявімо себе маленькими, легенькими сніжинками, якім добре спиться в хмаринці. Вони пливуть небом, немов у човнику, їм добре, адже вони всі разом. Аж раптом налетів легенький вітерець, загойдав хмаринку ліворуч – праворуч. Полетіли сніжинки в ліс, на поле, в село та місто – закружляли у танку. А вітерець грався з ними: то здіймав їх угору, то вниз. Зрештою всі сніжинки сіли: одна – на землю, інші – на дерева, на людей… Усі спустилися на землю.
А на сніжинці – загадка.
Стало біло навкруги
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди
Води сковую в льоди,
Прикрашаю все сама,
Здогадались? Я………….(Зима)
(Прийшли морози, випав сніг, стало холодно, люди одяглися у теплий одяг,річки покрилися льодом,сонечко світить, але не гріє; небо хмарне; пташки перебираються ближче до осель, щоб знайти корм; деякі звірі сплять.)
Дидактична гра «Добре – погано»
ДОБРЕ, бо:
ПОГАНО бо:
Про зиму та зимові явища, зимові місяці, люди склали багато прислів*їв, приказок та прикмет. Давайте з вами згадаємо ті, які знаємо ми.
(відповіді дітей)
Ігровий момент
(Під музику забігає Сніговик)
СНІГОВИК: - Ой, діти, куди це я попав? Доброго ранку!
Спасибі, діти, за те, що любите зиму! Любите гратися у сніжки, ліпити мене з такого білого сяючого снігу! Я такий гарний, веселий виходжу. Взимку можна весело розважатися: кататися, де забажаєш, стрибати, штовхатися, сміятися, бавитися.
Діти, чи вірно каже Сніговик? Як ви думаєте, чи можна так поводитися узимку? Ось послухай, Сніговик, як треба поводити себе на вулиці!
ІНСЦЕНІВКА
Зима — це радість, лижі, сміх,
Це ковзанка, це гірка, сніг.
Фортеці, сніжки — це розваги!
В зими свої є переваги.
Але дорога, безперечно,
Зимою дуже небезпечна,
Тому що слизько всім на втіху,
Та водієві не до сміху.
Дорога, як каток, блищить,
Машину тут не зупинить.
З гори, як на санках несеться,
Під гірку вже й не добереться.
В зимовий час, та що й казати,
Дорогу треба посипати,
Усе робити до пуття,
Щоб відбувалося тертя.
А пішоходи — пильні будьте,
Дорожніх правил не забудьте!
ПОКАЗ ІЛЮСТРАЦІЙ
СНІГОВИК: - Та нічого з ними не трапиться! Це ж весело кататися!
СНІГОВИК: -(каже 2-3 правила)
А я знаю, яка ще є небезпека! Ось послухайте загадку!
Росте вона додолу головою,
Росте вона холодною зимою,
А тільки сонечко засяє
Вона заплаче й помирає! (Бурулька)
(гостра, слизька, тверда, холодна)
СНІГОВИК: - Ой, та це ж моя улюблена цукерочка!
Тепер, Сніговик, ти зрозумів? (так)
Давайте ми з вами закріпимо ці всі правила і подивимося відео.
(Показ відео)
(діти імітують ходьбу на лижах, раптом падає Сніговик)
СНІГОВИК:- Ой-ой-ой! У мене травма! Рука болить! Мабуть вивих.
Треба щось робити. Як допомогти?
( Треба накласти шину: спочатку взяти палку, потім обв*язати шарфом, підв*язати хусткою. Притиснути до тіла. Викликати швидку
Ось у казці «Рукавичка
Немаленька й невеличка
Загубив у лісі дід і зазнав немало бід:
Обморозив пальці й руку,
Бо не знав просту науку –
Що не слід в мороз робити,
Щоби потім сліз не лити.
Тож уважно прочитайте
Та самі запам’ятайте!
Як мороз щипає дуже,
Ти не стій на місці, друже,
Походи і пострибай
Із морозу утікай.
Коли змерзло дуже тіло,
Коли шкіра побіліла,
Снігом ти не розтирай –
Шкоду зробиш, пам’ятай!
Руки – у холодну воду зразу,
Потім в теплу, й не відразу
Теплу воду добавляй,
Теж про це не забувай.
Коли захочеш ти вже спати,
Також треба пам’ятати,
Що замерзнути ти можеш,
Тоді ніхто не допоможе.
Одягатись слід тепленько
Й пам’ятати всім гарненько -
У мороз не слід гуляти,
Краще не виходьте з хати
Бо мороз суворий дід
Наробити може бід!
1