Тема: Ірен Роздобудько «Як зрозуміти хлопців?»
Мета:
продовжити ознайомлення учнів із творчістю сучасної української письменниці Ірен Роздобудько ; розширити коло читання; вчити визначати головну думку твору; формувати навички правильного, виразного читання. Розвивати та поповнювати словниковий запас учнів.Виховувати почуття дружби та взаємоповаги.
Тип уроку: вивчення твору конкретного жанру
Обладнання: портрет Ірен Роздобудько, картки зі завданнями, рюкзак, щоденник вражень
Дата:12.03.2020
Хід уроку
І. Організація класу
Встали, діти, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Мовна розминка
«Не зіб’юсь»
Лис лис лис ліс лис лис ліс лис лис ліс лис лис
2.Робота над скоромовкою
Летів горобчик,
сів на стовпчик,
прибіг хлопчик –
утік горобчик.
-Сьогодні ми продовжуємо знайомитись с творами письменниці – Ірен Роздобудько. Зараз перевіримо, чи пам’ятаєте ви її біографію.
2.Робота в групах
Кожна група витягує картку, на якій написано питання до біографії письменниці.(на столах у дітей текст с біографією на допомогу) Потрібно віднайти відповідь на питання.
Питання:
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.
–Сьогодні ми познайомимось ще з одним оповіданням письменниці – «Як зрозуміти хлопців»
До читання |
Відповідь «так» чи «ні» |
Після читання |
Відповідь «так» чи «ні» |
Ірен мала відзнаку за поведінку? |
|
Ірен мала відзнаку за поведінку? |
|
Хлопці мають свої обов’язки? |
|
Хлопці мають свої обов’язки? |
|
Юрко був справжнім чоловіком? |
|
Юрко був справжнім чоловіком |
|
ІV. Читання та обговорення оповідання «Як зрозуміти хлопців?».
– Сьогодні ми прочитаємо оповідання Ірен Роздобудько «Як зрозуміти хлопців?»
1.Читання оповідання мовчки учнями
Хрестоматія з літературного читання 3-4 класи, с.168
2. Словникова робота.
Скажіть, чи всі слова вам зрозумілі?
( В оповіданні немає незнайомих дітям слів, труднощів у розумінні оповідання не повинно бути)
3.Перевірка таблиці передбачення
4.Обговорення оповідання
– Про що говорила вчителька дітям?
-А які правила поведінки ви запам’ятали? Що не слід робити в школі?
-А правил поведінки треба дотримуватись лише коли оголосили « місяць чемної поведінки»?
-А ви хотіли б мати таку відзнаку?
5.Щоденник вражень
Діти повинні записати в щоденник вражень відповіді на такі питання:
– Придумати своє продовження оповідання
–Що б ви хотіли змінити в тексті?
V. Підсумок.Рефлексія
Вправа «Рюкзак»
VІ.Домашнє завдання.
– Розробити сторінку Instagram письменниці