Урок 32/3. Лабораторна робота № 6. Вимірювання маси тіла методом зважування. Лабораторна робота № 7. Визначення густини речовини (твердих тіл і рідин).
Мета:
Освітня . Формувати практичні навички вимірювання маси тіла і густини речовини. Поглибити та розширити теоретичні знання учнів.
Розвиваюча. Розвивати навички самостійної роботи і творче мислення.
Виховна. Виховувати культуру проведення навчального досліду та вміння взаємодії в групах під час виконання лабораторної роботи.
Тип уроку. Урок удосконалення знань, умінь і навиків.
Прилади та матеріали: терези з важками, тіла для зважування, хімічна склянка, вода, мірний циліндр, нитка, склянка з досліджуваною рідиною.
Інструкція з правил техніки безпеки.
Презентація Урок 32.3
Експеримент – це питання, яке Наука дає Природі,
а вимірювання – це записи відповідей Природи.
Макс Планк
Хід уроку
1.Організаційний момент.
2.Актуалізація опорних знань.
Перевірка знань та коригування вмінь.
- Що таке густина речовини ?
- Яке фізичне значення густини ?
- Як виміряти об’єм тіла неправильної форми ?
- Як визначити об’єм тіла, виготовленого з відомої речовини ?
- Які одиниці об’єму ?
- Як розрахувати масу тіла, виготовленого з відомої речовини ?
- Чи всі тіла однакової маси мають однаковий об’єм ?
- Чи всі тіла однакового об’єму мають однакову масу ?
- Які прилади потрібні для виконання лабораторних робіт?
- Що нам потрібно буде визначити в ході виконання лабораторних робіт?
3. Інструктаж вчителя з дотримання правил ТБ.
4. Виконання лабораторних робіт і обробка результатів.
5. Запитання на закріплення вивченого.
-
Як підготувати важільні терези до зважування тіла?
-
Як провести зважування тіла на терезах?
-
Важільні терези зрівноважено: на лівій шальці лежить металева кулька, а на правій - важки масою 20 г, 10 г, 5 г, 1 г. Визначте масу кульки.
-
Запропонуйте спосіб вимірювання маси канцелярської скріпки. Як можна збільшити точність вимірювання?
6. Аналіз результатів і підведення підсумків уроку.
Метод «Мікрофон»
-
Що ми робили на уроці?
-
Чи досягли ми мети уроку?
-
Які одержали результати вимірювання маси тіл?
-
Чи співпадає значення густин речовин з табличними значеннями?
7.Домашнє завдання.