Контрольна робота
Геометрична та хвильова оптика
Варіант 1
-
Промінь світла падає на поверхню поділу двох прозорих середовищ під кутом 35º і заломлюється під кутом 25 º. Чому дорівнює кут заломлення, якщо промінь падатиме під кутом 50 º ?
-
Дифракційна гратка, стала якої 0,004 мм, освітлена світлом з довжиною хвилі 687 нм. Під яким кутом до гратки потрібно проводити спостереження, щоб бачити зображення спектру другого порядку?
-
Свічка міститься на відстані 12,5 см від збиральної лінзи. Знайти відстань від лінзи до зображення. Яке це зображення (збільшене чи зменшене)? Оптична сила лінзи 10 дптр
-
Пластинка нікелю, для якого робота виходу електрону 5еВ, освітлена ультрафіолетовим промінням з довжиною хвилі 200 нм. Визначити максимальну швидкість фотоелектронів.
-
Визначити імпульс фотона червоного світла з довжиною хвилі 7·м і рентгенівського випромінювання з довжиною хвилі 2·м.
-
Світло із довжиною хвилі 0,1 мкм падає на поверхню металу, робота виходу якого 4,5 еВ.
Обчислити затримуючу напругу.
Варіант 2
-
1. Промінь світла падає на поверхню рідини під кутом 40º і заломлюється під кутом 24 º. При якому куті падіння кут заломлення дорівнюватиме 20 º ?
-
-
Яке найбільше число k (номер дифракційного максимуму) для жовтого світла із довжиною хвилі 589 нм при нормальному падінні променів (90 º) на щілину шириною 2мкм?
-
Дійсне зображення предмета міститься на відстані 1 м від збиральної лінзи з фокусною відстанню 0,25 м. Знайти відстань від лінзи до предмета.
-
Робота виходу електрону з цезію 1,9 еВ. З якою швидкістю електрони вилітають з поверхні металу, якщо він освітлений світлом з довжиною хвилі 500 нм?
-
Визначити масу фотонів видимого світла з довжиною хвилі 5·м і рентгенівського випромінювання з довжиною хвилі 4,1·м.
-
Обчислити роботу виходу електронів з металу під дією світла із довжиною хвилі 413·м. Затримуюча напруга при цьому рівна 1В.
.