Клас: 5
Дата:
Тема: Розв’язування вправ
Мета:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Кути»;
розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки;
виховна: виховувати наполегливість, охайність, відповідальність, уважність, дисциплінованість.
Тип уроку: узагальнення знань і вмінь
Обладнання і матеріали: конспект, картки з кросвордом,- дошка, зошити, презентація до уроку.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевірка готовності учнів.
На уроці ми працюємо з картками самооцінювання.
Девіз уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Щоб урок цікаво розпочати,
Загадку дам Вам відгадати:
Наук цариця недосяжна,
Могутня щедра і прекрасна,
Блискуче розум розвиває,
Правильно мислити навчає.
Неперевершена її краса,
Чудова логіка струнка.
Ну, діти, хто ж вона така.?
І чую: «Математика»
І сурова, й солов’їна,
Математики країна.
Праця тут іде завзято,
Вмій лиш спритно рахувати.
Вмій ділити, віднімати,
Множить швидко й додавати.
Вмій кмітливе все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає.
Хто руки не піднімає?
Вирушаймо всі у путь – нас цікаві речі ждуть.
Перевіримо домашнє завдання, що було дано на картках.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Вірю – не вірю»
Правила гри: я проговорюю твердження, а ваше завдання підняти синю картку, якщо ви вважаєте твердження вірним або червону – якщо ви не погоджуєтеся із моїм твердженням.
Чи правильно, що:
А) будь-який кут, менший від прямого – гострий,
Б) будь-який кут, менший від розгорнутого – тупий,
В) половина тупого кута – це гострий кут,
Г) будь-який кут, більший за гострий – тупий.
IV. Формулювання мети і завдань уроку
Метою і завданням сьогоднішнього уроку є повторення, закріплення та удосконалення знань з теми «Кути та їх види» та підготовка до контрольної роботи
V. Узагальнення і систематизація знань
Завдання для письмового розв’язування
Робота по рівнях
Виберіть посильний рівень та виконайте завдання.
Перші учні коментують виконання завдання, а всі перевіряють та відмічають в картку самооцінювання.
І рівень: побудуйте кути та їх бісектриси:<АВС=150, <MPD=80.
ІІ рівень: побудуйте кути та поділіть їх на 3 частини: <АВС=150, <KMP=60.
Фізкультхвилинка
За допомогою рук учні показують вид кута, який називає вчитель
Робота в парах
Учнів класу об’єднуємо в пари. Учні будують на окремих аркушах паперу по три довільних кути. Потім обмінюються аркушами і вимірюють зображені кути. Після цього знову обмінюються аркушами і перевіряють, чи правильно виміряли кути їх товариші.
Завдання на встановлення відповідності
Установіть відповідність між градусною мірою кута (1-4) і його видом (А-Г)
1 |
50° |
А |
Прямий |
2 |
180° |
Б |
Гострий |
3 |
100° |
В |
Розгорнутий |
4 |
90° |
Г |
Тупий |
Відповідь: 1 – Б, 2 – В, 3 – Г, 4 – А.
Завдання по варіантах
За даним малюнком знайди градусну міру кута СОD
Варіант1 Варіант 2
Визначте вид кута, що утворюють годинникова і хвилинна стрілки годинника, який показує:
а) 3 год;
б) 5 год;
в) 10 год;
г) 11 год;
д) 2 год 30 хв;
е) 5 год 30 хв?
VII. Підсумки уроку
Розгадайте кросворд
Якщо всі слова будуть розгадані правильно, то у виділеному стовпчику можна прочитати назву деякого приладу. Поясніть, для чого використовують цей прилад.
VIII. Підсумок уроку
Учням пропонується закінчити речення:
На уроці ми згадали…
Розглянули ….
Зібрати зошити, картки самооцінювання.
VIV. Домашнє завдання
Повторити § 11, 12. А: картка №1, Б: картка №2.
Підготуватися до контрольної роботи.
Картка самооцінювання
______________________________
№ |
Завдання |
Оцінка учня |
Оцінка вчителя |
1 |
Вірю – не вірю |
|
|
2 |
Визнач градусну міру кута |
|
|
3 |
Робота по рівнях |
|
|
4 |
В яку ціль влучить кулька? |
|
|
5 |
Робота в парах |
|
|
6 |
Відповідність |
|
|
7 |
Встановлення градусної міри кута |
|
|
8 |
Вид кута за годинниковою стрілкою |
|
|
9 |
Кросворд |
|
|
10 |
Підсумок уроку |
|
|
Бал за урок: ___________
1