Мірошниченко Юрій Миколайович
вчитель фiзичної культури
КЗ «Новоолександрівський ліцей»
Сахновщинської селищної ради
Красноградського району
5 клас. Баскетбол. Техніка ведення та передача баскетбольного м’яча.
Мета уроку:
освiтня - повторити, закрiпити виконання технiк ведення
та передачі баскетбольного м’яча вивченими способами;
розвивальна — набуття навичок, сили волi i витримки;
виховна — виховувати морально-вольовi якостi(дисциплiнованiсть,
наполегливiсть у досягненні мети, цiлеспрямованiсть).
Тип уроку. Повторення та закрiплення навчального матерiалу.
Обладнання: баскетбольнi м’ячi, фiшки або стiйки.
Мiсце проведення — спортивна зала
ХІД УРОКУ
з/п |
Зміст навчального матеріалу |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1 |
2 |
3 |
4 |
І. Підготовча частина (12 хв) |
|||
1 |
Шикування, привітання, повідомлення завдань, ЧСС |
30 с |
В шеренгу по одному |
2 |
Техніка безпеки на заняттях з баскетболу
|
20 с |
|
3 |
Скарбничка цікавого: «Скажіть будь-ласка, діти, яких відомих баскетболістів ви знаєте?» |
10 с |
В шеренгу по одному |
4 |
Повторення стройових вправ: - Повороти на місці (вліво, вправо, кругом) |
15 с |
Руки прижаті до тіла |
5 |
Різновиди ходьби з баскетбольними м’ячами (під музику) :
Відзначити учнів ** |
3 хв |
Кожен учень бере баскетбольний м’яч в колоні по одному, дистанція 1,5 м, спина і руки прямі |
6 |
Команда «Клас підвестись, бігом руш!» |
10 с |
Дистанція 1,5 м |
7 |
Різновиди бігу з баскетбольним м’ячем: -Звичайним - м’яч перед собою; - Приставним (лівим, правим); - Спиною вперед ; - Прискорення та ривки з м’ячем. Відзначити учнів ** |
2 хв |
В колону по одному |
8 |
Команда «Кроком руш» Ходьба із вправами на відновлення дихання |
15 с |
Клас рухається в колону по одному |
9 |
За командою «Клас, в колону по три – руш» Клас виконує стройову вправу і перешиковується з колони по одному в колону по три. |
1 хв |
Чітко виконувати повороти. Вести підрахунок. |
10 |
Повторити виконання техніки володіння м’ячем:
Відзначити учнів ** |
30 с
30 с
30 с
30 с
30 с |
Ноги і спина пряма |
ІІ. Основна частина (25 хв) |
|||
1 |
По команді клас ділиться на три профільні групи «Динамо», «Сокіл», «Арсенал» |
10 с |
Різна форма: червона, синя, жовта |
2 |
Перша група виконує ведення м’яча:
|
1 хв
1 хв 1 хв 1 хв
1 хв
1 хв |
Правильне виконання вправ
Ноги зігнуті |
3 |
Друга група виконує передачі м’яча:
Відзначити учнів ** |
1 хв 20 с
1 хв 20 с
1 хв 20 с
1 хв 20 с
1 хв 20 с |
Передача м’яча паралельно підлоги |
4 |
Третя група виконує кидок м’яча:
Відзначити учнів ** |
2 хв
2 хв
2 хв |
Намагаємося влучити в ціль |
5 |
По команді вчителя учні переходять на іншу станцію та виконують завдання. ЧСС. |
10 с |
Клас рухається в колоні по одному |
6 |
Танець з баскетбольними м’ячами |
4 хв |
Виконувати команди вчителя |
ІІІ. Заключна частина |
|||
1 |
Перешикування в колону по одному, виконання вправ на відновлення дихання |
1 хв |
|
2 |
Команда «Клас – підвестись!» |
10 с |
|
3 |
Підбиття підсумків уроку, оцінювання, підрахунок ЧСС. Організаційний вихід до спортивного залу. |
2 хв |
Стоячи в шерензі по одному |
Мірошниченко Юрій Миколайович
вчитель фiзичної культури
КЗ «Новоолександрівський ліцей»
Сахновщинської селищної ради
Красноградського району
5 клас. Футбол. Техніка ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою
частиною підйому.
Мета уроку:
освiтня - Виконання техніки ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частиною підйому з подальшим ударом по воротах, закріпити виконання техніки зупинки м’яча підошвою та внутрішньою частиною ноги.
розвивальна — набуття навичок, сили волi i витримки;
виховна — виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Тип уроку. Повторення та закрiплення навчального матерiалу.
Обладнання: футбольні м’ячi, фiшки або стійки, секундомір
Мiсце проведення — футбольний майданчик
ХІД УРОКУ
з/п |
Зміст навчального матеріалу |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1 |
2 |
3 |
4 |
І. Підготовча частина (12 хв) |
|||
1 |
Шикування, привітання, повідомлення завдань, ЧСС |
30 с |
В шеренгу по одному |
2 |
Техніка безпеки на заняттях з футболу
|
20 с |
|
3 |
Скарбничка цікавого: Слово вчителя «Щоб рости і розвиватись І міцніти як броня Треба діти піклуватись Про здоров’я вам щодня» Відповідь дітей: «Ми здорові виростаємо Фізкультуру поважаємо Знаєм розпорядок дня Сильні, дужі, спритні ми Всім хворобам скажем – ні!» |
30 с |
В шерензі по одному |
4 |
Повторення стройових вправ: - Повороти на місці (вліво, вправо, кругом) |
15 с |
Руки прижаті до тіла |
5 |
Різновиди ходьби з м’ячами (під музику) :
Відзначити учнів ** |
3 хв |
Кожен учень бере футбольний м’яч в колоні по одному, дистанція 1,5 м, спина і руки прямі |
6 |
Команда «Клас, підвестись, бігом руш!» |
10 с |
Дистанція 1,5 м |
7 |
Різновиди бігу з футбольним м’ячем: - Звичайним - м’яч перед собою; - Приставним (лівим, правим); - Спиною вперед ; - Прискорення та ривки з м’ячем. Відзначити учнів ** |
2 хв |
В колону по одному |
8 |
Команда «Кроком руш» Ходьба із вправами на відновлення дихання |
15 с |
Клас рухається в колону по одному |
9 |
Клас шикується в колону по одному. На перший, другий розрахуйсь. |
1 хв |
|
10 |
Повторити виконання техніки володіння м’ячем:
Відзначити учнів ** |
30 с
30 с
30 с
30 с
30 с |
Ноги і спина пряма |
ІІ. Основна частина (25 хв) |
|||
1 |
По команді клас ділиться на дві команди «Колос» і «Сокіл» |
10 с |
Різна форма: червона, синя |
2 |
частиною підйому в парах:
Відзначити учнів ** |
4 хв |
Правильне виконання вправ
|
3 |
Відзначити учнів ** |
4 хв |
Правильне положення стопи |
4 |
Ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частиною підйому з подальшим ударом по воротах Відзначити учнів ** |
5 хв |
З близької відстані |
5 |
Ведення м’яча внутрішньою та зовнішньою частиною підйому з подальшим ударом по воротах, який партнер накочує накочує на хід. Підрахунок ЧСС. Відзначити учнів ** |
5хв |
Правильне положення стопи при ударі |
6 |
Ігрова вправа 8х8. На футбольному майданчику грають 4х4, а інші учні виконують теоретичні завдання, потім зміна. Відзначити учнів ** |
7 хв |
Виконувати команди вчителя |
ІІІ. Заключна частина |
|||
1 |
Перешикування в колону по одному, виконання вправ на відновлення дихання |
1 хв |
|
2 |
Підбиття підсумків уроку, оцінювання, підрахунок ЧСС. |
10 с |
|
3 |
Організаційний вихід до спортивного залу. |
2 хв |
Стоячи в шерензі по одному |