Презентація до позаурочного заходу з Громадянської освіти. Дана розробка може використовуватися як ілюстративний матеріал до уроків правознавства, історії України.
Підготувалавикладач Історії України. ПТУ ВП РАЕССкібчик Анна василівна Конституція України – основний закон держави
Номер слайду 2
Мета урокудати уявлення про те, що таке конституція, визначити характерні особливості Конституції України, як Основного Закону держави, зміст її окремих положень; вдосконалювати навички роботи в групах; виховувати повагу до Основного Закону України, формувати правильне ставлення учнів до закону та необхідності їх дотримання.
Номер слайду 3
«Батьком» нормативно-правового терміна «конституція» у його сучасному значенні був французький мислитель Шарль Монтеск’є (1689-1755), який, зокрема, використовував його для характеристики державного ладу тогочасної Великої Британії.
Конституція СШАКонституційний конгрес США, 1787р., Філадельфія (реконструкція).
Номер слайду 6
Прийняття Конституції України 1996 р. У ніч з 27 на 28 червня 1996 року (загалом безперервно 23 години) Верховна Рада України нарешті, після багатомісячних дебатів, ухвалила Конституцію
Номер слайду 7
Властивості Конституції
Номер слайду 8
Структура Конституції України. Преамбула. Основна частина 15 розділів, які вміщують у собі 161 статтю. Перехідні та прикінцеві положення
Номер слайду 9
Преамбула Конституції України. Верховна Рада України від імені Українського народу - громадян України всіх національностей,виражаючи суверенну волю народу,спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення,дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя,піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України,прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями,керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням,приймає цю Конституцію - Основний Закон України.
Номер слайду 10
Конституційні права громадян України{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Види прав. Приклади з Конституції України. Особисті права-право на життя (ст.27)- право на повагу честі та гідності (ст. 28)- право на свободу та особисту недоторканість (ст. 29)- право на свободу думки та слова (ст. 34)- право на свободу віросповідання (ст. 35)Політичні права-право брати участь в управлінні державними справами, зокрема, обирати і бути обраним (ст. 38)Соціально-економічні права-право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю (ст. 41)- право на підприємницьку діяльність (ст. 42)Право на працю (ст. 43)Культурні права-право на освіту, на навчання рідною мовою (ст. 53)Екологічні права-право на безпечне для життя і здоров’я довкілля (ст. 50)Права в галузі правосуддя-право на судовий захист своїх прав від порушень і протиправних посягань (ст. 55)-презумція невинуватості у кримінальному судочинстві (ст. 62)
Номер слайду 11
Конституційні обов’язки громадян України
Номер слайду 12
Способи захисту конституційних прав та обов’язків. Преса. Громадські об’єднання. Суд