Розв’язування задач на сили в природі використовуючи графічне зображення цих сил.

Про матеріал
Мета: Освітня . Формувати вміння і навики застосовувати здобуті знання до розв’язування задач. Розвиваюча. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення учнів. Виховна . Виховувати культуру запису та мовлення.
Перегляд файлу

Урок 43/14. Розв’язування задач на сили в природі використовуючи графічне зображення цих сил.

Мета:

              Освітня . Формувати вміння і навики застосовувати здобуті знання до розвязування задач.

           Розвиваюча. Розвивати   логічне   і алгоритмічне  мислення учнів.

           Виховна .  Виховувати культуру запису та мовлення.

Тип уроку. Урок формування вмінь і навиків .

Прилади  та матеріали: картки завдань до самостійної роботи.

Презентація  Урок 43.14

   Як завжди, розв'язування однієї задачі породжує нові.

 І останньої задачі ніколи не буде.

                                                                                                                                 Я.А.Смородинський

                                                                         Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Аналіз лабораторної роботи.

        Інформація вчителя.

 3.Актуалізація опорних знань.

      Фронтальне  опитування: 

        1. Що є результатом взаємодії тіл?

        2.Що таке сила? Одиниці вимірювання сили.

        3.Які види сил ви знаєте?

        4.Як знайти силу тяжіння і що вона характеризує?

        5.Яка сила повертає пружину в первісний стан?

        6.Як вона напрямлена в кожному випадку ?

        7.Чи можна деформацію пружини вважати пружною?

        8.Що таке деформація тіла? Приклади деформації.

        9.Якою є природа сили пружності?

        10.Сформуйте закон Гука.

        11.Чому пружини динамометрів сталеві, а, наприклад, не свинцеві?

        12.Як зміняться пружні властивості пружини, якщо її вкоротити?

        13.Які є види тертя?

        14.Які причини виникнення тертя?

        15.Як визначається сила тертя ковзання?

4.Мотивація навчальної діяльності.

 Проблемне запитання:  Розглянувши всі види сил в природі ми переважно розглядали рух тіла під дією якоїсь однієї сили. А чи можна розглядати рух тіла під дією кількох сил?

Учні  відповідають,  вчитель уточнює їхні відповіді і

оголошує тему та мету уроку.

                   Тема: Розв’язування задач на  сили в природі використовуючи графічне зображення цих сил.

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

     Відпрацьовуємо разом з учнями основ­ні етапи розв'язання на прикладі конкретних задач, записуємо розв'язання на дошці й у зошитах. При цьому звертаємо увагу на аналіз фізичної проблеми й стис­лий запис умов задачі; на вибір математичної моделі; на розв'язан­ня рівняння відносно невідомої величини, перевірку її одиниці й на аналіз отриманого результату.

Задача 1. Яка сила тяжіння діє на мідну кулю об’ємом 300 см3? Зобразити силу графічно у масштабі 1см-10Н.

Задача 2. Куля висить на нитці і діє на неї з силою 4,9Н. Знайти масу кулі. Як називається ця сила?Задача 3.Два хлопчики тягнуть санчата з силами 10 Н і 20 Н. Накреслити на рисунку ці сили і їх рівнодійну.

Сили діють в одну сторону.

 

 

Fр=F1 + F2 = 20 Н + 10 Н = 30 Н

Відповідь: Fр=30H

Задача 4. Щоб розтягнути пружину на 2 см, потрібна сила 20Н. Яка сила потрібна для розтягування цієї пружини на 10 см?

Задача 5. Сталеве тіло масою 50 кг тягнуть по льоду. Яка сила тертя виникає при цьому?

C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\n0CSvsT4.jpg

6.Осмислення об’єктивних зв’язків.

     Робота в групах. Учні об’єднуються в групи для закріплення вивченого.

Група №1. Дає характеристику силі всесвітнього тяжіння.
Група №2. Дає характеристику силі тяжіння.
Група № 3. Дає характеристику силі пружності.
Група №4. Дає характеристику рівнодійної сили.
Група № 5. Дає характеристику сили тертя.
7.Підсумок уроку.

    Метод  «Мікрофон»

  •  Що ми робили на уроці?
  • Чи досягли ми мети уроку?
  • Які ваші очікування на наступний урок?

Оцінювання вчителем роботи учнів на уроці.

   8.Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
17 березня 2020
Переглядів
2129
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку