Мета уроку: Мета: розкрити основну проблему твору, проаналізувати образи – персонажі, розвивати критичне мислення учнів, творчу уяву, вміння визначати підтекст художнього твору, розвивати зв’язне мовлення, вміння вести дискусію, створювати разом з ШІ асоціації до образів на платформі графічного дизайну Canva; виховувати в учнів гуманістичні ідеали, любов до природи.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: презентація до твору, ребус, згенеровані з ШІ образи-асоціації до твору, відео з уривком монологу Мавки, електронна книга з текстом твору.
ХІД УРОКУ
І. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Прокоментувати створені завчасно згенеровані з Ші образи героїв твору (порівняти їх зі слайдами презентації https://naurok.com.ua/prezentaciya-lesya-ukra-nka-drama-feeriya-lisova-pisnya-harakteristika-golovnih-obraziv-tvoru-376036.html *покликання вказує на авторство)
ІІІ. Бесіда за питаннями та розгадування ребуса
- Джерела написання твору?
- Назвіть жанр твору «Лісова пісня»
- Що таке драматична поема, феєрія, драма – феєрія.
- Які два світи протиставлені у творі?
- Назвати проблематику твору і на яких образах розкривається ( вплив умов життя приватновласницького світу на людину – Лукаш та Мавка;
Воля в житті людей – Мавка; проблема вірності та кохання – Мавка та Лукаш; взаємовідносини між людиною та природою – образ дядька Лева; проблема людського щастя – всі образи;
ІV. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.
Метод «Незакінчене речення»
V. Підсумок уроку.
Відео монолог Мавки
https://www.youtube.com/watch?v=-V1J9DEh9pE
*покликання вказує на авторство
VI Домашнє завдання.
Написати есе «Життя і мрія в згоді не бувають і вічно борються» (за мотивами «Лісової пісні»)
Порівняти Мавку та Килину, заповнивши Кола Вена у робочих зошитах