Домашній стадіон.
Інтерес дитини до фізичних вправ формується спільними зусиллями вихователів і батьків. Спортивний куточок вдома допомагає розумно організувати дозвілля дітей, сприяє закріпленню рухових навичок, отриманих в ДНЗ, розвитку спритності, самостійності. Обладнати такий куточок нескладно: одні допомоги можна придбати в спорт.магазині, інші зробити самим. По мірі формування рухів і розширення інтересів дитини куточок слід поповнювати більш складним інвентарем різного призначення.
ВЕЛИКИЙ КУБ (зі сторонами 40/ 40см, висота 20-30см) використовується дитиною для влізання, зістрибування.
ВЕЛИКИЙ М'ЯЧ У СІТЦІ підвішується на шнурі в дверному отворі. Малюк відштовхується, добре витягнувшись, а потім, підстрибнувши, дістає до нього. Спочатку м'яч висить на рівні піднятої руки дитини, а потім після освоєння рухів, його слід підняти вище на 5-8см.
НАДУВНЕ КОЛОДА (довжиною 1-1,5 м) для переповзання, переступання. Дитина сидить на ньому, катає, відштовхує.
ДОШКА (довжиною 1,5-2м, шириною 30-20см) для ходьби, переступання і повзання. Для ускладнення один кінець дошки піднімають на висоту 10-15см.
ДРІБНІ ФІЗКУЛЬТУРНІ ПОСІБНИКИ:
КОЛЬОРОВИЙ ШНУР-КОСИЧКА (довжиною 60-70см) для виконання вправ, а зробивши коло - для стрибків, пролазання.
ДРАБИНКА - СТРЕМ'ЯНКА (ширина прольоту 45см, висота 100-150см, відстань між поперечинами 12-15см, діаметр 2,5-3 см).
ДРАБИНКА ДЛЯ ПЕРЕСТУПАННЯ (з двох товстих шнурів і «перекладин» з тасьми, що встановлюються частіше або рідше).
Розташовувати куточок слід по можливості ближче до світла, щоб був приплив свіжого повітря.
Вправи на снарядах, що вводяться поступово, спочатку виконуються дітьми під керівництвом або наглядом дорослих, а після успішного освоєння діти можуть займатися самостійно.
У спільних заняттях батьків і дітей укладений великий виховний сенс. Навіть самий маленький дитина прагне позмагатися з татом, мамою, братом або сестрою. Домашній стадіон – це радість спілкування на ґрунті зміцнення здоров'я. Головне не змушувати дітей подовгу займатися на снарядах: до появи відчуття втоми і не більше!
З самого початку у дитини не повинно бути негативних емоцій від надмірно високих або занадто малих навантажень, неправильної методики занять, відсутності їх періодичності, тому батьки повинні добре підготуватися до того, щоб почати займатися з ним.