Корекція розвитку
Тема: Самопізнання “Моє тіло”Тілесна регуляція. Гра «Повтори за мною». Як досягти успіхів у навчанні? Розвиток мислення, мовлення, уяви.
Мета. Ознайомити учнів із складовою успіху: наполегливістю, дослідити і
обґрунтувати. Показати шляхи досягнення успіху, щоб бути корисним для інших людей, для своєї країни. Формувати пізнавальні здібності, сприяти виникненню у дітей бажання творити добро, розвивати творче мислення, зв’язне мовлення, удосконалювати навички фантазії, вигадки, виховувати культуру спілкування.
Обладнання: роздатковий матеріал, презентація
Хід уроку
I.Організаційний момент уроку
1. Створення психологічного настрою.
II. Повідомлення теми. Мотивація навчальної діяльності.
IІІ. Постановка проблеми
IV. Вивчення нового матеріалу
Відеотека
- Розпочинаємо наше дослідження. Подивіться відеоматеріали і скажіть: «Чи булі подібні ситуації у вашому житті? Що вам допомагало досягти успіху у навчанні?».(Відеозапис про шкільне життя як учениці наполегливо працює на уроці)
Казка казкою. а в ній наука
- Заглянемо у світ казки. Я розповім вам індійську народну казку „Три брати" . В одній південній країні мешкав король Арман, який мав сім синів. Усі були дуже розумні, бо вчилися в далеких
країнах у найкращих мудреців.
Коли настав час обирати свого наступника, володар довго міркував. Так і не віддавши перевагу комусь із дітей, владика покликав їх і мовив:
- Дорогі мої! Я вже старий і хочу обрати з-поміж вас наступника. Я загадаю три загадки, хто зуміє відгадати —буде королем. Готові?
- Так, тату! Звичайно!
Добре, слухайте, — продовжував Арман, - є човен, одначе немає весляра, є рис, але немає кухаря, і остання — що на світі найдовше? Отже, даю вам три роки на роздуми.
Кожен із синів хотів стати королем та це було надзвичайно важко, адже ніхто при дворі не міг їм допомогти. Після довгих роздумів усі розійшлися світом, маючи надію все ж таки знайти відповіді на батьківські запитання. Троє найстарших навідувалися в різноманітні монастирі й шукали відгадки в ченців, один син ходив до всіх учених мужів у країні, інші шукали щастя в бібліотеках. Але все марно, три роки потихеньку спливали. Шість королевичів зневірилися у власних силах, казали один одному:
- Наш батько вигадав дуже складне завдання.
Лише наймолодший принц, не полишаючи надії, вперто шукав відповіді . Якось опинився юнак у густому лісі й заблукав. Сів на пеньочок і зажурився. Аж тут підходить до хлопця дідусь і питає: - Чого, синку, сумуєш? - Заблукав, шановний, я тут. Чи не підкажете дорогу?
Старий запросив принца до хижки, напоїв духмяним липовим чаєм і поцікавився:
- А як тобі живеться?
Хлопець розповів господареві про батьківські загадки та про труднощі, пов'язані з відгадками до них. Дідусь сказав гостю:
- Все дуже просто: човен без весляра – це знання без учителя. Рис без кухаря означає багатство без володаря, а найдовшим у світі є людське життя. Ось так, синку.
Подякував принц старому, щедро його нагородив і помчав до батьківського палацу.
- Я знаю відгадки, - гордо мовив хлопець.
- Човен без весляра - це знання без учителя, рис без кухаря означає багатство без володаря, а найдовшим у світі є життя.
Всі присутні заплескали в долоні й проголосили розумного принца наступником.
Отже, перемагає завжди лише той, хто бореться до останнього!
- У чому допомогла хлопцю наполегливість?
Розсипи мудрості
- Як ви розумієте прислів'я?
1 група: Не кажи не вмію, а кажи навчусь.
2 група: Незнайко на печі лежить,а знайко по дорозі біжить.
3 група: Не все одразу дається, а потроху та помалу, зробиш користі чимало.
- Чому вчить нас народна мудрість? Чи наполеглива праця допомагає творити добро?
- Яку посильну працю ви можете виконати, щоб допомогти іншим людям?
Віршовані рядки (інсценізація)
ПОРАДА
Одного разу втік малий хлопчина
З уроку мови, бо була причина.
Надумав рибку золоту зловити,
Щоб миттю все життя перемінити.
Стоїть на березі - замріявся рибалка ,
На воду дивиться та промовляє палко:
«Оце б послала мені рибку, доля,
Не насміхалася б тоді, сусідка Оля,
Що я не вчусь, а граюся завжди,
Не лаяли б тоді мене батьки.»
Отак благав про диво той рибалка,
Аж гульк - з'явилась золота русалка.
Хлопчина з несподіванки запнувся,
Та схаменувся й голосно звернувся:
«Зроби, будь ласка, послугу просту
- Дай персональну рибку золоту!»
- Русалка мовила: «Та знаю я таких!
- Понищили всіх рибок золотих.
Зв'яжись із вами - попадеш в неволю.
Тож вибач, хлопчику, іди навчайся в школі.
Натомість дам тобі пораду:
Собі і сам ти зможеш дати раду.
Хто вчиться наполегливо, книжки читає,
Той в рибці золотій потреб не має.
Ти марно, любий мій, часу не гай,
Швиденько на уроки поспішай».
Малюк на те нічого не сказав,
Але пораду все ж запам’ятав.
На річці довго він не залишався,
Прийшов додому,
Наполегливо до роботи взявсь.
Ірина Назарова
- Робити те, що не подобається і не цікаво, значно важче навіть тому, хто має міцну силу волі (наприклад, вчити уроки, мити посуд …).
- Щоб легше та приємніше було виконувати те, що не подобається, треба щоб з’явилась зацікавленість до роботи. Наприклад, прибирання оселі – мета - зробити приємність близьким.
- Щоразу, коли ти намагаєшся уникнути нецікавої для тебе роботи, вивчання уроків, твоя наполегливість, воля слабшає. І навпаки, поставивши мету, твоя воля зміцнюється – ти йдеш назустріч успіху.
Релаксація «Я – сонечко»
( Комп`ютерна презентація під музику)
1.Я – маленьке сонечко.
2.Я прокидаюся раненько і посміхаюся з-за хмарки.
3. В мені дуже багато тепла і світла.
4. Свої яскраві промінці я посилаю на землю.
5. Я з радістю дарую тепло: квіточкам, деревцям, річечкам, звіряткам, людям.
6. Я – ласкаве сонечко.
VI. Підсумок уроку
VII. Рефлексія
- Чи був для вас корисним урок? Чим саме?
На мою думку…
- Ми з вами добре попрацювали, а що допомогло нам завершити наше дослідження? ( Праця, наполегливість, дружба).Дякую вам за старанність на уроці, за ваші думки і фантазію.