Заняття для старшої групи : " Казка вчить, як на світі жить!"

Про матеріал
Заняття для старшої групи,сприяє уявленню дітей про головних героїв казок,їх характеристики; розвиває логічне мислення,виховує любов до казки.Підготувала Олійник М В.
Перегляд файлу

ТЕМА: «Казка вчить ,як на світі жить»

Мета: навчальна: пригадати вивчені казки та оповідання; продовжувати вчити дітей пояснювати свою точку зору; закріпити правила безпечної поведінки, зокрема з незнайомцями;
розвивальна: формувати уявлення про казку як друга, порадника і вчителя у важких ситуаціях; сприяти формуванню навичок знаходити у кожній казці повчання; продовжувати розвивати вміння відгадувати казку за названим прислів'ям і навпаки, пояснювати значення прислів'їв та аргументувати свій вибір; стимулювати креативність дітей та розвиток логічного мислення; сприяти підтримці позитивного емоційного фону у ході заняття;

виховна: виховувати цікавість до казок, осуд брехні, підступності, пихатості, боягузливості; бажання допомогти другові у біді, не забувати про добро.

Попередня робота:«Лисичка-сестричка і вовк-панібрат», «Івасик-Телесик», «Пан Коцький»,  «Солом'яний бичок», «Морозко».

 

 ХІД  ЗАНЯТТЯ

I.Організаційний момент.

Привітання:

Доброго ранку ,рідний наш дім!

Доброго ранку діткам усім!

Доброго ранку,сонечку ясному!

Доброго ранку,садочку прекрасному!

  -Дітки, погляньте, що я маю!(Клубок ниток показую).

Котився клубочок з гори на долину,

І гляньте,вкотився до нас на гостину.

З клубочком вкотилася казка

Відгадайте ,яка будь ласка!

  • Ось така чудова книга казок у мене є. Зараз дізнаємось ,що ж за казка до нас завітала.(Відкриваю книгу,а вона пуста). Дітки,погляньте,кудись зникли усі сторінки з книги. Цікаво,куди вони поділись.

Баба-Яга:Ач,які?Казки зібралися читати,а про мене казку навіть і не знаєте.Я майстриня робити різні капості.Так от,щоб казку вам читати потрібно сторінки відшукати.

-Ой ,дітки,потрібно сторінки  казки відшукати .Будемо шукати? (Так).Щоб відшукати загублені сторінки казок ,нам потрібно потрапити до казок.За допомогою чого ми можемо туди потрапити?(Літак,килим –літак,чарівна паличка…)Клубочок мені підказує,що нам допоможе чарівний тунель. Але,щоб ми перенеслись до казки потрібно знати чарівні слова:

«Ми у подорож рушаємо ,

Вже казок багато знаємо.

Чарівний тунель допомагає

Нову казку відкриває.»

(Діти проходять через тунель).

II. Основна частина.

Ось ми і потрапили в казку ,а щоб дізнатися в яку ,відгадайте загадку.

-Із соломи цей бичок,

В нього смоляний бочок.

Зловив зайця,лиску й вовка,

Ще й ведмедя приволок.

Від ножа що б врятуватись

Постаралися вони:

Для дідуся і бабусі

Подарунок принесли.(Солом”яний бичок).

-Що попросила бабуся у діда?

-Кого привів бичок?

-Що сталося з ведмедем,вовком,лисицею,зайчиком?

-Чому дід відпустив звірів?

-Як вони йому віддячили?

Ви добре знаєте сюжет казки .Давайте зіграємо в гру.

Д/гра :»Логічний ланцюжок».

Чого вчить нас ця казка?(Не потрібно бути жадібним).

Давайте пригадаємо прислів’я про жадібність.

Жадібність користі не приносить.

За чужим поженешся – своє втратиш.

Б.Я:Бач,які розумники – про тцю казку усе знають.Я подивлюсь ,як ви впораєтесь і знайдете сторінки до цієї казки.(Знайти серед ілюстрацій ,ілюстрації до казки «Солом’яний бичок»).

- Ну що ж ,будемо рушати далі в подорож казками ,згадаємо чарівні слова:

«Ми у подорож рушаємо ,

Вже казок багато знаємо.

Чарівний тунель допомагає

Нову казку відкриває.»

(Діти проходять через тунель).

  • А щоб відгадати в якій казці ми опинилися ,вам потрібно відгадати з якої казки ці герої: Дід,кіт,лисиця,ведмідь,заєць,кабан,вовк.(Пан Коцький).

-Чому господар вигнав кота?

-Кого зустрів у лісі Пан Коцький?

-Що приготували звірі для Пана Коцького?

-Якими були кіт і лисиця у казці?(хитрі,жадібні)

Чого вчить нас ця казка?(Не можна обдурювати,боятися,якщо для цього нема причини).

ПРислів’я:

Не страшно високо сидіти,тільки високо летіти.

Не думай про страх ,то його й не буде.

Д/гра :»Збери з частин ціле».(Пазли- ілюстрації до казки)

Б.Я.:Ну й розумники тут зібралися ,і цю казку добре знають.Впевнена,що наступну казку ви не відгадаєте,а до цієї казки сторінки відшукаєте?(Діти шукають ілюстрації до казки «Пан Коцький»).

Ну ,що дітки ,вирушаємо на пошуки наступної казки?А допоможе нам тунель:

«Ми у подорож рушаємо ,

Вже казок багато знаємо.

Чарівний тунель допомагає

Нову казку відкриває.»

(Діти проходять через тунель).

Ой,погляньте,щоб відгадати назву казки потрібно виконати наступне завдання(визначити перший звук на картинках і скласти з них назву казки).МОРОЗКО.

Так ,це казка «Морозко».

  • Про яку пору року йдеться в казці?
  • Як ставилася мачуха до дідової доньки?
  • Як ставилася до рідної доньки?
  • За що Морозко віддячив дочці старого?
  • Як він вчинив з дочкою мачухи?
  • Чого нас вчить ця казка?(Бути добрими,не чинити зло,любити всіх однаково,не бути жадібними).
  • Д /гра «Гарні та погані вчинки».(Сніжинки-картки)

1.Дідова  донька  дала свої рукавички Морозку.

2.Бабина донька на печі лежала,нічого не робила.

3.Дідова донька дрова рубала,піч топила,хліб місила.

4.Бабина донька Морозку грубить .

5.Баба любить власну доньку.

6.Баба не любить дідову доньку.

Прислів’я:

Добро роби – добро і буде.

Хочеш собі добра – не роби нікому зла.

Б.Я.:Аш,які розумники,усе про цю казку добре знають .Я вже подобріла з вами.То ж сторінки з казки шукайте.(Знайти ілюстрації до казки «Морозко».

Дітки ,будемо далі рушати ?

«Ми у подорож рушаємо ,

Вже казок багато знаємо.

Чарівний тунель допомагає

Нову казку відкриває.»

(Діти проходять через тунель).

Погляньте ,що за казка.(На екрані телевізора казка «Івасик телесик».)

 Фізкультхвилинка

(Діти  повторюють рухи за героями казки).

-Чого вчить нас ця казка?(Не спілкуватися з незнайомцями,не йти до чужих людей коли вас кличуть,не кидати нікого у біді,на добро відповідати добром).

-Не треба здаватися,якби Телесик сів і почав плакати,чи зміг би він врятуватися?

Б.Я.:Ой-ой-ой,щось ви все знаєте ,казки завзято переказуєте,наступну казку точно не знайдете.А до цієї казки ілюстрації пошукайте.

Дітки,що ж пошукажмо наступну казку?

«Ми у подорож рушаємо ,

Вже казок багато знаємо.

Чарівний тунель допомагає

Нову казку відкриває.»

(Діти проходять через тунель).

А що б дізнатися ,що це за казка,відгадайте загадку .(Читаю дітям лист).

Моя риболовля закінчилася погано.Мене побили ,а хвіст опинився в ополонці).(Лисичка –сестричка і вовк –панібрат).

-Що за казка?

-Як обдурила Лисичка Вовка?

-Що промовляла Лисичка їдучи на Вовку?

-Чи добре вчинила Лисичка?

-Кого б ви пожаліли в цій казці?

Чого нас вчить ця казка?(Не обдурювати нікого,не чинити зло).

Прислів’я:

Слова ,як мед – діло ,як полин.

Добре говорить-але зле робить.

Д/гра «Домалюй»(На арт- дошці домалювати героям казки деталей яких бракує).

Б.Я.:Я бачу,що ви розумні,кмітливі,старанні дітки,спробуйте відшукати ілюстрації до цієї казки.Я повертаю вам книгу казок .Будьте завжди такими добрими ,щирими.чуйними,відповідальними.Я вам обіцяю більше не чинити зла.

-Дітки,ась ми і зібрали книгу казок,залишаємо її у себе.будемо читати у вільний час.

 

   

 

 

 

 

docx
Додано
5 жовтня 2022
Переглядів
4693
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку