Конспект заняття з природознавства для молодшої групи "СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА КІШКОЮ"

Про матеріал
закріплювати уміння дітей розпізнавати кішку за зовнішніми ознаками; формувати навички вимовляти звуконаслідування; продовжувати вчити відповідати на запитання; розвивати увагу, спостережливість, мислення, уміння декламувати невелику вірші; виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до них, бажання доглядати за ними.
Перегляд файлу

Тема: СПОСТЕРЕЖЕННЯ  ЗА КІШКОЮ

Мета: закріплювати уміння дітей розпізнавати кішку за зовнішніми ознаками; формувати навички вимовляти звуконаслідування; продовжувати вчити відповідати на запитання; розвивати увагу, спостережливість, мислення, уміння декламувати  невелику вірші; виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до них, бажання доглядати за ними.

Словник: збагачувати словник іменниками словник іменниками: кошенята, кішечка,

морда; прикметниками :пухнаста, м'якенька, прудка.

Матеріал: кошик, кішечка-живий об'єкт, картинки із зображенням дитинчат кішки та інших тварин, страв (молоко, риба, м'ясо), шапочки для гри "Кішечка і кошенята".

      Хід заняття

- Сьогодні  я йшла в дитячий садок і знайшла ось цей кошик. Як ви думаєте, хто тут заховався? Для того, щоб це дізнатися, потрібно відгадати загадку:

     І вусата, і хвостата

     Ця тварина волохата.

     Любить рибу, любить м'ясо

     І облизується ласо. (Кіт, кішка)

- До нас прийшла кішечка Муся. Давайте з нею привітаємося.

Запитання до дітей:

- Якого кольору у неї шерсть?

- Що є у кішечки на голові?

- Якого кольору очі?

- Який у неї хвостик?

- Чим умивається кішечка? Кішечка яка?

- Чим вона корисна?

- Чому її тримають удома?

- А що любить їсти кішечка?

- А кішечка когось шукає. Її дітки десь поділись. А як називаються її дітки? Як кішка їх кличе? Давайте допоможемо їх відшукати. Ми зараз із вами будемо кішечками і покличемо маленьких кошенят.

(Діти наслідують кішку, вимовляючи "няв-няв", голосно і тихо)

Кошенята виходять гратися на подвір'я.

- Скільки їх? А кішечок?

- Кішечка тепер заспокоїлась, зраділа.

- Серед цих страв оберіть ту, якою ми годуємо нашу кицю.

(Діти частують кішку)

- Давайте розповімо нашій киці віршики.(Діти розповідають вірші)

          

         Є  У  МЕНЕ КИЦЯ  МУРКА

     Є у мене киця Мурка,

     Дуже мудра кішка.

     Тільки скажеш: "Замазурка!"

     Умивається хоч трішки.

     А синок її Васько

     Муркне: "Мила нене,

     Поки вип'ю молоко,

     Вмийся ти за мене."

          КОТИК

     Скочив котик,

     Сів на плотик,

     Має ротик

     І животик.

     Він біленький

     І чистенький,

     Гарний Мурко

     Мій маленький.

- Давайте всі разом заспіваємо киці пісеньку.

(Діти співають пісню "Сіра киця")

     Сіра киця вмилася,

     У вікно дивилася.

     Хвостиком махала,

     Кошенят чекала.

     -Де мої малята?

     Сірі кошенята?

     Час уже їм спати,

     Сірим кошенятам.

- Киці у нас дуже сподобалось, вона захотіла з нами погратися.

(Діти грають у гру "Кішка і кошенята")

Гра "Кішка і кошенята"

Дітей розподілити на підгрупи. Одні з них- "кішки". Решта- "кошенята". "Кішки" сидять перед дугою. "Кошенята" почергово підлазять  під дугу і стрибають на обох ногах. За сигналом вихователя "кішки" починають нявкати. "Кошенята" повертаються на свої місця.

Підсумок

- Про кого ми сьогодні розмовляли? (Відповіді дітей

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Саранча Татьяна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
15 квітня 2019
Переглядів
5240
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку