К О Р И С Н І К О П А Л И Н И
НАШОГО КРАЮ
О Д Е Щ И Н А
П Р О Е К Т
Вчитель – Н.Г. Зверховська
Найбільше розповсюджені тверді нерудні корисні копалини місцевого значення –
Піски
суглинки,
вапняк,
гравій,
галька,
Граніти.
Їх використовуються як будівельні матеріали або ж як сировину для їх виробництва.
Добуваються ці копалини переважно в Біляївському, Роздільнянському, Комінтернівському, Білгород-Дністровському та Красноокнянському районах.
Видобування корисних копалин ведеться як підземним (шахтним) – в Біляївському, Красноокнянському, Комінтернівському районах – , так і відкритим (кар’єрним) методом
З інших корисних копалин виявлені чи попередньо розвідані:
нафта,
природний газ,
залізна руда,
фосфорити,
кольорові метали,
золото,
кам’яне та буре вугілля,
лікувальні грязі та ін.
Видобування корисних копалин загальнодержавного значення, наприклад нафти та газу, знаходиться фактично на стадії дослідницько-промислових розробок.
Окрім того, поблизу узбережжя області виявлений поклад вуглеводнів Олімпійський. На сьогодні, після проведення більш детальної сейсморозвідки, його законсервовано.
Пошукові роботи на ділянці золота “Квітківська” та по розробці перспективного родовища золота “Майське” в Савранському районі не ведуться через відсутність фінансування.
Одещина має широкий спектр мінеральних вод, але їх запаси підраховані лише частково.
На території області налічується п’ять родовищ мінеральних вод: Одеське (м.Одеса), Куяльницьке (Біляївський р-н), Сергіївське (Б-Дністровський р-н), Кароліно-Бугазьке (Б-Дністровський р-н) та Чорноморське (Овідіопольський р-н).
За результатами досліджень на території північно-західного шельфу Чорного моря виявлено шість родовищ газу та конденсату.
Розвідані запаси нафти не малють промислової цінності у зв’язку з високою собівартістю видобутку, обумовленою великою глибиною залягання, високою парафінованістю нафти, підвищенним вмістом сполучень сірки, складною колекторною структурою родовищ.
ВИСНОВОК
В Одеській області попередньо розвідано та прогнозно оцінено понад 160 родовищ твердих корисних копалин (піски, суглинки, гравій, галька, граніти, вапняк, нафта, природний газ, залізна руда, фосфорити, кольорові метали, золото, кам'яне та буре вугілля, лікувальні грязі тощо).
Основна частина попередньо розвіданих родовищ не має затверджених запасів та знаходиться на сільськогосподарських угіддях.
Більш детальне їх вивчення потребує вилучення земельних ділянок у власників та дорогих пошукових робіт. Це робить дані родовища на сьогоднішній день економічно непривабливими.