Лебединський дошкільний навчальний заклад
(ясла –садок) «Чайка»
Лебединської міської ради Сумської області
Конспект заняття
з розділу «Дитина в соціумі» на тему:
«Веселий ярмарок»
Проведеного в молодшій групі
ДНЗ «Чайка»
Шульгою О.М.
м. Лебедин.
Програмовий зміст: показати дітям красу українського посуду; ознайомити з різними видами посуду (глечики, тарілки, горщики) та з чого вони виготовлені. Викликати бажання оздоблювати вироби, схожі на вироби українських майстрів. Розвивати творчу уяву, художні здібності, любов до художнього слова та казок; виховувати естетичний смак, почуття гордості за українських майстрів.
Матеріал: хатинка, господиня, казкові герої, керамічний посуд, зразки глечиків з паперу, фарби, пензлики, тички, підкладки, серветки, баночки для води.
Попередня робота: Заздалегідь прочитали казки «Лисичка й журавель», «Котик і півник», «Колобок», «Рукавичка»; вивчили віршики Платона Воронька «Облітав журавель»; прислів’я і віршик про півника; народну гру «Як підем ми на базар»; пісеньку «Ми дітки маленькі» та таночок «Тупу, тупу веселенько».
Хід заняття:
Звучить весела музика. Діти заходять до зали.
Вихователь і діти:
«Доброго ранку! Ми вас вітаємо, добра, щастя та здоров’я усім вам бажаємо».
Вихователь:
«На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, красна як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті
І скажу, до речі, ще й талановиті:
Землю засівають і пісень співають,
На бандурі грають і вірші складають:
Про ліси і гори і про синє море,
Про людей і квіти, то скажіть ще діти,
Що це за країна? (Наша Україна)
Чути спів з хати…
«Чи я не хазяйка, чи не господиня.
Гарно хату прибрала, їсти наварила.
Ой і горщика розбила».
Виходить з хати господиня:
Народна гра «Як підемо на базар»
Як підемо на базар
Роздивлятися товар
За що будем купувати?
Треба купу грошей мати
По стежинці ми підем ,
Там ми глечики знайдем
(підходять до продавця-журавля і він продовжує)
Мої глечики гарненькі,
Веселенькі глибоченькі,
Полюбляють частувати
і напої зберігати
Вихователь:
Ой, діти, погляньте, які красиві глечики. Весь цей посуд виготовлений із глини. Це чудове природне багатство, яке в руках людей перетворюється на дивні вироби.
Господиня:
Погляньте, діти, яке розмаїття кольорів у цих глечиках.
Вихователь:
Діти, а хто ж це продає цей посуд? (Журавель)
А з якої казки цей птах? (Лисичка і журавель)
Господиня:
Я говорила, що це казковий ярмарок. І щоб купити глечик потрібні не гроші, розповідь вірша, або прислів’я.
Вихователь:
А наші діти знають віршик про журавля. (Читання дітьми вірша П.Воронька «Облітав журавель»)
Журавель-продавець: Молодці, тепер можете взяти собі якийсь глечик.
(Діти вибирають глечика, дякують ы йдуть далі)
По стежинці ми підем
Там тарілки ми знайдем
Лисичка-продавець:
Всі тарілочки гарненькі
веселенькі, глибоченькі,
полюбляють частувати,
смачні страви зберігати
Вихователь:А ось які чудові тарілочки, яку яскравість, веселість, приємне тепло дарують нашим очам.
Господиня:
А хто в тарілку зазирне,
щось цікаве там знайде
ця тарілка дуже хитра
ви тарілку покрутіть
та прислів’я нам назовіть
(Діти називають прислів’я)
Вихователь:
(«Лисиця і журавель», «Колобок», «Котик і півник», «Рукавичка»)
(За пісеньку лисичка дозволяє взяти тарілочку)
По стежинці ми підем
Там ми горщика знайдем
(підходять до продавця-півника і він продовжує)
Мої горщики гарненькі
Веселенькі глибоченькі
Полюбляють частувати
Смачні каші зберігати
Вихователь:
(Діти півнику розповідають віршика, господарка забирає горщик і всі виконують пісню «Ми дітки малі на базар ходили»)
Господиня:
Цей горщик не простий
Цей горщик чарівний
Ви цей горщик відкривайте
і горішки діставайте
Вихователь:
Горішковий масаж
Цей горішок фантазер
Він чудовий масажер
Візерунчатий бочок
Розвиває кулачок
Міцно ти його стисни
Свою силу прояви
Вихователь:
(Діти сідають за стіл)
(Практична діяльність дітей під музичний супровід)
Господиня:
Вихователь:
Ви добрі, гарні діти. На цьому наше заняття закінчено і час повертатися до групи.
1