Контрольна робота ''Різноманітність рослин''

Про матеріал
Узагальнити та скоригувати знання учнів з теми « Різноманітність рослин »; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння головних понять, уміння використовувати їх на практиці. Продовжити розвивати вміння знаходити подібні і відмінні риси одноклітинних організмів. Виховна. Виховувати відповідальність, активну життєву позицію, цікавість.
Перегляд файлу

Урок 57.

Контрольна робота

Мета.

Освітня. Узагальнити та скоригувати знання учнів з теми « Різноманітність рослин »; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння головних понять, уміння використовувати їх на практиці.

Розвиваюча. Продовжити розвивати вміння знаходити подібні і відмінні риси одноклітинних організмів.

Виховна. Виховувати відповідальність, активну життєву позицію, цікавість.

 

Дидактична мета:

Учні повинні знати:

-         загальні ознаки рослинних організмів;

-         вивчених представників;

-         особливості будови та процесів життєдіяльності ;

-         значення рослин у природі та господарській діяльності людини.

Учні повинні уміти:

-         розпізнавати вивчених рослинних організмів на малюнках, слайдах, відео;

-         характеризувати їх спосіб життя;

-         характеризувати особливості зовнішньої та внутрішньої будови, процесів життєдіяльності ;

-         пояснювати ознаки пристосування зовнішньої та внутрішньої будови, процесів життєдіяльності до умов навколишнього середовища;

-         пояснювати взаємозв’язки організмів між собою, іншими організмами та неживою природою;

Обладнання:  індивідуальні аркуші з умовами контрольної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і навчальної діяльності учнів

ІІІ. Контрольна робота з теми «Різноманітність рослин»

 

                                               І варіант

 Виберіть правильну відповідь

  1. До одноклітинних водоростей належать:

а) ламінарія     б) улотрикс  в) ульва    г) хламідомонада

  1. Вкажіть, як називається органела водоростей, в якій міститься хлорофіл:

а) ядро     б) вічко    в) хлоропласт    г) вакуоля

  1. Укажіть як галузиться стебло у плауноподібних:

а)вилчасто  б)супротивно   в)чергово   г)не галузиться

  1. Установіть,стебло рослини якого відділу вищих спорових рослин розчленовано на вузли та міжвузля:

а)Плауноподібних  б)Хвощеподібних  в)Папоротеподібних

  1. Укажіть,які види папоротеподібних занесені до Червоної книги України:

а)сальвінія плаваюча                           б)вудія альпійська

б)марсилія чотирилиста                      в)щитник чоловічий

        6. Леткі речовини ,що згубно діють на мікроорганізми:

              а)камфора        б)фітонциди        в)вітаміни        г)живиця

        7. Заповніть таблицю порівняльної характеристики відділів спорових

рослин.

Відділ

Листки

Представники

Мохоподібні

 

 

Плауноподібні

 

 

Хвощеподібні

 

 

Папоротеподібні

 

 

 

   8.Виявітьзайвий термін і поясніть, чому він зайвий.

          а)зозулин льон  б)щитник чоловічий  в)селагінела  г)ялиця біла

       9.Ознаки дводольних рослин:

          листки прості і складні

          мичкувата коренева система

          сітчасте жилкування листків

          зародок має дві сім’ядолі

       10.Дати порівняльну характеристику класів квіткових рослин

Ознака

Дводольні

 

Однодольні

 

Зовнішній вигляд

рослини

 

 

 

 

Галуження стебла

 

 

Жилкування листків

 

 

 

 

Коренева система

 

 

 

 

 

Будова квітки

 

 

 

        11.Дерев’янисті стебла ніколи не утворюються в представників родини:

             а)Бобові                б)Розові                  в)Злакові                 г)Лілійні

        12.Переваги насінного розмноження над розмноження спорами:

            багатоклітинність насінини

            наявність зародка і поживних речовин

            міцні покриви насінини

            не залежить від води

                                              ІІ варіант

Виберіть правильну відповідь

  1. Органела клітин водоростей,в якій міститься хлорофіл,це-

А) хлоропласт       б) вакуоля    в) ядро)    г)світлочутливе вічко

  1. Торф утворюється із неперегнилих спресованих залишків:

а) щитника чоловічого                                  б) хвоща польового 

в)сфагнуму                                                     г) плавуна булавовидного

  1. Укажіть ,які листки в плауноподібних:

а) великі,поодинокі,мають черешок

б)дрібні,на стеблі розміщені щільно

в)не утворюються

г)ніколи не бувають зеленого кольору

  1. Укажіть,що називають війями в папоротеподібних:

а)стебла          б)кореневища         в)спори                       г)листки

     5 . Сорусами в папоротеподібних називають:

           а)групи заростків                                         б)скупчення коренів

           в)скупчення спорангіїв                                г)молоді листки

6. Шишка хвойних це-

      а)видозміна пагона  б)видозміна листка  в)особлива форма квітки

      7.Поєднайте стрілками назви рослин і ознаки,властиві тільки їм.

 СОСНА                                          насіння має соковиті придатки

ЯЛИНА                                         рослина світлолюбна

ЯЛОВЕЦЬ                                    листки віялоподібної форми

ТУЯ                                              хвоя опадає на зиму

МОДРИНА                                  листки лускоподібної форми

ЕФЕДРА                                      шишки з соковитими лусками

ГІНКГО                                        утворює лісові масиви в Карпатах

     8.Виявіть зайвий термін і поясніть,чому він зайвий

          а)листовик           б)еріопус          в)марсилія              г)сальвінія  

     9.Спільними ознаками голонасінних і покритонасінних:

            розвиток із спори

            наявність квітки

            розвиток із насіння 

            наявність поживних речовин у насінні

    10.Дати порівняльну характеристику класів квіткових рослин

Ознака

Дводольні

 

Однодольні

 

Зовнішній вигляд

рослини

 

 

 

 

Галуження стебла

 

 

Жилкування листків

 

 

 

 

Коренева система

 

 

 

 

 

Будова квітки

 

 

 

     11.Квітка з чотирма пелюстками і шістьма тичинками належить рослинам                        з родини:

              а)Розові   б)Пасльонові   в)Гарбузові   г)Капустяні

     12.Спільними ознаками голонасінних і покритонасінних є:

         Розвиток із спори

         Наявність квітки

         Розвиток із насіння

         Наявність поживних речовин у насінині                                                                                                                               ІV. Домашнє завдання. Підготувати загадки, вірші про рослини.

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
20 серпня 2023
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку