Корекційне заняття (молодша група)
Підготувала вчитель – дефектолог Ірина Куличева
Тема: «Чарівні фігури»
Мета: закріпити знання дітей про геометричні фігури (круг, квадрат,
трикутник) з їх особливостями. Розвивати математичне мовлення, асоціаційну
пам’ять, логічне мислення, увагу, уяву. Розвивати дрібну моторику,
виконувати пальчикову вправу, узгоджував рухи з діями. Закріпити навички викладати з геометричних фігур.
будинок. Закріпити основні кольори.
Словник: коло (круг), квадрат, трикутник, будинок, жовтий, синій, червоний.
Хід заняття.
Привітання.
Дефектолог: Добрий день, малята, любі хлопчики й дівчата!
Сьогодні до нас завітав хтось в гості. Ви з ним знайомі.
А щоб дізнатись хто це – відгадайте загадку.
Загадка:
Не стоїть і не стрибає, жодного кута не має. ( коло)
Дефектолог:Вірно ось воно.
Це – коло! Воно кругле, котиться, не має кутів.
Давайте пальчиком обведемо його ось так.
А зараз ми намалюємо його у повітрі. Ось так. Молодці! А скажіть мені,
будь ласка, якого воно кольору? Вірно – червоного!
Друзі, погляньте – це коло.
Сонечко на небі сяє, форму кола воно має.
І тарілка, і годинник – часу круглий він лічильник,
Круглий м’яч так бойко скаче, круглий наш пиріг гарячий,
Кругле завжди колесо і у парку і в авто.
Д/г «Що схоже на коло?»
Дефектолог: Малята, давайте подивимось на малюнок і знайдемо
предмети, які за формою схожі на коло. Так, це колобок,
млинець, цукерка. А на цьому малюнку давайте подивимось:
які предмети схожі на коло? Так, це сонечко, ґудзик, печиво.
Молодці, малята!
Дефектолог: Добре слухайте іншу загадку.
Загадка: Маю я три сторони, маю три кути. Чи впізнаєш мене ти?
Вірно, діти, це трикутник. Ось він який.
Дефектолог:У нього три кута: один, два, три. Три сторони: один, два, три. Він якого кольору? Вірно. Він жовтого кольору. Давайте намалюємо
його носиком. Один, два, три. Гарно у вас вийшло! Молодці!
Дефектолог:Подивіться на трикутник: сторони три, три кута.
Познайомтесь, дітвора. Це трикутник, що за диво?
Перетвориться сміливо: то дитяча піраміда, то ялинка вже
красива, дах на домі, гір вершина, в шлюпці нашій він
вітрило.
Д/г «Що схоже на трикутник?»
Хлопчики та дівчата, погляньте на малюнок та знайдіть
предмети за формою схожі на трикутник. Так, це ялинка та
шматочок піци. А на цьому малюнку які предмети схожі на
трикутник? Так, сир, кутник і морозиво.
Дефектолог:Слухайте наступну загадку.
Загадка:
Він давно знайомий мій, кожен кут в нього прямий,
Всі чотири сторони однієї довжини.
Вірно, діти, це квадрат. Він має чотири сторони та чотири
кута: один, два, три, чотири. А скажіть, будь ласка, якого він
кольору? Синього, вірно.
Ось, а це квадрат. Він давно знайомий мій.
Кожен кут у нім прямий. Всі чотири сторони однієї довжини
Д/г «Що схоже на квадрат?»
Дефектолог:Друзі, подивіться на малюнок та знайдіть предмети за
формою схожі на квадрат. Так, це гаманець, вікно. А на цьому
малюнку які предмети схожі на квадрат? Правильно, картина,
камін і подушка.
Дефектолог:Діти, сьогодні я вам покажу як за допомогою геометричних
фігур можна збудувати будиночок.
Подивіться: з квадрата ми зробимо стіни будиночка, з
трикутника ми зробимо дах. Ось так. А з маленького кола в
нас вийде гарне віконечко. Ось так. Цей будиночок ми з вами
сконструювали для зайчика. Гарно буде зайчику жити в цьому
будиночку. Добре ми з вами попрацювали.
Дефектолог:А зараз ми з вами трошки пограємо
Ритмічна гра «Цеглиночки» Беремо цеглинки і починаємо.
Пальчик-пальчик тук-тук-тук,
По цеглиночці тук-тук,
(4 рази) Плесь-плесь раз, два, три,
Ти цеглиночку бери
Її швидше поміняй, рух спочатку починай
Дефектолог:Сподобалось? Дітки, сьогодні ми з вами вивчили три основні
фігури. Давайте пригадаємо: як же вони називаються? Це
коло, трикутник, квадрат.
Дефектолог:Молодці! Вам сподобалось?
До побачення. До нових зустрічей.