Лабораторна робота № 9. Визначення коефіцієнта тертя ковзання.

Про матеріал
Мета: Освітня . Продовжити формувати знання про силу тертя. Удосконалювати вміння використовувати динамометр для вимірювання сил і розвивати навички самостійної роботи. Розвиваюча. Розвивати вміння працювати з приладами, знімання показів вимірювальних приладів. Виховна . Виховувати культуру проведення навчального досліду та вміння взаємодії в групах під час виконання лабораторної роботи.
Перегляд файлу

Урок 42/13. Лабораторна робота № 9. Визначення коефіцієнта тертя ковзання.

Мета:

              Освітня . Продовжити формувати знання про силу тертя. Удосконалювати вміння використовувати динамометр для вимірювання сил і розвивати навички самостійної роботи.

Розвиваюча. Розвивати вміння працювати з приладами, знімання

показів вимірювальних приладів.

            Виховна .   Виховувати культуру проведення навчального досліду та вміння взаємодії в групах під час виконання лабораторної роботи.

Тип уроку. Урок удосконалення знань, умінь і навиків.

Прилади  та матеріали:  динамометр, деревяний брусок, лінійка, набір важків..

Інструкція з правил техніки безпеки.

Презентація  Урок 42.13

Відео  Виконання роботи

  Експеримент – це питання, яке Наука дає Природі,

а вимірювання – це записи відповідей Природи.

Макс Планк

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Актуалізація опорних знань.

    Перевірка розв’язків домашніх задач.

           Усне опитування:

  1. Що називають силою тертя?
  2. Які види тертя?
  3. Які причини виникнення тертя?
  4. Як визначається сила тертя ковзання?
  5. Чому тертя може бути корисним і шкідливим?
  6. Якими способами можна зменшити силу тертя?
  7. Які прилади потрібні для виконання лабораторної роботи?
  8. Як будемо виконувати роботу?

3. Інструктаж вчителя з дотримання правил ТБ.

4. Виконання лабораторної роботи і обробка результатів.       

5. Запитання на закріплення вивченого.

    Наведіть приклади “корисного” і “шкідливого” тертя у повсякденному житті, і скажіть якими методами “корисне” тертя можна збільшити, а “шкідливе”  -  зменшити ?

6. Аналіз результатів і підведення підсумків уроку.

       Фронтальне опитування.

-  Які особливості вимірювання сили тертя спокою, тертя ковзання, та коефіцієнта  тертя ковзання?

-  Які способи збільшення і зменшення сили тертя ви досліджували?

-  Які похибки виникають під час вимірювань фізичних величин?

7.Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
17 березня 2020
Переглядів
874
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку