Корекційне- розвиткове заняття . Ознайомлення з навколишним .
Лексична тема: «Зима»
Мета: Збагачувати знання дітей з лексичної теми «Зима». Вправляти в узгодженні іменників з прикметниками та дієсловами, співвідносити слова та рухи,. Познайомити дітей з поняттям найбільший, найменший. Закріпити орієнтування у просторі. Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, уяву, математичні здібності,виховувати інтерес до занять.
Словник:Зима,сніжна,морозна,чарівна,сніжинки,найбільший,меньший,найменьший
Хід заняття:
Дефектолог читає вірш: «Біло стало недарма, то прийшла до нас зима»
Побіліли враз стежинки,
Це лягли на них сніжинки,
Які бігли на простець,
Та догнав їх вітерець.
А як вітер став вщухати,
То лягли сніжинки спати,
Цілу зиму ці стежинки,
Будуть білі, як сніжинки.
Біло стало недарма,
То прийшла до нас зима. ( Віталій Назарук)
1.Вітання віддео «Зимові пейзажи»
Перший день зими - це початок нової казки, адже саме взимку трапляються дива, особливо чарівно горять вогники, будинок наповнюється магією затишку та тепла, мороз малює картини на шибках, а земля встеляється білосніжним килимом! Нехай ця зима буде казково-прекрасною та дарує багато чудових подій!
Дефектолог: Діти яка пора року настала…Вірно Зима.
Діти давайте з вами усі разом дізнаємось побільше про зиму.
Але щоб побільше узнати треба виконати завдання.
1завдання:Дидактична гра «Зима яка» відео.
Дефектолог: Ось ми з вами і виконали перше завдання.
2 завдання: Рухова хвилинка «Зимові розваги»
Логоритмічна вправа « Баба снігова»
Ми взяли сніжечку зовсім трішки, (нахил вперед, набирають сніг)
Невеличкі ось такі зліпили сніжки (зображують формування сніжки)
Далі сніжки покотили (рухаються вперед, котять кулі)
Отаку велику грудку ми зробили. ( присідають, показують коло)
Ось найбільша грудка – ноги, (притупують на місці)
Трохи менша грудка – тулуб, (проводять руками від плечей донизу)
А найменша – голова. ( руки на щоках, повороти голови)
Здрастуй, бабо снігова! (протягують руки для привітання)
Скільки грудок ви зліпили?
Перша яка? Найбільша.
Друга менша, третя найменша.
Молодці малята.
3 завдання:Мовленнєва розминка
Фонетична зарядка
Як вітер виє взимку? ( У-у-у)
Як дерева шелестять голими вітами? (Ш-ш-ш)
Як земля від морозу тріщить? (Трісь-трісь-трісь)
Нам холодно. Погріємо долоньки: (Хух-хух-хух)
4завдання: Читання чистомовки-добавлянки.
(голосніше, тихіше) (Слайд )
Ма-ма-ма – вже прийшла...(зима)
Ло-ло-ло – снігу ...(намело)
Ем-ем-ем – саночки... (візьмем )
Дем-дем-дем – на гірку... (підем)
Молодці!
5 завдання:Скоромовка
На дуби і на ялинки тихо падають сніжинки.(Слайд )
Промовляти повільно
Промовляти швидше
Промовляти весело, та сумно.
6 завдання:Д.Гра «Де заховалась сніжинка?»Відео.
На ялинки, під ялинкою,біля ялинки, за ялинкою,між ялинками.
7 завдання:Дидактична гра: «Скажемо лагідно»
Зима - зімонька
Сніг - сніжок
Ялинка - ялиночка
Сніговик - сніговичок
Сани-санчата
Сніжинка - сніжиночка
Кулька - кулечка
Сонце – сонечко
Заєць – зайчик
Рукавиця - рукавичка
Подарунок - подаруночок
Дефектолог: Малята, сьогодні ми з вами дізнались багато про Зиму .
Вам сподобалось?
До побачення, до нових зустрічей!!