Контрольна робота. Дії другого ступеня з натуральними числами. Рівняння.
Мета:
навчальна: перевірити рівень засвоєння знань учнів за темою «Дії другого ступеня з натуральними числами. Рівняння»;
розвивальна: розвивати самостійність, логічне мислення, увагу; планувати раціональне використання свого часу;
виховна: виховувати наполегливість, охайність, організованість.
Очікувані результати: визначити рівень знань учнів із вивченої теми з метою їх подальшої корекції.
Тип уроку: урок перевірки та оцінювання знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями контрольної роботи .
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Орієнтовний зміст завдань.
1 варіант.
Початковий рівень.
1. (1 бал) Назвіть числовий коефіцієнт у виразі 5x∙3k∙2m:
А) 5; Б) 15; В) 30; Г) 6.
2. (1 бал) Якщо 17:2=8(ост.1), то 8 – це…
А) неповна частка; Б) ділене; В) дільник; Г) остача.
3. (1 бал) У виразі 5m+20k спільним є числовий множник:
А) 4; Б) 5; В) 20; Г) 100.
Середній рівень.
4. (1 бал) Розв’язати рівняння: 25∙х=100.
А) 25; Б) 4; В) 2500; Г) 75.
5. (2 бали) Обчислити зручним способом:
А) 74∙125∙8;
Б) 45∙113+45∙17-30∙45.
Достатній рівень.
6. (3 бали) До свята купили 5 кг цукерок і 8 кг печива, заплативши за всю покупку 125 грн. Скільки коштує 1 кг печива, якщо 1 кг цукерок коштує 13 грн?
Високий рівень.
7. (3 бали) До деякого числа додали 41 й одержане число збільшили в 3 рази. У результаті одержали число 126. Знайдіть невідоме число.
2 варіант.
Початковий рівень.
1. (1 бал) Назвіть числовий коефіцієнт у виразі 6x∙2k∙5m:
А) 5; Б) 30; В) 60; Г) 6.
2. (1 бал) Якщо 17:2=8(ост.1), то 17 – це…
А) неповна частка; Б) ділене; В) дільник; Г) остача.
3. (1 бал) У виразі 6m+30k спільним є числовий множник:
А) 36; Б) 6; В) 30; Г) 180.
Середній рівень.
4. (1 бал) Розв’язати рівняння: 25:х=5.
А) 5; Б) 1; В) 75; Г) 20.
5. (2 бали) Обчислити зручним способом:
А) 50∙125∙2;
Б) 15∙107+15∙13-20∙15.
Достатній рівень.
6. (3 бали) Бабуся купила 5кг огірків і 3кг капусти, заплативши за покупку 61грн. Скільки коштує 1кг огірків, якщо 1кг капусти коштує 5грн?
Високий рівень.
7. (3 бали) Від деякого числа відняли 60 й одержане число зменшили на 25. У результаті одержали число 12. Знайдіть невідоме число.