ПЛАН ЗАНЯТТЯ № __4___
Тема: «Артикль»
Мета заняття:
- ознайомити з видами артикля (неозначений a, an (the indefinite article); означений the (the definite article); нульовий артикль (the zero article);
- узагальнити вивчений матеріал;
- відпрацьовувати переклад вправ з англійської ;
- виховувати любов до майбутньої професії;
- розвивати пізнавальний інтерес, увагу, фонематичний слух;
- виховувати інтерес до вивчення іноземної мови.
Вид заняття: практичне
Тип заняття: заняття формування вмінь та навичок
Міжпредметнізв’язки:
Забезпечуючі: «Українська мова»
Забезпечувані: «УМПС»
Методичне забезпечення: навчальна програма, робоча програма, конспект лекції
Література: 1. Верба Л.Г., Верба Г.В. Граматика сучасної англійської мови. Довідник: Мова англ., укр. ― Київ: ТОВ «ВП Логос - М», 2011. ― 352 с. ( Серія «Учням та абітурієнтам»).
СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент 2хв.
2. Ознайомлення студентів з темою та метою заняття (план заняття) 3хв.
3. Мотивація навчання 2хв.
4. Актуалізація опорних знань(опитування, тести, диктант тощо) 7хв
1. Надайте відповіді на питання:
1. What do you do when you have spare time?
2. Do you have a hobby/hobbies? Could you tell about it?
3. Is it good to have a hobby/hobbies?
Discuss the questions with a partner.
1) Do you pay much attention to a person’s appearance when you meet him/her for the first time?
2) What do you remember better about a person after meeting him/her for the first time: colour of hair, colour of eyes, voice, clothes, gestures?
3) What people can you define as personalities?
4) What makes a personality?
5) Can you call yourself a personality?
6)What should a person do to become a personality?
5. Коментар відповідей та робіт студентів _3хв.
6. Викладання та вивчення нового матеріалу(лекція тощо) _38хв.
1. Неозначений a, an (the indefinite article).
2. Означений the (the definite article).
3. Нульовий артикль (the zero article).
4. Місце артикля в реченні
7. Закріплення знань студентів: (форми: усне чи письмове індивідуальне або фронтальне 20хв.
опитування, самостійна робота) коментар цієї роботи
1. Виконання блоків граматичних вправ за темами «Артикль»
8. Підсумок заняття _3хв.
9. Домашнє завдання _2хв.
Вивчити граматичний матеріал «Артикль», виконайте граматичні вправи; [3], c.251-254
Актуалізація опорних знань
1. Надайте відповіді на питання:
1. What do you do when you have spare time?
2. Do you have a hobby/hobbies? Could you tell about it?
3. Is it good to have a hobby/hobbies?
Discuss the questions with a partner.
1) Do you pay much attention to a person’s appearance when you meet him/her for the first time?
2) What do you remember better about a person after meeting him/her for the first time: colour of hair, colour of eyes, voice, clothes, gestures?
3) What people can you define as personalities?
4) What makes a personality?
5) Can you call yourself a personality?
6)What should a person do to become a personality?
Викладання та вивчення нового матеріалу
Присвійний відмінок
Присвійний відмінок відповідає на запитання whose? (чий, чия, чиє, чиї?).
Присвійний відмінок однини утворюється додаванням до іменника апострофа і закінчення –s.
Jack's friends друзі Джека Kate's toy і г р а ш к а K a m i
Uncle Tom's Cabin хатина дядька Тома Olga's brother брат Ольги
Alice's adventures Алісині пригоди George's room кімната Джорджа
Якщо іменник в однині закінчується на -s, -ss, -x, то на письмі в
присвійному відмінку додається здебільшого тільки апостроф, хоча
звичайне позначення -'s також можливе; в обох випадках закінчення
вимовляється [iz]:
James' (або James's) coat пальто Джеймса
Karl Marx' (або Marx's) life життя Карла Маркса
Якщо іменник у множині закінчується на -s, то в присвійному
відмінку множини до нього додається лише апостроф, а у вимові ніяких
змін не відбувається:
the pupils — the pupils' meeting
Якщо іменник у множині не закінчується на -s, то його присвійний
відмінок утворюється так само, як і в однині, тобто додаванням -'s:
children's shoes.
Іменник у присвійному відмінку, як правило, стоїть перед іншим
іменником і є означенням до нього. На українську мову він перекладається
родовим відмінком іменника або присвійним прикметником:
Peter's note-book зошит Петра, Петрів зошит.
У присвійному відмінку вживаються в основному іменники, що
означають назви істот:
my friend's mother мати мого друга
the hawk's nest г н і з д о я с т р у б а
Крім назв істот, у присвійному відмінку вживаються:
а) іменники, що означають час і відстань:
last week's salary зарплата за минулий тиждень
two years’ absence
at a mile's distance
дворічна відсутність
на відстані в одну милю
б) назви країн, міст, а також слова country країна; town, city місто;
world світ; ocean океан; river річка:
Kyiv's parks п а р к и К и є в а
England's foreign trade зовнішня торгівля Англії
the river's banks береги річки
в) назви планет: the sun сонце, the moon місяць, the earth земля:
the sun's rays п р о м е н і с о н ц я
the moon's surface п о в е р х ня місяця
г) збірні іменники типу government уряд; party партія; army армія;
crew команда, екіпаж:; family сім'я; society суспільство, товариство:
the government's proposals п р о п о з и ц і ї у р я д у
the Society's members ч л е н и т о в а р и с т в а
Присвійний відмінок трапляється також у стійких словосполученнях,
наприклад: a stone's throw незначна відстань, to one's heart's content
досхочу.
2.5 Практичні завдання
Вправа 1. Розподіліть іменники на дві групи: а) зліченні,
б) незліченні.
Wool, air, airship, word, aviation, assistance, assistant, paper (папір),
paper (газета), hour, bread, darkness, water, sea, cheese, happiness, event, glass
(скло), glass (стакан), hero, sand, music, piano, friend, friendship, quickness,
tobacco, cigarette, copper, armchair, coffee, ship, coin, university, money, ink,
banknote, meat, silver, watch, timber, tree, idea, ice, furniture, chalk, heat, cow,
milk, butter, horse, obligation, machine, equipment, instrument, speed, umbrella.
Вправа 2. Утворіть форми множини іменників.
Place, library, language, dress, fly, watch, clock, country, eye, bus, bush,
party, ray, thief, company, Negro, mass, leaf, wolf, glass, key, fox, half, life,
day, play, factory, city, colony, roof, month, opportunity, journey, shelf, hero.
Man, woman, tooth, foot, goose, child, mouse.
Postman, son-in-law, editor-in-chief, fisherman, schoolgirl, sister-in-law,
text-book, pocket-knife, passer-by, statesman.
Вправа 3. Утворіть форми присвійного відмінку іменників.
1. The new club of the workers.
2. The poems of Lermontov.
3. The clothes of the boys.
4. The walls of the room.
5. The plays of Shakespeare.
6. The voice of his sister.
7. The orders of the Commander-in-Chief.
8. The pages of the book.
9. The watch of my friend Peter.
10. The birthday of my daughter Helen.
11. The parents of all the other boys.
12. The boats of the fishermen.
13. The opinion of the lawyer.
14. The signature of Mr. Brown.
15. The offer of the seller.
16. The conclusions of the expert.
Вправа 4. Перекладіть англійською мовою.
1. Чи знаєте Ви адресу Іванова?
2. Чи маєте Ви мапу Європи?
3. Робочий день мого брата починається о 9 годині.
4.Чи Ви спитали думку лікаря?
5. Сестра жінки мого брата працює на цій фабриці.
6. Чоловік моєї сестри Олени відбув до Києва.
7. Ми ще не отримали відповіді покупців.
8. Вони повідомили нас про прибуття пароплаву.
9. Мені не відомо ще рішення директора.
Закріплення знань студентів:
Виконайте граматичні вправи
1. Вставте артикль a/an, the, де необхідно
2. Виберіть правильний варіант використання артикля в наступних реченнях
3.Перекладіть українською мовою. Зверніть увагу на використання артиклів
Література: [3], c.251-254.