Натюрморти відомих художників
Натюрмортом нерідко захоплювалися знамениті художники. Саме про них та їхні прекрасні витвори я розповім Тобі далі.
Пабло Пікассо — найдорожчий художник світу
Унікальний та незрівнянний — саме так називають видатного іспанського художника ХХ ст. Пабло Пікассо. Кожна робота автора — тандем оригінального задуму та геніальності.
Натюрморт з букетом квітів, 1908 р.
Натюрморт з цибулинами, 1908 р.
Окрім традиційно майстерних реалістичних, наповнених світла і яскравих фарб, або ж похмурих, виконаних у блакитно-сірих тонах натюрмортів, Пікассо захоплювався кубізмом. Художник розкладав предмети, або героїв своїх картин на дрібні геометричні фігури.
І хоча мистецтвознавці не визнали кубізм Пікассо, нині його роботи прекрасно продаються і належать найбагатшим колекціонерам світу.
Гітара і ноти, 1918 р.
Ексцентричний Вінсент Ван Гог
Поряд зі знаменитою «Зоряною ніччю» серія картин із соняшниками стала унікальним символом творчості Ван Гога. Художник планував прикрасити соняшниками свій будинок в Арлі до приїзду друга Поля Гогена.
«Небеса — чудового блакитного кольору. Сонячні промені — блідо-жовті. Це м'яке, чарівне поєднання небесної блакиті та жовтих тонів з картин Вермеєра Делфтського... Мені не вдається написати щось настільки ж прекрасне...» — приречено говорив Ван Гог. Можливо, саме тому художник малював соняшники незліченну кількість разів.
Ваза з 12 соняшниками, 1889.
Нещасливе кохання, бідність та несприйняття його творчості спонукає художника на божевільні вчинки і неабияк підриває здоров’я. Та про живопис талановитий художник вперто писав: «Навіть якщо я впаду дев’яносто дев’ять разів, я все одно піднімуся всоте».
Натюрморт з червоними маками і ромашками. Овер, червень 1890.
Іриси. Сен-Ремі, травень 1890.
Всеохоплюючі натюрморти Поля Сезанна
«Я хочу повернути природі вічність,» — любив повторювати великий французький художник Поль Сезанн. Митець зображав не випадкову гру світла і тіні, не мінливі, а постійні характеристики предметів.
Прагнучи показати предмети з усіх боків, він змальовує їх так, що глядач милується натюрмортом немов під різними кутами. Ми бачимо стіл зверху, скатертину і фрукти — збоку, шухляду — знизу, а глечик — із різних боків одночасно.
Персики та груші, 1895 р.
Натюрморт з вишнями і персиками, 1883-1887 рр.
Натюрморти сучасних художників
Палітра кольорів та найрізноманітніших відтінків дозволяє нинішнім майстрам натюрморту досягнути неймовірної реалістичності та краси. Бажаєш помилуватися вражаючими картинами талановитих сучасників?
Британець Сесил Кеннеді
Від картин цього художника неможливо відірвати погляд — настільки чарує очі різнотрав’я! Здається, я відчуваю запах цих запаморочливо красивих квітів. А Ти?
Сесила Кеннеді справедливо вважають найвидатнішим британським художником сучасності. Володар кількох престижних премій і улюбленець багатьох «сильних світу цього», Кеннеді став відомим, лише коли йому виповнилося далеко за 40.
Бельгійський художник Джуліан Стапперс
Відомості про життя бельгійського художника Джуліана Стапперса мізерні, чого не скажеш про його картини. Життєрадісні натюрморти митця — в колекціях найбагатших людей світу.
Грегорі Ван Раальте
Сучасний американський художник Грегорі Ван Раальте особливу увагу звертає на гру світла і тіні. Художник переконаний, що світло має падати через ліс, листя дерев, пелюстки квітів, або відображатися від поверхні води.
Талановитий художник живе у Нью-Йорку. Захоплюється малюванням натюрмортів у техніці акварель.
Поетапне виконання натюрморту «Ваза з бузком»