Корекційно-розвиткове заняття
«У світі природи»
Мета:
Навчальна:
Корекційна:
Виховна:
Форма проведення: корекційна гра.
Обладнання: мультимедійна дошка, презентація, листи звірів, листівки-смайли
Хід заняття
І. Організаційний момент
Любі діти!
У наш клас завітали гості щирі ,
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
Доброго дня вам!
Доброго дня нам!
Доброго дня всій Україні!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Для початку нашого заняття я пропоную вам невеличку гру.
Гра має назву «Скажи добрі слова». У вас на столах є листівки беріть їх і ставайте у коло. Давайте зачитаємо що там записано, кожен своєму сусідові.
Молодці. Як бачите у мене також є такі листівки я пропоную вручити їх нашим гостям і прочитати побажання.
Добре. Сідайте, будь ласка.
Діти, мені прийшли декілька листів від звірів, вони хочуть з вами погратися.
Оголошення теми та мети:
Тема нашого заняття «У світі природи». Граючи, ми будемо розширювати знання про деяких звірів; розвивати пам’ять, логічне мислення, творчу уяву, дрібну моторику; виховувати вміння слухати один одного та спілкуватися.
ІІІ. Основна частина
Але перш ніж погратися нам треба дізнатися, які саме звірі нам написали. Для цього необхідно відгадати загадки.
Загадки
І прокинутись невзмозі.
Смокче лапу уві сні.
Хто це? Підкажіть мені.
(Ведмідь)
Горішки гризе,
Грибочки збирає,
На зиму складає.
(Білка)
Молодці. Ось, ми і дізналися які тваринки принесли вам завдання.
Тож, перший лист у нас від їжачка.
Гра «Графічний диктант»
Треба з’єднати крапочки так, щоб утворилось зображення тваринки.
Добре. Виходьте і покажіть свої роботи, що в кого вийшло.
Наступне завданнячко від ведмедика.
Ось його лист. Він пропонує гру «Відгадай на смак»
Гра «Відгадай на смак»
Я зав’яжу вам очі і покладу їжу до рота. Вам необхідно впізнати на смак, що саме у вас у роті, та сказати яка тваринка живиться таким.
І з цим завданням впоралися. Які молодці!
Давайте відпочинемо і зробимо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Наступний лист, як ви гадаєте від кого?
Правильно, від білочки.
Вона пропонує згадати, в яких казках зустрічаються наші сьогоднішні звірята.
Гра «Героями яких казок є ці звірі»
Вам треба загадати та назвати казки в яких є їжак, ведмідь, білка, заєць, миша.
Добре, впоралися.
Далі у нас лист від зайчика.
Зайчик хоче з вами познайомитися.
Гра «Розкажи про себе»
По черзі виходьте до дошки і розкажіть про себе, як звуть, де живете, у якому класі навчаєтесь, та чим любите займатися.
Чудово!
І останній лист у нас від лісової мишки.
Вона пропонує вам веселу гру.
Гра «Дай відповідь швидко»
Правила такі: я читаю питання, ви уважно слухаєте, хто знає правильну відповідь підіймає руку і відповідає. Ніхто не викрикує, є тільки піднята рука. Домовились?
Чудово!
Підсумок
Релаксація «Відпочинок»
Діти закрийте будь ласка оченята і послухайте мелодію лісу. Що ви бачите? Що відчуваєте? Яких звірів хотіли б там зустріти?
Добре, ось і пограли ми зі звірятами. Сподіваюсь, що їм сподобалося.
Рефлексія
а) Мені сподобалось…
б) я дізнався…
в) найбільше запам’яталося…