Логопедичне заняття в різновіковій групі. Вчитель – логопед Мовчан Наталія Михайлівна Тема. Скоро літо! Описова розповідь.

Про матеріал

Логопедичне заняття в різновіковій групі.

Вчитель – логопед Мовчан Наталія Михайлівна

Тема. Скоро літо! Описова розповідь.

Перегляд файлу

Логопедичне заняття в різновіковій групі.

 Вчитель – логопед Мовчан Наталія Михайлівна

Тема. Скоро літо! Описова розповідь.

Мета. Корекційно – розвиткова

Розвивати артикуляційну, дрібну, загальну моторику, звязне мовлення, мислення

Корекційно- виховна

Виховувати увагу, самостійність, ініціативність, працювати в парах

Корекційно-навчальна

Закріпити вміння дітей чітко промовляти звуки в чистомовках.

Граматика. Добирати антоніми, ознаки до іменника літо

Звязне мовлення Вчити відповідати на питання реченнями, описувати самостійно малюнок. Продовжувати речення за початком.

Матеріали: дзеркала на кожну дитину, предметні малюнки, малюнок для опису, запис пісні Ірини Білик «Просто літо», відео запис «Звернення», шнуровка метелик(для старшої групи), шнуровка «Квітка»(для середньої групи)

Хід заняття:

  1. -  Доброго ранку!
  2. Логопед: - Діти, яка зараз пора року?

- А, яка пора року була перед весною?

–А, яка пора року буде після весни?

  • А. чому дорослі і діти всі люблять літо?

Давайте сьогодні поговоримо про літо. А щоб нам гарно розмовляти треба з язичком пограти.

  1. Артикуляційні вправи: «Лопатка», «Щітка», «Конячка»
  2. Промовляємо чистомовки:

То-то-то – скоро літо,

Це-це-це – тепле сонце,

Ок-ок-ок – море і пісок,

То-то-то – буду в нас веселе літо!

  1. Логопед: - Діти, сьогодні по електронній почті я отримала листа для вас. Відео лист від дівчинки Насті.

 

Давайте розглянемо уважно малюнок, що намалювала Настя.

Питання:

  • Кого ми бачимо на малюнку?
  • Що робить дівчинка?
  • Де знаходиться дівчинка?
  • Що намальовано близько?
  • А що далеко?
  • Які кущі намалювала Настя?
  • А які побачили дерева?
  • Яка пора року намальована?
  1. Описи дітей малюнка.
  2. Фізхвилинка.

Літо – вітер,     (хитають руками вгорі)

Літо -  квіти,   (присідають)

Літо – сонечко завжди!( зєднують пальці рук утворюють коло)

І радіють літу діти: стрибають на одній нозі, на другій (виконують по тексту)

Нахиляються до річки, (нахиляють тулуб вперед)

Умиваються із річки, (імітують умивання)

і кружляють у садку, мов метелики в танку!!! (руки на поясі кружляють)

  1. Гра «Скажи навпаки»

Мета. Добирати антоніми.

Похмуро, а літом……..(сонячно)

Холодно, а літом……..(жарко)

Сумно, а літом…………(весело)

Тихо, а літом …………..(голосно, шумно)

Мало, а літом…………(багато)

Повільно, літом……..(швидко)

Мокро, а літом……….(сухо)

  1. Гра «Яке  літо?»

Мета. Добирати ознаки до слова літо.

  1. Гра. « Літом ми будемо………»

Мета. Вчити за серію ілюстрацій знайти потрібне, те що відповідає порі року літо і за початком речення продовжити речення.

  1. Логопед: -  Настя ще для вас приготувала завдання : допоможіть прикрасити квіти і метелики кольоровими стрічками.
  2. Шнурування «Метелик» (старша група), квіти (середня група) під пісню Ірини Білик «Просто літо»

Після виконання діти в парах на килимку саджають квіти і на квіти метеликів.

  1. Підсумок заняття.
  • Про що ми з вами розмовляли на занятті?
  • Що вам сподобалося?

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
29 липня 2018
Переглядів
1804
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку