Тема: Ходить Мороз надворі у чоботах пухових. Леся Вознюк «Йшов
Мороз». Ознайомлення з поняттям «Рима».
Мета: ознайомити учнів з поезією Лесі Вознюк, вдосконалювати техніку правильного, свідомого, виразного читання віршованих творів, формувати в учнів уміння аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнення. Розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення. Виховувати любов до художнього слова, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: портрет Лесі Вознюк, малюнки з зображенням зими.
Компетентності: природничі науки, математична, здатність спілкуватися рідною мовою, культурна, інформаційно-комунікаційна.
Очікувані результати: читає виразно, відповідає на поставлені питання, аналізує зміст вірша.
Наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку, здатність співпрацювати з іншими.
Клас: 2 Навчальний предмет: Читання.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Сядьте, діти, всі рівненько.
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо
- Діти, а тепер за допомогою своєї долоні передайте один одному «заряд успіху». Він буде супроводжувати кожного з вас на протязі уроку.
Девіз уроку: Виразно читаємо, чітко слова промовляємо.
Мову та творчість свою розвиваємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
- Своє неповторне поетичне слово сказала Леся Вознюк про зиму. Вірші поетеси, у яких вона розповіла про зиму- чарівницю, розглянемо на сьогоднішньому уроці.
1. Відгадування загадки.
Кружляє ніжний білий пух,
Міняє зайчик сій кожух.
Вдіває лиска рукавички,
Співають весело синички!
Ведмідь в барлозі вже дріма...
- Яка пора, скажіть? (Зима)
- Сьогодні ми познайомимося з віршем Лесі Вознюк «Йшов Мороз».
Вправа «Збери слово». (Діти розташовують цеглинки з літерами у певній послідовності).
2. Вправа «Передбачення назви твору».
- Як ви вважаєте, про що буде йти мова у новому вірші?
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Опрацювання вірша Л. Вознюк «Йшов Мороз»
1) Виразне читання вірша вчителем.
- Чи справдилися ваші передбачення?
Словникова робота.
- Коли ви будете читати вірш, Вам зустрічатимуться нові, незнайомі слова. Як ви розумієте такі слова?
Санчата, льоду , стрічати
2) Читання вірша мовчки. Гра «Рибки».
- Чи сподобався вам вірш? Хто його головний герой?
3). Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. С. 73
- Що робив Мороз? Яким ви його уявляєте?
- Відшукайте рядки, які треба прочитати із проханням. Прочитайте їх.
Фізкультхвилинка
Із-за парт ми піднялись,
Всі добряче потяглись,
Гарно спинки всі прогнули
І про втому геть забули.
Пальці всі в замок закрили
Й стисли їх мерщій щосили.
А тепер присіли — раз!
Фізкультпауза у нас.
Піднялись і пострибали,
Мов сніжинки покружляли.
Сіли рівно — і до праці.
Хай не стомлюються пальці.
ІV. Узагальнення і систематизація знань учнів.
- Простежте, як поетеса зображає слова-дії, які характеризують Мороз.
Учень відповідає і ставить цеглинку Lego. На кожне сказане слово учні беруть цеглинку. Таким чином утворюється «вежа слів».
2. Робота з ілюстрацією.
- Розгляньте малюнок.
- Хто зображений на малюнку
- Що ви можете про них сказати?
-Добрим чи злим ви собі уявляєте Мороз?
- Якими словами з вірша можна підписати цей малюнок?
3. Ознайомлення з поняттям рима. С.73
- Прочитай вірш, дотримуючись пауз та потрібної інтонації.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Що нового, дізналися на уроці?
- Чим цікавий був урок?
- Що найбільше сподобалося?
- Чи задоволені ви роботою на уроці?