Корисні копалини.
Кейс-урок
Мета: Сформувати ключові й предметні компетентності:
Загальнокультурну – розвивати логічне і образне мислення, пам'ять, навички самостійної роботи, увагу;
Соціальну – розвивати вміння працювати в колективі, уміння з повагою ставитись до вчителя, однокласників;
Інформаційну – навчати учнів використовувати гаджети як джерела інформації;
Комунікативну – удосконалювати вміння дітей формулювати цілі власної діяльності та робити висновки за її результатами;
Уміння вчитися – само організуватися до навчальної діяльності, вміти наносити на контурну карту основні запаси мінеральної сировини; поглибити знання про основні басейни, райони та родовища корисних копалин Черкащини,
Сформувати предметні компетентності через виконання навчально - пізнавальних і практико орієнтованих завдань відповідно до змістовних ліній; поглибити знання про основні басейни, райони та родовища корисних копалин Черкащини, пояснювати значення корисних копалин для господарської діяльності людини,
розвивати логічне мислення, мовлення, інтелект учнів, уміння аналізувати, класифікувати, порівнювати, робити висновки;
Емоційно - ціннісної – розвивати усне мовлення
Екологічна - виховувати дбайливе ставлення до природи. Учити дбайливо використовувати ресурси планети.
Тип уроку: узагальнення набутих знань.
Обладнання: інтерактивна дошка, карта, смартфони, роздатковий матеріал.
Перебіг уроку.
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Мотивація навчання.
ІV. Опрацювання навчального матеріліалу.
Застосування корисних копалин у побуті.
https://learningapps.org/display?v=pnb8k4jna21
Програма мозабук « Видобуток нафти та газу із шельфу моря»
Проаналізувати які наслідки видобутку корисних копалин із дна моря чи океану для навколишнього середовища.
https://padlet.com/yakovleva0401/dwr7oycx6p6xrngm
Робота з мультимедійною дошкою та контурною картою. (Нанести на фізичну карту Черкаської області родовища корисних копалин)
Корисні копалини в українській народній творчості.
Корисні копалини у символіці міст (wikimedia.org)
VI. Підсумки уроку.
Кейс №6. Чорний ящик
Заповнення картки самооцінювання.
VIІ. Домашнє завдання.