Лекція «Україна на шляху до незалежності – історичний досвід»

Про матеріал
Вид заняття - повторювально-узагальнюючий із перевіркою набутих вмінь і знань. Підготовка до ДПА у формі ЗНО.
Перегляд файлу

Борщівський агротехнічний коледж

Навчально-методична карта заняття №

 

Навчальна дисципліна історія України

Тема заняття «Україна на шляху до незалежності – історичний досвід»

Тривалість 90 хв.

Вид заняття повторювально-узагальнюючий із перевіркою набутих вмінь і знань

Мета заняття

Дидактична узагальнити та систематизувати матеріал, вивчений з даної теми; повторити основні події; розвивати логічне мислення, увагу, вміння використовувати свої знання на практиці, оволодіти методами контролю на карті територій, де відбувались воєнні дії; сформувати чітке уявлення про послідовність подій

Виховна виховувати в студентів зацікавлення до вивчення історії, активізувати пізнавальну діяльність студенів, вчитися застосовувати набуті знання в нестандартній ситуації, брати участь в обговоренні історичних питань, підвищувати  інтерес до навчальної дисципліни, навчальної діяльності, розвивати здоровий дух суперництва та співробітництва, берегти пам’ять народу про історичне минуле.

Міждисциплінарні зв’язки

Дисципліни, що забезпечують Всесвітня історія, географія

Дисципліни, які забезпечують культурологія, соціологія, основи філософських знань

Дидактичні засоби навчання наочні посібники, роздатковий матеріал, технічні засоби навчання, візуальний супровід заняття(мультимедійні дидактичні картки LearningApps, тестова програма Plickers)

Література

Основна: Бойко О.Д. Історія України.-К.,2007.-с.95-121.; Підготовка до ЗНО з історії України 2018 р. https://academia.in.ua/навчальні-матеріали/підготовка-до-зно-з-історії-україни-2017-р

Додаткова: Реєнт О. Українська революція.-К., 1996. Карта «Перша світова війна». Портрети діячів української революції.  Фрагменти із журналу «Історія та право».

 

 

 


Структура заняття

 

№ етапу

Етапи заняття, навчальні питання і їх зміст, зміст практичних завдань, контрольних завдань та ін.

Організаційні методи навчання, форми виконання

Час

1

2

3

4

І.

Організаційний етап

 

4 хв

 

І.1. Привітання, виявлення відсутніх

 

 

 

І.2. Перевірка готовності студентів до заняття

 

 

ІІ.

Підготовка студентів до заняття

 

 

 

ІІ.1. Повідомлення теми, мети, завдань заняття

 

1 хв

 

ІІ.2. Актуалізація навчально-пізнавальної діяльності студентів і контроль вихідного рівня знань

 

2 хв

 

ІІІ.3. Мотивація навчальної діяльності студентів

 

1 хв

 

Зміст і послідовність структурних елементів заняття відповідно до виду навчального заняття

 

1 хв

ІІ.

Актуалізація навчально-пізнавальної діяльності студентів і контроль вихідного рівня знань

 

 

ІІ.

  1. Якими є її хронологічні межі тем, котрі ми вивчили?
  2. У чому полягає важливість періоду першої половини ХХ століття для історії України в цілому?

Бесіда

4 хв

ІІІ.

Хід заняття

 

 

ІІІ

Узагальнення знань студентів за темою « Україна на початку XX століття»

Підготовка до виконання завдань за мультимедійними дидактичними картками

2 хв

ІІІ

ПЛАН

  1. Українські діячі та політичні організації початку XX століття
  2. Архітектура та культурні памятки України
  3. Назви держав в різні періоди XX століття
  4. Події воєнного комунізму та нової економічної політики
  5. Видатні особистості початку XX століття

 

 

 

ІV.1

Відповідність між особистістю і організацією, якій вона присвятила свою діяльність

Виконання завдання згідно з мультимедійною карткою

12 хв

ІV.2

Розпізнавання архітектурних та культурних памяток України

Виконання завдання згідно з мультимедійною карткою

12 хв

IV.3

Співвіднести текстові твердження або графічні елементи з певним періодом Української державності

Виконання завдання згідно з мультимедійною карткою

12 хв

IV.4

 

Перегляд відео про період воєнного комунізму і нової економічної політики

Відео фрагмент

9 хв

IV.5

Видатних людей треба знати в обличчя

Виконання завдання згідно з мультимедійною карткою

12 хв

V.

Узагальнення та систематизація знань

 

3 хв

V.1

1. Скажіть, хто запам’ятався з державних діячів України першої половини ХХ століття, чиї імена є символічними для асоціації цього періоду історії держави в світі? ( Грушевський, Винниченко..)

2. Чиї імена ми усвідомлюємо зараз як імена наших героїв, про кого довго замовчувала історія, чия доля була зазвичай трагічною? (Петлюра – вбитий, Болбочан, Махно…)

Бесіда за запитаннями

 

VІ.

Підведення підсумків заняття

 

Заключне слово викладача

(результати виконання завдань на занятті, кращі студенти, над чим необхідно ще працювати)

3 хв

VІІ.

Домашнє завдання

 

2 хв

 

Опрацювання лекції.

 

Бойко О.Д. Іст.Укр.-К.: Видавничий центр «Академія», 2001, с. 285-302.

Світлична В.В. Історія Укр.- К.: Каравела, Львів: Новий світ- 2000,2002, с.128-131.

 

 

 

doc
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку