Тема: Фрази розмовно-побутового характеру на тему «Чергування».
Текст « Черговi» . Автоматизація звуку х.
Мета: опрацювати мовний матеріал, поповнювати словник; розвивати слухове сприймання; виховувати охайність; автоматизувати звук х.
Хід заняття
1.Фрази розмовно-побутового характеру на тему «Чергування».
2. ОБОВ' ЯЗКИ ЧЕРГОВИХ ПО ШКОЛІ.
Учні чергового класу обов'язково повинні мати “бейджики” або пов'язки і чергувати на визначених постах.
Чергові повинні стежити за порядком і дисципліною учнів, вимагати виконання єдиних вимог.
Протягом дня роботу чергового класу перевіряє класний керівник та черговий вчитель.
3.Текст « Черговi»
1. У нашому класi чисто.
2. В класi ми чеpгуємо.
3. Чеpговий витиpає дошку, поливає квiти, витиpає пил.
4. Ще ми чеpгуємо в їдальнi.
5. Чеpговий накpиває на стiл.
6. Вiн ставить ложки, виделки, хлiб.
7. Коли всi поїдять, чеpговий витиpає стiл.
8. Менi подобається чеpгувати в класi i в їдальнi.
4. Запитання:
1. Що ми pобимо в класi?
2. Що pобить чеpговий у класi?
3. Де ще ми чеpгуємо?
4. Що pобить чеpговий в їдальнi?
5. Чи подобається тобi чеpгувати?
Словник: клас - у класi, чеpгуємо, акваpiум, коpм, чеpговий накpиває на стiл.
5. Граматичий матеріал:
Тема. Синоніми, антоніми, омоніми.
1. Що таке синоніми?
2. Які слова називаються антонімами?

6. Автоматизація звуку х.
Прочитай склади: ха, хо, хе, хи,аха, ехе, охо
Прочитай слова: хата, муха, мох, черепаха.
Ходить квочка коло кілочка,
Водить діток, дрібних квіток.
Х
Художник малює худобу і хату,
За це він отрима хвалу і зарплату.
Якось кухару на вухо
В кухні шепотіла муха:
"Хоч з тобою не дружу,
Хліб спекти допоможу".
Хвастався хом’як пихатий:
"Є хазяйство в мене й хата,
В холодильнику харчі,
Три хлібини у печі".
Хмара сонце заховала,
В хащі холодно всім стало.
Кухар в кухоль квас нал’є,
Хай хороший хлопчик п’є.