Тема: «Як добре ти вивчив українську літературу в І семестрі»
Мета: підсумувати вивчене учнями протягом І семестру 6 класу, навчити дітей грати в команді, уміти вчасно реагувати на прочитане завдання, дотримуватися хронометражу часу, виховувати любов до читання, почуття поваги до членів команди.
Обладнання: картки із завданнями, тексти віршів, портрети письменників, секундомір
Тип уроку: вікторина
Хід уроку
І. Організація команд
ІІ. Слово вчителя
Сьогодні, дорогі шестикласники, ми з вами позмагаємося, хто ж краще засвоїв матеріал з української літератури у І семестрі 6 класу. Для цього ви делегували до своїх команд по 4 учасники. Побачимо, хто ж сьогодні переможе.
А поки я хочу зачитати вам вислови відомих людей про літературу^
Література повинна вірою і правдою служити народу і стояти на захисті його інтересів і вічних цінностей »- Чарльз Діккенс .
М.Булгаков: «Геніальна література живе вічно».
Кожен письменник, до певної міри, зображує у своїх творах самого себе, часто навіть всупереч своїй волі. - В. Гете
Душа народна - ось колиска істинної літератури. - Адам Міцкевич.
А. Писемський: «У літературі існує одне залізне правило: порожня багатослівність частіше викликає жаль, чим стислість і змістовність».
Отже, хочу вам оголосити правила вікторини:
Граємо 5 турів.
Час починати перший тур який має назву «Бліц-опитування!»
Задаю вам 10 запитань. На обговорення кожного є 15 сек. Відповідь пишете на аркуші та здаєте журі по завершенню першого туру. Кожна правильна відповідь – 1 бал
ІІІ. Вікторина
І тур . «Бліц-опитування!»
(Підведення підсумків І туру, оголошення результатів)
ІІ тур. Відтворіть наступні два рядки з віршів. Кожна правильна відповідь 2 бали
Як дитиною, бувало,
Упаду собі на лихо.
(То хоч в серце біль доходив,
Я собі вставала тихо )
Тече вода в синє море,
Та не витікає,
(Шука козак свою долю,
А долі немає)
(Підведення підсумків ІІ туру, оголошення результатів)
ІІІ тур Вгадай письменника (додаток № 1) Кожна правильна відповідь 3 бали
1. Л.Українка
2. М. Вороний
3. І. Калинець
4. І.Жиленко
5. С.Чернілевський
(Підведення підсумків ІІІ туру, оголошення результатів)
IV тур Конкурс капітанів. Питання на швидкість. Хто перший дасть відповідь. Правильна відповідь оцінюється в 1 бал
(Підведення підсумків ІV туру, оголошення результатів)
V тур
Скласти паспорт твору. Максимальна кількість балів – 10
Ірина Жиленко «Підкова»
Була зима. Ішов зелений сніг.
За ним — рожевий. Потім — фіалковий.
І раптом протрюхикав на коні
Дідусь Мороз. І загубив підкову.
Та не просту. А золоту. Таким,
на місяць схожим, серпиком лежала, —
аж розгубились в небі літаки,
кричали: "Мама!" —
Й крильцями дрижали.
А я знайшла. Сказала їй: — Світи
тут, на вікні. Щоб все мені збулося! —
Зійшлися і роззявили роти
сімсот роззяв. Стоять вони і досі...
Круг них світився то зелений сніг,
то голубий, то ніжно-фіалковий.
Вони стояли вперто, день при дні, —
зачарувала їх моя підкова.
Що ж, покладу підкову в чемодан,
куплю я шубу. А тоді поїду
в Лапландію. Хоч трішки і шкода,
вже так і буть — віддам підкову Діду.
Оце і все. А сніг звичайним став.
Легкий і рівний, пада, пада, пада...
Роти закрили всі сімсот роззяв.
І розійшлись... І полягали спати.
(Підведення підсумків V туру, оголошення результатів )
ІV. Підведення підсумків вікторини. Нагородження переможців
Додаток 1 1 2
3 4
5