Контрольна робота №2 за темою «Процеси життєдіяльності тварин»

Про матеріал
Мета: визначити рівень набутих вмінь, навичок учнв, узагальнити, систематизувати й виявити навчальні досягнення учнів за темою «Процеси життєдіяльності тварин»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички само¬оцінки.
Перегляд файлу

   Урок № 52

 

Тема. Контрольна робота №2 за темою «Процеси життєдіяльності тварин»

Мета: визначити рівень набутих вмінь, навичок учнв, узагальнити, систематизувати й виявити навчальні досягнення учнів за темою «Процеси життєдіяльності тварин»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички само­оцінки.

Тип уроку: контролю та корекції знань.

Хід уроку.

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Повідомлення теми, мети завдань уроку.

ІІІ. Контрольна робота


1.Вставити пропущені слова:

- орган – це частина організму, яка має ……………..
- ………….. - послідовність органів, які забезпечують всі прояви
життєдіяльності;
- у тварин розрізняють такі системи органів: …………….
- залози – це органи, що виробляють необхідні для організму
речовини - …………..

- у тварин симетрія тіла ………….
2. Виберіть правильні судження.

  1. У всіх ссавців розвинена грудна клітка.
  2. У жирафи й слона однакова кількість шийних хребців.
  3. У крокодила мозкова частина черепа розвинена менше, ніжу зайця.
  4. У білок добре розвинені ікла й немає різців.
  5. Кількість і форма зубів у різних ссавців непостійна.
  6. Скелет парних кінцівок ссавців складається зі значно більшої кількості кісток, ніж у плазунів.
  7. У гарних бігунів-тварин хребці з’єднані рухливо.

3.. Складіть порівняльну характеристику будови скелета та внутріш­ніх органів птахів і плазунів.

Порівняльна характеристика внутрішньої будови плазунів і птахів

4.Як відбулася еволюція система органів дихання ?

5.  Встановіть відповідність:

 1. Чоловіча статева клітина

2. Статеві клітини

3. Конюгація й копуляція

4. Жіноча статева клітина

5. Організм, здатний виробляти й жіночі, і чоловічі статеві клітини

6. Розвиток із незаплідненої яйцеклітини.

А)Сперматозоїд, б)яйцеклітина, в) гамети, г) партеногенез,

д) гермафродити, е) форма статевого розмноження, є)

6. . Установіть відповідність між стадіями розвитку риб, зображеними на рисунку, та їх назвами.
підсумкова робота скачать 

1. Мальок; 2. ікринка;  3. личинка;  4. передличинка; 5. пуголовок;

 

7. Визначте послідовність подій під час надходження повітря до легень ссавців.
А – надходження повітря до бронх;
Б – надходження повітря до альвеол;
В – надходження повітря до трахеї;
Г – скорочення міжреберних м’язів та діафрагми;
Д – збагачення крові киснем.

8. .  Установіть послідовність руху крові в організмі риб, починаючи з передсердя

A) Черевна аорта;  Б) шлуночок; B) вени;  Г) передсердя; Д) зябра.

9.Дати визначення понять «подразливість, рефлекс». Яке значення мають рефлекси для живих організмів?

10. Навести приклади турботи про потомство серед тварин.

11.Назвати основні способи розмноження характерні для тварин. Навести приклади тварин-гермафродитів.

12. Поясніть, які особливості зовнішньої та внутрішньої будови, розмноження риб забезпечують і пристосування до життя у водному середовищі.

ІУ. Підсумок уроку.

У. Завдання додому. Підготувати повідомлення – роз’яснення «Що вивичає наука етологія?»

 

 

 

doc
Додано
2 квітня 2020
Переглядів
3893
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку