Контрольна робота за розділом «Казки народів світу»
Мета: перевірити знання учнів за розділом «Казки народів світу», розвивати навички застосовувати набуті знання й уміння, виховувати кращі моральні якості на основі загальнолюдських ціностей.
Обладнання: завдання для контрольної роботи.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь, навичок.
Хід уроку
Початковий і середній рівень
1.Казка – це:
а) розповідний твір про реальні події;
б) розповідний твір про фантастичні події;
в) розповідний твір про те, як люди уявляли собі майбутнє.
2. Головний конфлікт народної казки полягає у:
а) боротьбі добра і зла;
б) суперечці між працьовитими та ледачими людьми;
в) змаганні між багатими та бідними.
3. У вступі до поеми «Руслан і Людмила» О.С. Пушкін:
а) уславив народну казку;
б) уславив свою няню, яка розповідала йому казкові історії;
в) розповів про історію створення поеми «Руслан і Людмила».
4. Вирушаючи підкоряти Острів Чудовиськ Момотаро взяв у дорогу:
а) рисового коржа;
б) рисову кашу;
в) просяного коржа.
5. Маляну пензлик подарував:
а) шкільний учитель;
б) імператор;
в) сивобородий дідусь.
6. Брати Грімм:
а) записували народні казки;
б) записували та обробляли народні казки;
в) писали власні казки.
7. Про якого героя казки йдеться «Та щойно закінчив він роботу, як птах змахнув крильми й полетів»:
а) Маляна;
б) поміщика;
в) сивобородого дідуся.
8. Яке прохання старої відмовилася виконати золота рибка:
а) бути вільною царицею;
б) бути володаркою морською;
в) бути стовбовою дворянкою.
9. Г.К. Андерсен - …письменник6
а) італійський;
б) англійський;
в) датський.
10. кого найбільше любив Хлопчик-зірка в сім’ї Лісоруба:
а) батька;
б) сестру;
в) себе.
11. Повернувшись у Багдад, Синдбад і цього разу не забув роздати:
а) милостиню убогим;
б) крам та прянощі;
в) коштовні речі.
12. Чудодійне народження Момотаро відбулося з:
а) манго;
б) персика;
в ) авокадо.
Достатній рівень
Дати відповідь на запитання:
Високий рівень
Написати твір-мініатюру
«Олов’яний солдатик і балерина – втілення незгасаючої любові»
Пригадати улюблені вірші, в яких поети змальовують красу природи.