Тема: Квест - гра « Подорож країною Доброти»
Мета: поглибити уявлення учнів про добро як важливу моральну цінність; допомогти усвідомити значення добрих слів, вчинків і ставлення до інших людей у повсякденному житті;формувати вміння розрізняти добрі та недобрі вчинки, оцінювати власну поведінку, робити моральний вибір;розвивати чуйність, емпатію, відповідальність, прагнення допомагати, підтримувати та співпрацювати;виховувати бажання бути доброзичливими, щирими, уважними до потреб інших.
Обладнання: презентація, скриня, лего, картки із завданнями,паперові сердечка,баночка
Хід заходу
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Привітання
Продзвенів уже дзвінок -
Починається урок.
Він веселий і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Повернімось до гостей,
Привітаймось: « Добрий день!»
Тож гарненько всі сідаймо,
І наш захід починаймо.
2.Створення сприятливої атмосфери
- Діти, гарненько посміхніться та подаруйте мені свої посмішки, а тепер посміхніться одне одному,побажайте успіху. А я бажаю вам, щоб гарний настрій супроводжував вас протягом усього уроку.
ІІ. Оголошення теми
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо подорожувати країною, у якій, мабуть, хотіла б жити кожна людина нашої планети Земля. А як вона називається, ви дізнаєтесь, виконавши завдання.
Вправа «Розшифруй слово»( акронім)
Дарувати посмішку.
Обіймати друзів.
Бути уважним.
Робити добро.
Опікати слабших.
Терпляче слухати.
Активно допомагати.
- Так, молодці! Ми будемо подорожувати Країною Доброти.
Як вигадаєте, які люди живуть у цій чудовій і гарній країні? (добрі,щирі,радісні,ввічливі,сміливі,терплячі,веселі,щедрі,дружелюбні).
- Колись у цій країні Добра сяяло Велике Серце, яке випромінювало тепло, щирість і любов. Та одного дня вітер байдужості розніс його на 6 чарівних частинок по великому місту. Без цього серця люди почали забувати, що таке доброта, співчуття, підтримка, турбота й дружба.Тільки справжні добросердечні герої можуть зібрати ці частинки й повернути світу світло доброти.Щоб відновити Добре Серце, потрібно пройти 6 цікавих випробувань, довести, що добро живе у ваших серцях і діях.Кожна станція — це частинка Серця. Зберіть їх усі — і магія доброти знову засяє!
Правила роботи у групі
1.Працюють всі: Кожен учасник бере активну участь, пропонуючи варіанти.
2.Слухаємо один одного: Не перебиваємо, говоримо по черзі.
3.Взаємна повага: Поважаємо всі думки, не сміємося з помилок.
4.Критикуємо ідеї, а не особистість: Оцінюємо пропозиції, а не товариша.
5.Дотримуємось часу: Вміємо вкладатися у відведений час.
6.Працюємо спільно: Головне — знайти спільне рішення.
7.Культура спілкування: Використовуємо ввічливі слова: "дякую", "будь ласка".
III.Актуалізація опорних знань
1.Хмаринка слів « Доброта»
- Діти, як ви розумієте, що таке доброта?
- Подивіться на хмаринку слів. Які слова допомагають розкрити значення слова «доброта»?
- Отже, доброта — це не лише слова, а й наші щоденні вчинки. І сьогодні ми спробуємо довести, що кожен із нас може творити добро. ( Добрата - це щире, безкорисливе ставлення до людей, що проявляється в чуйності, допомозі, ласці та турботі, без очікування винагороди)
IV. Проведення квесту
1.Станція«Добрі слова»
Завдання:учасникам потрібно розшифрувати анаграми.
Відповідь:підтримка, радість, дружба, щастя, турбота, повага, любов.
Команда отримує частину серця.
70 |
80 |
100 |
200 |
210 |
300 |
350 |
|
|
|
|
|
|
|
|
А |
У |
І |
С |
Е |
М |
К |
Ш |
Б |
310+40 |
30+40 |
150+50 |
100-20 |
20+30 |
120-20 |
240+60 |
200+10 |
200+50 |
Завдання: учасникам потрібно розв’язати математичні вирази,записати відповідну букву під числом та дізнайся «ПАРОЛЬ ДОБРОТИ».
Відповідь:УСМІШКА
- Вважають,що з усмішки починається добро. Усміхаючись, ми даруємо тепло, підтримку й гарний настрій іншим. Одна щира усмішка може зробити день світлішим.
Команда отримує частину серця.
3.Станція «Дзеркало добра»
- У житті поруч із добром часто зустрічається його протилежність.
Щоб краще розуміти добро, потрібно вміти бачити різницю між словами та вчинками.
На станції «Дзеркало добра» ми будемо знаходити слова-протилежності — антоніми.
Завдання:Підібрати антоніми до слів:
Грубий/ласкавий/ злий/добрий/
Горе/радість/ жорстокий/добрий/
Сумний/веселий/ брехня/правда/
Команда отримує частину серця.
РУХАНКА
- Кажуть, що добра людина – це здорова людина. Тому, і в нашій Країні добра всі мають бути здорові. Виконуємо руханку.
4.Станція « Емоція добра»
— Діти, на нашому шляху країною Доброти ми дійшли до станції «Емоція добра». Тут потрібно показати, що таке доброта через емоції, адже іноді слова не потрібні — достатньо жестів, міміки та посмішки.
Завдання: одному учаснику з команди потрібно витягти картку зі словом і показати його без слів чи звуків своїй команді.
- Покажи емоцію добра мімікою та жестами. Команда має відгадати.
Для карток:1.Радість,Теплота,Турбота,Вдячність,Здивування,Любов, Спокій
Поради для карток:
5.Станція «Детективи добра»
- Ми дійшли до станції «Детективи добра». Тут потрібно бути дуже уважними та спостережливими, адже перед вами — угорський кросворд.
— У словах заховані добрі риси людей, які допомагають творити добро та робити світ кращим.
Завдання:учасникам потрібно знайти добрі риси в угорському кросворді.
Відповідь:чуйність, привітність, співчуття, чесність, щирість, справедливість.
Команда отримує частину серця.
6. Станція « Магія добра»
- Ми на станції «Магія добра»!Я називатиму різні вчинки. Якщо це добрий вчинок — піднімайте зелену цеглинку, якщо ні — червону.
Вся команда показує свій вибір одночасно. Готові творити магію добра? Команда сигналізує разом.
Завдання: просигналізувати разом целинками Лего вчинки дітей.
1)Допомагати мамі мити посуд.
2)Робити комусь зле, якщо ніхто не бачить.
3)Не вмиватися.
4)Берегти рідну природу та охороняти її.
5)Шанувати працю інших людей.
6)Галасувати, коли хтось відпочиває.
7)Бути вихованими, стриманими.
8)Обманювати,хвалитися.
9)Насміхатися з чужого горя.
10)Добре вчитися, багато читати.
11)Не слухати батьків.
12)Допомагати друзям у біді.
13)Ділитися тим, що в тебе є.
14)Ображати інших.
15)Захищати слабкого.
16)Спати на уроках.
17)Красти.
БАНОЧКА ДОБРА
- Ми з вами вже навчилися розрізняти добрі та погані вчинки.
А тепер настав час замислитися над собою…Кожен із вас теж робить добрі справи — можливо, маленькі, але дуже важливі.
Зараз подумайте: який добрий вчинок я зробив останнім часом?Запишіть його на своєму сердечку. Нехай це буде щиро — від вашого доброго серця. А потім ми складемо всі наші сердечка у Баночку добра. І вона наповниться теплом, турботою та любов’ю кожного з вас.
Коли баночка наповниться
- Подивіться, скільки добра живе у нашому класі! Звісно,ми будемо продовжувати поповнювати нашу Баночку добра новими добрими вчинками щодня! Бо добро починається з кожного з нас.
Команда отримує частину серця.
IV. Підсумок квесту
- Діти,з’єднайте усі 6 уламків у СЕРЦЕ ДОБРОТИ та прочитайте напис,який написаний на серці. Давайте разом прочитаємо:
“Обіцяємо щодня робити добро,
берегти дружбу, ділитися усмішкою,
допомагати тим, хто поряд,
і нести тепло всім серцем!”
- Дякую вам, діти, за ваші щирі слова!
2.Рефлексія
1.Який добрий вчинок я зробив або можу зробити сьогодні?
2.Яку емоцію добра я відчув найбільше під час квесту?
3.Що мені сподобалося найбільше на станціях квесту?
4. Що було складно і чому?
Звучить пісня «Доброта»
Листівки із добром (сюрприз)
- Тепер невеличкий сюрприз — зі скрині ви можете дістати листівку із написом про добро. Вона нагадує: навіть маленькі добрі справи роблять світ кращим. Нехай ці слова надихають вас щодня робити добро і дарувати усмішку іншим. Пам’ятайте: добро починається з кожного з нас. Живіть так, щоб людям було добре поруч із вами, а ваша душа співала лише добром!