ТЕМА УРОКУ: Контрольна робота за творчістю М.Булгакова та Р.Бредбері.
МЕТА УРОКУ: Проконтролювати обсяг знань, здобутих учнями при вивченні даної теми; виявити помилки у розумінні чи трактуванні теми, розвивати творче мислення дітей.
ТИП УРОКУ:комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Повідомлення теми та мети уроку. Ознайомлення учнів із завданням, яке
стоїть перед ними, з умовами написання роботи та вимогами до неї.
ІІ. Робота над темою уроку. Завдання для написання роботи.
І варіант.
Рівень І. Тести (по 1 балу)
А. психологічні;
Б. соціальні;
В. філософські;
Г. моральні.
2. Репутацію майстра наукової фантастики Бредбері принесла книга:
А. Марсіанські хроніки;
Б. Політ на Місяць,
В. 3000 років тому;
Г. 451° за Фаренгейтом.
3. Містичним письменником називав себе:
А. Бредбері;
Б. Булгаков;
В. Оруелл;
Г. Ремарк.
Рівень ІІ. Тести (2 правильні відповіді по 0,5 бала)
4. У яких творах Булгакова дія відбувається у будинку №13 на Андріївському узвозі:
А. Дияволіада;
Б. Фатальні яйця;
В. Дні Турбіних;
Г. Біла гвардія;
Д. Майстер і Маргарита.
5. Назвіть символи механізації людства, описані Бредбері:
А. Інтернет;
Б. Комп’ютер ;
В. Автомобіль;
Г. Кібер-пес;
Д. Телевізор.
6. До сатиричних творів Булгакова належать:
А. Дияволіада;
Б. Фатальнв яйця;
В. Дні Турбіних;
Г. Біла гвардія;
Д. Майстер і Маргарита.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. професор;
Б. лікар ;
В. швейцар;
Г. завідуючий підвідділом;
Д. голова будинкового комітету.
Для чого Рей Бредбері вводить наприкінці твору «451° за Фаренгейтом» легенду про Фенікса?
Рівень ІV.Твір-мініатюра (3 бали)
9. Повість М.Булгакова «Собаче серце» — критика потворних явищ сучасної автору дійсності.
ІІ варіант
Рівень І. Тести (по 1 балу)
1. Який твір Булгаков присвятив рідному місту:
А. Мати міст руських;
Б. Моя столиця;
В. Київ-місто;
Г. Моя Москва.
2. «Письменник, що пророкує майбутнє», - так називають:
А. Бредбері;
Б. Булгакова;
В. Оруелла;
Г. Ремарка.
3. У літературі Булгаков виступив спочатку як:
А. мистецтвознавець;
Б. сатрик;
В. куплетист;
Г. романіст.
Рівень ІІ. Тести (2 правильні відповіді по 0,5 бала)
А. романтичного;
Б. типового;
В. ліричного;
Г. реального;
Д. фантастичного.
А. Продовження роду;
Б. Задоволення;
В. Кохання;
Г. Гострих відчуттів;
Д. Пошуку сенсу життя.
А. кохання;
Б. ненависть;
В. роздуми;
Г. глибокі відчуття;
Д. жалість.
Рівень ІІІ (3 бали)
7. Установіть відповідність між етапами духовної еволюції Гая Монтега, героя роману Бредбері:
1. період поневірянь — Д;
2. зустріч з однодумцями — В;
3. зустріч із Клариссою — Б;
4. зустріч із Фабером — А.
А. новий духовний наставник, що відкриває йому очі;
Б. пробудження від «сплячки»;
В. «люди-книги», що намагаються жити в гармонії;
Г. душевний дискомфорт, сплеск агресії;
Д. остаточний розрив з соціумом.
8.Дайте відповідь на запитання:
Чому Преображенський знову перетворив Шарикова на собаку?
Рівень ІV. Твір-мініатюра (3 бали)
ІІІ. Домашнє завдання. Повторити матеріал, вивчений протягом теми та семестру.