Лепбук "У світі музики"

Про матеріал
Посібник присвячений використанню дидактичного матеріалу у формуванні музично-естетичного виховання у дітей дошкільного віку. У посібнику автор ділиться досвідом роботи з формування у дошкільнят музично-естетичного виховання та створення для цього сприятливих умов. Автор пропонує методичні рекомендації, практичний матеріал який допоможе педагогам у реалізації завдань з музично-естетичного розвитку. Це дидактичні ігри, вправи за допомогою яких у доступній ігровій формі слід ознайомлювати дитину з основами музичного виховання. Рекомендовано для педагогів дошкільних закладів, батьків.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Лепбук«У світі музики»

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Раннє прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичне виховання дитини якомога раніше. Час, згаяний як можливість формування інтелекту, творчих і музично - сенсорних здібностей дитини піде непоправно. Дошкільний вік - період, коли закладається початкові здібності, що обумовлюють можливість залучення дитини до різних видів діяльності. Що стосується області музичного розвитку, то саме тут зустрічаються приклади раннього прояви музикальності, і завдання педагога розвинути музичні здібності дитини , ознайомити дитину з музикою. Музика має властивість викликати активні дії дитини. Він виділяє музику з усіх звуків і зосереджує на ній свою увагу. Отже, якщо музика надає такий позитивний вплив на дитину вже в перші роки його життя, то необхідно використовувати її як засіб педагогічного впливу. До того ж музика надає багаті можливості спілкування дорослого і дитини, створює основу для емоційного контакту між ними. Щоб запам'ятати що-небудь, недостатньо пасивного слухання, потрібен активний аналіз музики. Наочний посібник на музичних заняттях дошкільнят потрібен не тільки для більш повного розкриття музичного образу, але і для підтримки уваги. Без наочних посібників діти дуже швидко починають відволікатися. В цьому полягає мета посібника –лепбука «У світі музики»

Номер слайду 4

Мета: пізнавати багатий світ почуттів і переживань, розвиток творчих здібностей, збагачення позитивного досвіду, формування морально-естетичних якостей дитини дошкільника засобами казки. Музичні казки

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Мета: ознайомити дітей з відомими композиторами України; вчити дітей сприймати музику, називати її жанри; формувати у дітей музичну культуру, збагачувати музичний досвід; виховувати почуття поваги до краси музики. Відомі композитори України

Номер слайду 7

Мета: вивчити музичні терміни, розвивати кмітливість учнів. Дидактична гра «Підбери пару»

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Мета: спонукати дітей включатися в розумову творчість уміння аналізувати процес і результат цього своєрідного творчого змагання; привчати до чіткої логіки міркування доказу; розвивати спостережливість здатність до аналізу узагальнення; виховувати активність зосередженість. Музичні загадки

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Шумові звуки Мета: ознайомлювати з умінням відрізняти шумові звуки, формувати навички правильного орієнтування, та визначення, що можуть звуків розвивати; вміння концентрувати увагу, та реакцію дітей сприяти зняттю емоційного напруження, зміцнення емоційно-вольової сфери, піднімати настрій дітей, виховувати естетичний смак.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Звуки природи Мета: збагачувати музичний досвід дітей; вчити відрізняти звуки природи; вміти відрізняти їх за тембром та інтонацією, виразно та ритмічну відображати їх за допомогою голосу, міміки рухів; розвивати уважність, музичний слух; викликати задоволення та радість від звуків природи; виховувати любов і повагу до навколишнього світу.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Музичні звуки Мета: вчити дітей відрізняти звуки різних музичних інструментів; уміти характеризувати їх; розвивати тембр та звуковий слух ,почуття ритму; виховувати бажання слухати звуки музичних інструментів ; передавати позитивні емоції оточуючим.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Музичні колективи Мета: розвинути уявлення дітей про музичні колективи (за кількістю виконавців , вміння розрізняти музичні колективи (за кількістю виконавців.)

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Українські музичні інструменти Мета: формувати знання дітей про українські народні музичні інструменти, виховувати любов до музики і шанобливе ставлення до української культури.

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Етнічні музичні інструменти Мета: формувати знання дітей дошкільного віку про дитячі музичні інструменти, закріпити їх назву, зовнішній вигляд, звучання та способи звукоутворення, навчити вгадувати дитячі музичні інструменти за їх звучанням.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Видатні європейські композитори Мета: ознайомити дітей з видатними европейскими композиторами; вчити дітей сприймати музику, називати її жанри; формувати у дітей музичну культуру, збагачувати музичний досвід; виховувати почуття поваги до краси музики.

Номер слайду 24

pptx
Додано
13 лютого 2024
Переглядів
183
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку